Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

LG L70

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
Am Lg L70 de la Vodafone si vreau sa va intreb (pentru multi dintre voi poate e ceva prea banal) cum pot salva toate contactele , apoi sa le restaurez pentru ca as vrea sa ii dau factory default. A inceput sa-mi afiseze ca nu mai are spatiu.

Multumesc pentru eventualele sfaturi.

#20
trance77

trance77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 18.08.2008
2 screenuri :

Attached Files



#21
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 25.03.2008
Stimati colegi(e)

Am un LG 70 de aproximativ 2 ani .
La inceput periodic am tot incercat actualizarea soft-ului, dar de fiecare data imi zicea ca nu exista altul mai nou.
Asa ca m-am lasat pagubas. Astazi am incercat din nou si surpriza mi-a gasit o actualizare la versiunea V10f-sep-10-2015, marime 9,86 Mb.
Acum am versiunea V10e-226-01.
A instalat cineva aceasta noua versiune de soft ? Daca da, cum se comporta si ce aduce nou ?
Daca pun si eu noua versiune se pierd ceva din datele avute inainte ? Cum trebuie procedat ?

Multumesc

#22
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008

View Postalex321, on 11 octombrie 2015 - 18:30, said:

Am Lg L70 de la Vodafone si vreau sa va intreb (pentru multi dintre voi poate e ceva prea banal) cum pot salva toate contactele , apoi sa le restaurez pentru ca as vrea sa ii dau factory default. A inceput sa-mi afiseze ca nu mai are spatiu.

Multumesc pentru eventualele sfaturi.
În mod normal dacă sunt legate de contul google sunt salvate în Cloud și se vor restaura după reset. Daca vrei sa fii 100% sigur folosești SuperBackup din store faci backup la contacte/call logs/sms apoi dai reset. Apoi instalezi din nou SuperBackup și dai restore la cele 3 seturi de date.

#23
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008

View Posttrance77, on 11 ianuarie 2016 - 14:24, said:

2 screenuri :
Salut, as dori ceva informație de la tine
1. Un link cu tutorialul de bootloader unlock
2. Un link de unde ai luat imaginea twrp
3. Un link cu romul care l-ai instalat pentru 6.0.1

Merci,
Dan

#24
inuca

inuca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.03.2007
Salut, am un LG70 de ceva vreme si ma impac bine cu el. Acum vreo luna am cumparat casti bluetooth si totul a mers Ok. Acum cateva zile am incercat sa conectez castile dar brusc nu mai mergeau. Am verificat castile (le-am conectat la un Samsung) si merg fara probleme. Am facut factory reset, dar castile pur si simplu nu le detecteaza. Bluetoothul merge sa trimit documente, poze (am testat tot cu Samsungul). Ce e mai ciudat este ca fiica-mea are acelasi tip de telefon si de casti si ale ei au incetat sa mai functioneze in acelasi timp. Si ale ei merg perfect cu Samsungul. Telefoanele sunt rootate. A patit cineva ceva similar? Pe net am vazut unele sugestii ca ar fi un update la bluetooth, dar dupa reset nu s-a schimbat nimic. Sunt gata sa testez orice varianta, inainte sa accept ca trebuie sa cumparam telefoane mai noi...

#25
trance77

trance77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 18.08.2008

View Postdanfizesan, on 04 septembrie 2016 - 12:56, said:

Salut, as dori ceva informație de la tine
1. Un link cu tutorialul de bootloader unlock
2. Un link de unde ai luat imaginea twrp
3. Un link cu romul care l-ai instalat pentru 6.0.1

Merci,
Dan

Salut. Scuze, acum am vazut mesajul.
Telefonul nu il mai am, l-am donat (in stare de functionare).
Uite aici tot ce ai nevoie :
1.Deblocare bootloader.
2.Root.
3.Recovery TWRP.
4.Custom rom-uri la alegere.
androidforums.com/threads/lg-l70-all-things-root-guide-updated-daily.912011/  
cu http inainte.

Edited by trance77, 06 October 2016 - 12:08.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate