Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Adobe Dynamic Link - Import Premiere Pro Sequence este inactiv

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
butcuu

butcuu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.02.2015
Salutare tuturor,

Am si eu nevoie de ajutorul vostru! Nu mi merge Adobe Encore CS6 pentru importarea din Premiere  Pro CC. La Adobe Dynamic Link - Import Premiere Pro Sequence este inactiv, nu l pot accesa, il vad dar nu merge, mai sus am After Efects si acesta este activ. Cum pot proceda pentru a fi accesibil? De asemenea nici la Premiere Pro CC Adobe Dynamic Link nu este activ deloc.

Voi cu ce faceti meniuri la DVD si BLU RAY?

Astept parerea vostra!

Multumesc
Butculescu Claudiu

Attached Files



#2
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Ai incercat sa iei legatura cu cei de la Adobe Romania sa vezi daca nu te pot ajuta ei?

#3
SDHC

SDHC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 20.11.2011
Lucreaza proiectul in Premiere Pro CS6 si apoi trimite prin dynamic link catre Encore.Cei de la Adobe odata cu lansarea CC au oprit dezvoltarea Encore-ului. Sau, mai poti exporta sequence-ul din CC si il importi in Encore pentru authoring.

Ai mesaj in privat..

Edited by SDHC, 06 February 2015 - 23:36.


#4
butcuu

butcuu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.02.2015
Merci mult! O sa instalez CS6 suite. Trebuie sa mearga pana la urma.

Voi cu ce faceti meniurile la DVD-uri daca folositi Premiere?

O seara placuta!

#5
SDHC

SDHC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 20.11.2011
Cu Encore.

#6
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006

View Postbutcuu, on 06 februarie 2015 - 18:34, said:

Salutare tuturor,

Am si eu nevoie de ajutorul vostru! Nu mi merge Adobe Encore CS6 pentru importarea din Premiere  Pro CC. La Adobe Dynamic Link - Import Premiere Pro Sequence este inactiv, nu l pot accesa, il vad dar nu merge, mai sus am After Efects si acesta este activ. Cum pot proceda pentru a fi accesibil? De asemenea nici la Premiere Pro CC Adobe Dynamic Link nu este activ deloc.

Voi cu ce faceti meniuri la DVD si BLU RAY?

Astept parerea vostra!

Multumesc
Butculescu Claudiu

Cum ti-au mai spus si colegii de mai sus Dynamic link nu merge decat intre aplicatii din aceeasi suita/versiune.Nu o sa functioneze niciodata intre CC/CC2014 si CS6/5/4/3 etc...
Cum Encore a ramas la stadiul de CS6(mai precis 6.02 ultimul Update) e lesne de inteles.
Totusi nu inteleg ce tot aveti fratilor cu Dynamic Link-ul asta.E epidemie de-acum.Ce e asa greu sa-ti exporti ca streamuri elementare cu media encoder din premiere fisierele la parametri complianti DVD sau BD si apoi sa le imprti in Encore si sa-ti faci authoringul?
Eu nu vad nici un avantaj cu dynamiclink direct in encore basca daca iti da eroare encore(care oricum e plin de buguri si tampenii mai ales cand vine vorba de layer break si alte cele) pierzi si timpul cu render-ul fisierelor .Total aiurea.Mie asta imi suna mai mult a lipsa de cunostinte despre encoding si incapabilitatea de a seta custom parametrii de export pentru a fi compliant BD/DVD.
Ai 2 varinte:Retrogradezi la CS6 si o sa iti mearga rahatul ala de DynamicLink sau exporti streamurile elementare direct din premiere cum de altfel e si indicat sa faci.
Referitor la ce program utilizez pentru" facut meniuri" raspunsul in cazul meu este Photoshop si After Effects/Cinema 4D.
Daca la facut meniuri te refereai defapt la authoring care este cu totul altceva raspunsul este Scenarist si DVD LAB PRO.

#7
butcuu

butcuu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.02.2015
Merci mult!

#8
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
După ce export din Premiere în Ecore un material, ce format trebuie să aleg în Encore pentru ca fișierul să iasă Video_TS (adică format DVD) ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate