Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Untold Festival - Cluj-Napoca

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008

[ https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10410527_348935275308668_8057632692454965704_n.png?oh=7102d6632384e3807ffcc0cc8f03f969&oe=5556D4C0 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Descoperă Povestea Nespusă...


4 zile pline de magie, imagine și efecte speciale nemaivăzute în România.


ALĂTURI DE CEI MAI IMPORTANȚI ARTIȘTI DIN LUME:

AVICII: http://goo.gl/zOUVxr

DAVID GUETTA: http://goo.gl/JfVQm0

ATB: http://bit.ly/ATBOfficial

TINIE TEMPAH: http://bit.ly/TinieTempahOfficial

FATMAN SCOOP: http://bit.ly/FatmanScoopOfficial

CAZZETTE: http://bit.ly/CazzetteOfficial

THIRD PARTY: http://bit.ly/ThirdPartyOfficial

+ mulți alții


Informații și bilete  http://untoldfestival.com/



Vine cineva la vara la Cluj?

#2
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Eu nu văd nicio informaţie în plus pe site.Nici măcar unde se ţine (poate-s io adormită)
Oricum,nimic tentant pentru mine.Prefer să merg la Sighişoara.

#3
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008

Mix de genuri muzicale la Untold Festival

ATB, Tinie Tempah, Fatman Scoop, Cazzette, Third Party sunt noii artiști anunțați de organizatorii Untold Festival. Evenimentul anului din Cluj-Napoca va acoperi genuri muzicale variate: trance, chill out, electro house, progressive house, rap.

DJ-ul și producătorul ATB este unul dintre veteranii scenei electro. S-a remarcat în 1998, având până în prezent nouă albume de studio. A colaborat cu Moby, Sarah Brightman, Bryan Adams și multe alte nume sonore. Andre Tanneberger se întoarce în România după o absență de 5 ani și  va mixa pentru fanii lui din România pe stadionul Cluj Arena.

Tinie Tempah a lansat de curând o nouă piesă, Tears run dry, pe care o va cânta în premieră în România, la Cluj, alături de celebrul său hit Written in the stars. Cunoscutul rapper este și un fashion icon, numit unul dintre cei mai stilați britanici, cu rol de ambasador al London Men Fashion Week.

Fatman Scoop, starul american de hip-hop, câștigătorul a 2 Grammy Award-uri este cunoscut pentru prezența lui extrem de energică pe scenă. De-a lungul timpului a colaborat cu cei mai diverși artiști: Mariah Carrey, Missy Elliot, Ciara, Black Eyed Peas, David Guetta, Sean Paul, Bob Sinclair și cu românca Claudia Cream la piesa Just a Little Bit.

Duo-ul suedez Cazzette mixează muzică electronică și au performat în repetate rânduri alături de Avicii, cel care i-a și descoperit.

Producătorii și dj-ii Third Party sunt la casa de discuri a lui Steve Angello. Aceștia adună de fiecare dată un public impresionant pe care îl electrizează pe ritmuri de house.

Avicii și David Guetta sunt primii headlineri anunțați pentru Festivalul Untold. Prezența lor în festival a creat frenezie în rândul fanilor și a făcut ca organizatorii să depășească un record de 15.000 de bilete vândute în doar 7 zile, record pentru un festival outdoor în România.

În plus față de scenele principale anunțate până acum, Cluj Arena și Sala Polivalentă, Piața Unirii și Piața Muzeului se vor transforma în locații ale festivalului, vor fi amenajate scene pe care vor urca artiști naționali și locali.  Parcul Central va fi zona de pre-festival, unde pe lânga scena dedicata trip-hop, jazz și reggae vor fi amenajate zone speciale de chillout, de târg și de multe alte activități conexe, menite să distreze publicul în timpul zilelor de festival. Cluj Arena Underground va fi o scenă dedicată în totalitate muzicii electronice.

Noul abonament de tip Early Pre-Sale costă 249 de lei și este disponibil până la data de 15 februarie, în limita a 10.000 de abonamente. Acestea pot fi cumpărate în Cluj-Napoca din următoarele locații centrale:  Daisler Print House, Euphoria Biergarten, Fabrica de Bere Ursus, Kolozsvári Magyar Diákszövetség - Kmdsz la prețul de 249 de lei, sau în rețeaua Eventim. Organizatorii vor pune la dispoziția publicului abonamente în locații partenere și din alte mari orașe din țară. Acestea vor fi anunțate pe pagina de Facebook a festivalului în decursul săptămânii viitoare.

10 scene, 20 de locații, 150 de artiști și peste 300.000 de participanți sunt cuvintele cheie pentru evenimentul major al Cluj-Napoca 2015 Capitala Europeană a Tineretului, care se va desfășura între 30 iulie – 2 august 2015 la Cluj-Napoca.

Pe siteul www.untoldfestival.com sunt așteptate în continuare propunerile publicului de care organizatorii vor ține cont.


Untold Festival – Locul unde e un MUST să te duci vara asta


Edited by adryanos, 07 February 2015 - 02:22.


#4
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
In primul rand cu font BOLD  TREBUIAU SA FIE PRETURILE.  si apoi "posibili" invitati.


Nici macar o reclama de doi lei nu o puteti face cum trebuie.

Edited by keta, 07 February 2015 - 03:34.


#5
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Prețul e mare în poză. Eu nu fac reclamă, doar am postat festivalul aici.
Cu bold sunt invitații, locațiile cat și perioada de desfășurare + genurile de muzică.

Nu știu să fac reclamă? Asta e. Nu am avut intenția de a face asta.

#6
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
"Kunt" me in!

Edited by Byblos4, 07 February 2015 - 05:43.


#7
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008

View Postadryanos, on 07 februarie 2015 - 04:09, said:

Prețul e mare în poză.

pret 249 + TAXE = 266,43 RON
Asta ca sa faci o informare corecta.
Site-ul ala cu "palarii" e al tau?

#8
takecare

takecare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 06.08.2007
pe cluj arena o sa fie. parca vad ca o sa fie o cocalarie, ca la festivalu de anu trecut...

#9
LyKy

LyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 11.09.2007
e totusi riscant sa faci un eveniment de genu acesta, mai ales cu preturile alea ;) // totusi cei doi artisti sunt foarte scumpi....

#10
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008

View Posttigerheart, on 07 februarie 2015 - 09:34, said:


pret 249 + TAXE = 266,43 RON
Asta ca sa faci o informare corecta.
Site-ul ala cu "palarii" e al tau?
Nici ăla nu e al meu =)).

Riscant nu cred ca e. Numai cei 2 artiști din headline sunt foarte scumpi și merita 200 lei.

Din ce am înČ›eles va fi Č™i o zonă de campat pentru cei ce vor să stea cu cortul.

Edited by adryanos, 07 February 2015 - 13:18.


#11
LyKy

LyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 11.09.2007
eu ma refeream ca biletul mi se pare ieftin...la sensation era dublu si artisti mult mai mici (ma rog, la sensation e alt gen muzical)
dar crede-ma ca sunt costuri enorm de mari...stiu despre ce vorbesc...in afara de cei 2, mai sunt si ceilalti....(fiecare are propriul tech-rider, cereri, cazari etc...) // lucrez in domeniu si pot sa zic ca le va fi foarte greu organizatorilor sa sustina asa ceva...(eu totusi le urez succes)...daca ies pe zero sunt smecheri Posted Image

Edited by LyKy, 07 February 2015 - 15:27.


#12
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Am înțeles eu greșit atunci :).  Eu am luat biletul acum ceva timp cu 203 lei cu tot cu taxe. Când au fost la prețul asta s-au dat 5000 de bilete în 3 ore. Apoi alte 5000 în sub 24 de ore. Costurile știu ca sunt imense. Numai dacă ma gândesc la onorariul lui Avicii sau David Guetta care sar de 400 000 USD adunate. Apoi mai e nevoie de alți 2 headliners. Și nici ceilalți artiști anunțați până acum nu sunt prea ieftini. De restul cheltuielilor nu mai spun nimic pentru ca nu ma pricep prea bine, dar pot doar să-mi imaginez ca sunt de la foarte mari în sus :)).  

Eu din ce am înțeles ar primi ceva bani de la UE și de la primărie deoarece Cluj-Napoca e Capitala Europeană a Tineretului în 2015. Dar îmi imaginez ca orașul va fi plin în perioada aia și primăria va beneficia la maxim de asta.

Și are cineva idee unde ar putea face în Cluj un loc de campat atât de mare încât sa încapă câteva mii ori zeci de mii de corturi?

#13
LyKy

LyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 11.09.2007
cand faci un eveniment, singurele surse de profit raman biletele, (mesele VIP - daca exista), consumatia la bar + diversi sponsori (multi dintre ei s-au retras din activitatile astea, nu prea mai vor sa promoveze // sunt costuri foarte mari)

View Postadryanos, on 07 februarie 2015 - 15:46, said:

Și are cineva idee unde ar putea face în Cluj un loc de campat atât de mare încât sa încapă câteva mii ori zeci de mii de corturi?

posibil sa il faca in locul unde s-a tinut si festivalul Peninsula (cel din 2013) ;)

#14
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Pai da, dar daca UE si primaria dau o mare parte din bani fara sa ceara inapoi inseamna ca vor avea ceva profit. 300 000 * 250 lei (cu toate ca in final se va ajunge la un pret mediu ceva mai mare) = 1,66 milioane Euro. Se adauga consumatia, biletele VIP (care vor fi din ce am inteles) si cine stie ce vor mai organiza (bani pe zona de campat etc.) cred ca vor iesi pe plus. Bine, eu imi dau cu parerea si nu te contrazic atunci cand spui ca e o sansa mare sa iasa pe minus, dar cred ca s-au gandit si la asta Posted Image.

Eu sper doar sa ajung (cu toate ca am biletele luate Posted Image)) si sa fie o atmosfera super Posted Image. A da, si mancarea + bautura cat mai ieftine Posted Image).

Peninsula din cate vad s-a tinut in afara orasului, iar asta se tine fix in centru :)). Cam aiurea daca pun locurile de campat in afara. Vor fi prea multe persoane ca sa poata asigura eficient transportul.

Edited by adryanos, 07 February 2015 - 16:43.


#15
LyKy

LyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 11.09.2007

View Postadryanos, on 07 februarie 2015 - 16:37, said:

Pai da, dar daca UE si primaria dau o mare parte din bani fara sa ceara inapoi inseamna ca vor avea ceva profit. 300 000 * 250 lei (cu toate ca in final se va ajunge la un pret mediu ceva mai mare) = 1,66 milioane Euro. Se adauga consumatia, biletele VIP (care vor fi din ce am inteles) si cine stie ce vor mai organiza (bani pe zona de campat etc.) cred ca vor iesi pe plus. Bine, eu imi dau cu parerea si nu te contrazic atunci cand spui ca e o sansa mare sa iasa pe minus, dar cred ca s-au gandit si la asta Posted Image.

Eu sper doar sa ajung (cu toate ca am biletele luate Posted Image)) si sa fie o atmosfera super Posted Image. A da, si mancarea + bautura cat mai ieftine Posted Image).

Peninsula din cate vad s-a tinut in afara orasului, iar asta se tine fix in centru Posted Image). Cam aiurea daca pun locurile de campat in afara. Vor fi prea multe persoane ca sa poata asigura eficient transportul.

la bautura nu stiu ce sa zic... :))) // de obicei se adauga cel mai mare adaos (de aici se castiga cel mai mult profit, fix din consumatie...daca o apa / bere e 5-10 lei e perfect....mare atentie la barmani!! ar fi indicat sa se foloseasca token.uri ca sa nu existe surprize :)))
de venit, as veni si eu (in primul rand pentru experienta, muzical cei 2 nu ma dau pe spate...mai ales guetta...// eu sunt pe alta nisa :).

#16
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Experienta in sine e ceva unic. Pentru mine ar fi primul festival la care merg si pare ca va fi super din ce am citit pana acum. Acum partea naspa ar fi (si sunt sigur ca se va intampla) limitarea accesului inauntru cu baturura de afara.

La mine genurile sunt okay si din artistii anuntati pana acum imi plac cam jumate. Mai am de ales oricum din restul de pana la 150 Posted Image). Naspa ca nu va fi si ceva rock (poate se razgandesc si adauga).

Edited by adryanos, 07 February 2015 - 21:10.


#17
LyKy

LyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 11.09.2007

View Postadryanos, on 07 februarie 2015 - 21:10, said:

Experienta in sine e ceva unic. Pentru mine ar fi primul festival la care merg si pare ca va fi super din ce am citit pana acum. Acum partea naspa ar fi (si sunt sigur ca se va intampla) limitarea accesului inauntru cu baturura de afara.

La mine genurile sunt okay si din artistii anuntati pana acum imi plac cam jumate. Mai am de ales oricum din restul de pana la 150 Posted Image). Naspa ca nu va fi si ceva rock (poate se razgandesc si adauga).

din pacate bautura nu cred ca o poti aduce de afara, cu siguranta ca va exista filtre...unii agenti de paza te vor controla (in orice caz, daca vor vinde bautura sunt obligati sa aibe la intrare Age control...deci cu alte cuvinte minorii nu au voie! :)))

#18
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008

View PostLyKy, on 07 februarie 2015 - 21:37, said:


din pacate bautura nu cred ca o poti aduce de afara, cu siguranta ca va exista filtre...unii agenti de paza te vor controla (in orice caz, daca vor vinde bautura sunt obligati sa aibe la intrare Age control...deci cu alte cuvinte minorii nu au voie! Posted Image))
Uite asta cu minorii e o treaba. Cica au voie, dar vor fi si zone 18+. Minorii cica ar putea veni cu ceva acord semnat de parinti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate