Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Caut partener(a) pt 2 ha la 12 km de Ploiesti

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Geo-logic

Geo-logic

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.12.2019
Bună dimineața!
În condițiile astea ar fi necesare câteva fotografii cu locul, o localizare din satelit sau să ne vedem pe tarla.
Sanatate!

#20
alan9697

alan9697

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 14.02.2010
Buna seara!
Coordonatele centrului terenului sunt: 45.016936, 26.092642. Foto am multe dar nu stiu ce  v-ar interesa. De mers acolo sunt dispoibil oricand, dupa Bunavestire. Acum, cu pomii infloriti, este de vis. Toate cele bune!

#21
Geo-logic

Geo-logic

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.12.2019
Fotografii care să mă lămurească cu privire la
Înclinare tern
Drum de acces
Vecinătăți
Eventualele alunecări de teren
Nu sunt religios,deci nu știu când e bunavestirea.

#22
Geo-logic

Geo-logic

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.12.2019
Am identificat locul
Două întrebări (deocamdată)
Vecinii de la NV și S au curent electric?(autorizație de construcție?)
Drumul e pietruit?
Mulțumesc!

#23
alan9697

alan9697

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 14.02.2010
Buna seara!
Bunavestire e momentul acela cand afli ca vei avea un copil. Dupa noua luni este Craciunul. Nu-i asa ca deja ne intelegem mai bine? :)
Terenul a fost cumparat de bunicul meu acum 95 de ani. A fost o singura alunecare a dealului de vis-a-vis. Si acum conducta de gaze, de 10 toli, e deasujpra solului. Dincoace de Bucovel. parau ce desparte dealurile, nicio problema.
Terenul are inclinare 5-10% de la poarta, SSV, unde este bifurcatia e drumuri, spre NNE, in 3 terase, apoi o panta mare unde se afla drumul pe coama dealului Galmeii ce urca pe dealul Seciu de la Dudul cu Icoane. Acolo se vede o plantatie de vita de vie. Sub aceasta este o plantatie de nuc ecologic de vreo 5 ha, spre DJ 102E.
Drum acces din str Vlad Tepes din Pleasa, drum ce traverseaa islazul si apoi pietruit in mai multe etape. Trec semiremorci Schmitz Cargobull spre doua sonde tot timpul anului. Drumul ce margineste via de la NE are panta de 20% fi cat tine plantatia, in rest, spre DJ 102E e de 5%.
Vecini eu n-am mai vazut de ani buni. Ori s-au dus la Domnul ori prin tari straine la munca. Singurul permanent este cel de la vest, o stana de capre si oi, efectiv din ce in ce mai mic. Intre noi este un stalp de curent si Bucovelul. Am avut transformator cocotat pe un catarg inalt si doua contoare. De cand nu s-a mai locuit acolo s-a furat si cablul e curent. Spre Pleasa, la 300 m, e o ferma in dezvoltare continua. In rest, intre Boldesti si Plopu (est-vest) si Pleasa  si Seciu (sud-nord) cam 4x3 km, 1200 ha de pasune si vreo 10 garduri care n-au locuitori tot anul. Aici sa cresti rumegatoare de carne. E iarba pana la brau si n-o paste nimeni. Patru dealul si trei vai cu proprietari doar prin acte.
Toti care au construit au facut-o legal, autorizatii etc.
La poarta sunt doua izvoare, unul varsandu-se intr-un helesteu si de aici in Bucovel. Am excavat in 1985 cam 100 mp si am populat cu pesti de vreo cateva ori ca mereu ii otraveau localnicii, Dupa 1989 e pe terenul vecinului care nu mai traieste. Acum nu mai sunt nici pesti nici sateni. Doar iazul.
Foto saptamana viitoare. Pana atunci weekend placut tuturor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate