Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Kusadasi 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postivanya, on 12 decembrie 2015 - 10:41, said:

Desi merg in Turcia din 2008 nu am fost in Kusadasi, am preferat zona Kemer (Rixos Tekirova), Oludeniz (Club Sun City) si mai ales Marmaris (Aqua, Pasa Beach). Nu sunt genul de turist pe care-l impresioneaza maretia palatelor din Antalya, dar apreciez serviciile de calitate, cadrul natural si plimbarile lungi in afara hotelului.  Credeti ca prin comparatie Kusadasi-ul ar fi o dezamagire? M-ar interesa pentru 2016 o schimbare, dar nu cu orice pret, n-as vrea sa regret ca n-am ales din nou Marmaris. Ce credeti despre GRAND BLUE SKY sau FLORA GARDEN EPHESUS?
nu căuta și nu compara zonele între ele
fiecare zonă are personalitatea și frumusețea ei

GBS e un hotel din alte vremuri, e obosit dar astă-vară cind am stat în el era bun pt banii pe care îi cere
despre FGE e prematur să întrebi acum, hotelul fiind în construcție, nu vor exista păreri pînă prin iulie și oricum nu e buluceală pe el deci nu cred că vor ajunge mulți români în el

#38
ivanya

ivanya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.01.2012
Multumesc pentru raspuns. Referitor la FLORA Garden Ephesus, am vazut situl oficial http://www.floragardenhotels.com/ , grupul SENTIDO care a preluat vechiul hotel MERSIN imi inspira incredere. Acesta este motivul principal pentru care ma gandesc ca acest hotel ar putea fi o alegere buna, in general SENTIDO face treaba buna, va fi totusi un hotel de 5*.  Celalalt motiv ar fi plaja destul de buna, voi merge in septembie, sper ca lucrarile sa fie terminate atunci.

#39
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
Salut

Anul acesta, dorim sa mergem ori in Grecia ori in Turcia ( Kusadasi, am inteles ca este mai aproape de Istanbul, unde vrem sa stam 2 zile ) si restul de  3 - 4 la mare.
Vrem sa mergem fara sistem All Inclusive, sa mancam pe la diverse Restaurante specifice turcesti.
Imi puteti recomanda Cazare, Restaurante in aceasta statiune?
Multumesc anticipat,

#40
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,168
  • Înscris: 05.09.2007

View Postraducanu969, on 25 ianuarie 2024 - 12:35, said:

Salut

Anul acesta, dorim sa mergem ori in Grecia ori in Turcia ( Kusadasi, am inteles ca este mai aproape de Istanbul, unde vrem sa stam 2 zile ) si restul de  3 - 4 la mare.
Vrem sa mergem fara sistem All Inclusive, sa mancam pe la diverse Restaurante specifice turcesti.
Imi puteti recomanda Cazare, Restaurante in aceasta statiune?
Multumesc anticipat,

E mai aproape de Canakkale (408 km) fata de Istanbul (523 km). Iti las si un comentariu AICI

#41
webSorin

webSorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.10.2009
Noi am stat la Karaaslan Inn în Kușadasi, dar nu pot spune că am fost dați pe spate. Plus că în zona unde am stat noi, nu era decât o plajă mică în apropiere!
Am fost în septembrie, 3 nopți. Îmi amintesc că bătea vântul rău de tot.
Ne-am oprit pentru plajă și pentru că nu vizitasem încă Ephesus.

Iată postarea mea pe forum de atunci:
Kușadasi cu motocicleta

#42
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008
@raducanu969, pentru Kusadasi recomand plaja si zona Long Beach https://maps.app.goo...gQp93K46KVP6by6

sau

Ladies Beach https://maps.app.goo...BBRuxPEwq44QxB9 , mai aproape de centrul Kusadasi, dar mult mai aglomerata, de evitat in weekend si zile libere cand vin turcii din Izmir, Aydin si imprejurimi.

#43
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.06.2005
Doar am trecut prin zona și având două nopți la Selçuk am dat o fuga pt o după-amiază la plaja asta pe care am găsit-o pustie, adică doar pt mine, adică perfect :)

https://maps.app.goo...3JCMKNyxm3WSPa7

Edited by dansysro, 28 January 2024 - 22:31.


#44
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Am stat de 3-4 ori la Batihan Beach Resort & Spa. Un hotel foarte popular, nu este chiar aproape de centru dar iei dolmusul 6 si ajungi in 20-30 de minute. Este de 4 stele si are all inclusive. Mie mi-a placut... altfel nu as fi mers acolo de atatea ori.

Anul trecut in mai (la final) am avut 2 camere luate. Pe prima pt 2 adulti am dat 630 de euro  si pe a doua family room 3 ad + 1 copil  950 de euro ah si am stat 8 nopti nu 7....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate