Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR

Windows XP Volume License
 Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...
 Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse
 Cat spatiu stocare aveti in total...

Reflux

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Cu masina, spre Turcia

* * * * * 7 votes
  • Please log in to reply
14171 replies to this topic

Poll: IMPORTANT (20 member(s) have cast votes)

Chestionarul e fictiv, doar pt a tine anuntul in capul fiecarei pagini. Va rog sa nu votati in el !

1. Mai sus este topic PINNED dedicat taxelor de drum. (7 votes [35.00%])

Percentage of vote: 35.00%

2. Topicul se numeste "HGS / OGS in Turcia - mic ghid". (13 votes [65.00%])

Percentage of vote: 65.00%

Vote Guests cannot vote

marian.bazavan

marian.bazavan

Senior Member

• Grup: Senior Members
Am trimis mesaj la ambele nr de telefon si pe mail. Nici un raspuns. De aceea am cerut ajutorul loco Istanbul.

w140

w140

Senior Member

Incearca sa suni,
...uite si nr telefon fix +90 212 517 12 33  , sursa: https://www.sultanah...com/contact.php

Edited by w140, 24 January 2024 - 18:27.

marian.bazavan

marian.bazavan

Senior Member

@W140 incercat toate variantele gasite pe net... Aceiasi situatie si pt hotelul Oreko din Afyon. Cine e in zona ... Nu e graba, dar e necesar. oricum mai e pana in sezon. Pt Istanbul vad ca sunt multi colegi care ajung si perioada asta. Hotelul Sultanahmet e la 5-10 minute de Moscheia Albastra.

belisima

belisima

Member

• Grup: Members
+90 532 332 47 57 este un numar de whatsapp.Si vad ca au cont Instagram,incearca si acolo.

raducanu969

raducanu969

Active Member

pt marian.bazavan - vrei de tranzit ( una sau doua zile ) cazare? daca da, iti pot recomanda Nezih Hotel, este la 200 - 300 m de Bazar iar pana la Moscheea Albastra sau Sf Sofia, de mers  vreo 30 - 40 min pe jos, dar repet, este un hotel Mediu dar curat. Cazarea pentru 2 sau 3 persoane 50 euro / noapte cu Mic Dejun Inclus. Eu, fiind un client mia vechi, ma primesc si pe la 03:00 cand ajung la ei, iar parcare pentru masina, mai jos de hotel, la nici 100 m pe dreapta sau la 150 m pe stanga.

Edited by raducanu969, 26 January 2024 - 07:55.

marian.bazavan

marian.bazavan

Senior Member

@Raducanu... de ani de zile merg la acelasi hotel, deci si eu client vechi. Se afla pe o straduta infundata. Loc de parcare gratuit, camere video, liniste, 10 min de Hagia Sofia .... Am fost si la alte hoteluri in Istanbul, dar acesta a fost cel mai aproape de pretentile mele.

eumorocanosul

eumorocanosul

Active Member

marian.bazavan, on 24 ianuarie 2024 - 21:16, said:

@W140 incercat toate variantele gasite pe net... Aceiasi situatie si pt hotelul Oreko din Afyon. Cine e in zona ... Nu e graba, dar e necesar. oricum mai e pana in sezon. Pt Istanbul vad ca sunt multi colegi care ajung si perioada asta. Hotelul Sultanahmet e la 5-10 minute de Moscheia Albastra.

Dacă nu reușești sa rezolvi nimic la cel din Istanbul, dă-mi un semn în privat. Îmi spui exact ce dorești și voi ruga pe unul din amicii mei di Istanbul sa treacă pe acolo.

marian.bazavan

marian.bazavan

Senior Member

@Raducanu poti folosi urmatorul TRASEU.. Eu mereu las Istanbulul la urma.

marian.bazavan

marian.bazavan

Senior Member

citat @Cristiany ... In viitorul apropiat pt tranzitare Bulgariei ....Deci cei cu 3 ore tranzit .... ARTICOL

cristiany

cristiany

Senior Member

Se pare ca o sa mai intarzie implementarea radarelor in camerele video BGToll.
https://www.novinite... Until Mid-2024
https://economedia.r...nului-2024.html

raducanu969

raducanu969

Active Member

marian.bazavan, on 26 ianuarie 2024 - 10:23, said:

@Raducanu... de ani de zile merg la acelasi hotel, deci si eu client vechi. Se afla pe o straduta infundata. Loc de parcare gratuit, camere video, liniste, 10 min de Hagia Sofia .... Am fost si la alte hoteluri in Istanbul, dar acesta a fost cel mai aproape de pretentile mele.

Salut, la care te referi? La Nezih sau la cel la care ai fost de atatea ori? Daca da, ai idee, daca accepta si caini? In August, vom pleca in concediu si cu bishonul si la intoarcere, in Istanbul va trebui sa gasim Hotel care accepta si animale de companie. La Nezih nu accepta.

cristiany, on 31 ianuarie 2024 - 10:17, said:

Se pare ca o sa mai intarzie implementarea radarelor in camerele video BGToll.
https://www.novinite... Until Mid-2024
https://economedia.r...nului-2024.html

Aceasta politica vor sa o introduca si in Romania, spunea cineva anul trecut, prin toamna.

marian.bazavan

marian.bazavan

Senior Member

@Raducanu .... ma refeream la hotelul unde am fost eu mereu. Nu primeste animale.
Vor sa aiba camere 2 in 1.

danutzu_1069

danutzu_1069

Senior Member

Nimic nu este mai precis in a detecta viteza, in afara de aparatelor cu unde radio  (radar).
Doar cu camera video, greu de crezut. Camera video este reglata astfel incat sa citeascsa numarul de inmatriculare, deci nu are un camp vizual mare...

Edited by danutzu_1069, 31 January 2024 - 15:41.

Whiky

Whiky

Member

Dintre cei care ati folosit in Turcia o asigurare de sanatate, va rog sa imi dati nume de asiguratori seriosi, acceptati in spitalele de stat. In al doilea rand am o nelamurire: in eventualitatea folosirii acestei asigurari, cheluielile de tratament trebuie sa le suport eu (urmand a-mi fi rambursate de catre asigurator) sau asiguratorul plateste direct spitalului? Si a treia intrebare: aceste asigurari se pot folosi doar in regim de stat (spitale) sau si privat (clinici, consult etc)?

Maskatu

Maskatu

Senior Member

Eu mi-am facut pe asigurari.ro. Introduci datele si la final ai oferte de la mai multi asiguratori....Asirom, signal duna, axxa, allianz tiriac, omniasig, groupama, etc. Practic toți.

Pentru o saptamana de stat in Turcia de ex, gasesti de la 27 de lei/pers pana la sute de lei in functie de ce acopera (doar de sanatate, sau sanatate + bagaje + pericol de activitati sportive, covid, anulare zbor etc) si de ce suma acopera (de la 10k la 50k-100k euro).

Chiar am folosit-o acum 2 ani parca cand lui fi-mea i s-a facut rau si am fost cu ea la un cabinet privat (nu spital). Ne-au cerut asigurarea (era la groupama parca) au sunat in RO sa confirme si a fost ok adica nu mi-au mai zis nici ei sa platesc ceva, dar nu am mai primit nici de la asigurator vreo notificare cum ca nu ar fi fost acoperit.

Oricum nu a fost nimic grav, dar banuiesc ca era ok si pentru spital.

Edited by Maskatu, 01 February 2024 - 10:08.

bamseif

bamseif

New Member

Noi facem asigurarile la Generalli on line, în contractul cu ei scrie că ei fac decontarea direct. În 2019 eram la Richmond Epfessus, iar finii noștri au avut nevoie de doctor. Au vorbit în țară la Generalli și întâmplător medicul de la hotel avea contract cu această firmă. Doctorul i-a dus la o policlinică, le-a făcut niște analize și nu au plătit nimic.

marian.bazavan

marian.bazavan

Senior Member

Acum am reusit sa fac ultimile rezervari pt vacanta. Din telefon in telefon... greu dar a iesit. Traseu facut, rezervare facuta ... acum sa vina septembrie!!!!

Edited by marian.bazavan, 01 February 2024 - 13:51.

Maskatu

Maskatu

Senior Member

Deja ti-ai facut pentru septembrie, wow...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate