Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

LOOK TV și LOOK PLUS vor fi difuzate în pachetul de bază al operatorului RCS-RDS din luna februarie 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#19
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Am mai scris și pe celelalte tipicuri și ceea ce se întâmplă acum îmi întărește supozițiile și anume că Zoli a cumpărat contractul cu drepturile tv, cu alte cuvinte ISB și inclusiv ceea ce dețin aceștia și anume Looktv și Lookplus, pe care le vor lasă și la ceilalți operatori conform contractului ISB cu aceștia!

#20
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Asta imi intareste teoria ca rds a plaatit 12 milioane de euro pentru tot campionatul (pana in 2019) si in schimb le mai da celor de la Look servicii (ei se vor ocupa de transmisie) si pe deasupra 3.5 milioane de potentiali telespectatori care sa se uite la reclamele lor.  Look a iesit cel mai bine din afacerea asta....

#21
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Supoziții...
Așa, și eu am supoziții...
Cel mai corect ar fi sa nu ne construim parerile pe supozitii.
Parerea mea.
:D

#22
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Daca vor introduce numai variantele SD mai mult ca sigur in timpul meciurilor lumea va alege Digisport in HD. Deci canalele Look nu o sa faca oricum audienta asa cum nu au facut-o nici acum 1 an fara meciuri iar apoi cu meciuri. Din disperare s-au inteles si cu cei de la RDS, alta alegere nu aveau, altii visau 5 ani de fotbal numai pe canalele Look.

#23
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
@danzi23 - Urmareste clar, fiecare pas si vezi daca iese ca tine...aparentele sunt inselatoare si timpul rezolva tot. Eu, personal "miros" preluare de drepturi.

Edited by pustiux, 06 February 2015 - 13:50.


#24
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@Orangetm
Pe toate site-urile scrie ca RDS a platit 12 milioane. Nu scrie ca pentru un singur sezon. Doar utopium a presupus chestia asta, ca lui ii se pare ca Liga de Cacao merita 50-90 milioane de euro pe an. (sa nu uitam ca Look nu ia bani doar de la RDS, ci si de la restul operatorilor)

Edited by danzi23, 06 February 2015 - 13:52.


#25
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Un lucru e clar. Acuma toata lumea vede LIGA 1.Ca la alti operatori e pe bani si la rcs e moka, asta e alta mancare de peste. Macar acu toti au acces la meciurile vietii

#26
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Am înțeles de la început că mie mi te adresai, dar mai am și de muncă ăsttimp.

Supoziția mea e că nu e așa...
"Site-urile" îs la fel de în temă ca și noi cu culisele afacerii/lor.

#27
atys

atys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 18.07.2006
numai ca unul plateste 10- lei si vecinul nimic, primeste gratuit

#28
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Si unde mai pui ca vecinul ala care plateste 10 lei, plateste mai mult si pentru pachetul de baza :D

#29
atys

atys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 18.07.2006
da + 3 lei

#30
lucikorleone

lucikorleone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 22.12.2006
Deci pana la urma salvarea look-ului a fost tot Rds-ul... Putea sa vina si mama nemtilor... Pana la urma merita sa ramai fidel unui furnizor serios chiar daca mai are unele sincope, daca ar fi si toti romanii seriosi si hotarati, am avea servicii mult mai bune pe toate planurile,  dar majoritatea se vand pe o maslina in plus tuturor  neaveniților... Bv rds.


P. S.  Acum mai ramane sa rezolve si UCL-ul

#31
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Nici vecinul nu mai plateste acum 10 lei daca isi face abonament acum ca optiunea e gratuita. Posted Image Batjocura e la clientii actuali insa.
Faza cu 3 lei nu prea a inteles lumea. Nu toata lumea a dat 3 lei in plus ci intre 1 si 3 lei.

Edited by Kalman2007, 06 February 2015 - 14:07.


#32
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Fac un achimb cu Telekom-ul plus diferenta (nu stiu de care parte) si gata, s-a rezolvat. Vor da toti si liga 1 si uck si europa league.

#33
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
De ce si-ar face abonament acum ? Ramane la ce are. Posted Image

#34
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010

View Postpustiux, on 06 februarie 2015 - 13:26, said:

Din pacate o sa vada UPC-ul, Orange-ul si Telekom-ul(marele rival) "o productie Digi Sport/RCS&RDS" Posted Image
Asta n-ar fi nimic. Dacă Digi Sport dorește, poate să-și pună sigla pe efectul de la reluări, așa cum a făcut Look. Atunci să vezi lovitură de măciucă dată UPC-ului și Telekom-ului. Posted Image

Attached File  vlcsnap-2014-08-16-18h51m56s133 (1).png   1.1MB   102 downloadsAttached File  vlcsnap-2014-08-16-18h51m56s133.png   1.3MB   105 downloads

#35
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
MA ABTIN. Nu-mi place fotbalul, nu m-a  interesat niciodata.. Eu am alte chestii "men things"  si ma uit zilnic la AMC, Nautical, Extreme..

#36
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Eu cred că RCS a cumpărat LOOK. :D
Ady, nu toți operatorii au în grilă LOOK TV, deci (mămă)LIGA I nu se vede la toți. La ©AKTA sigur nu se vede. :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Facebook (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate