Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

O chestie ciudata!

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Salve.
Sper ca nu deranjeaza pe nimeni daca am postat aici dar chiar nu stiu unde ar putea fi locul acestui topic.
Acum doua zile mai exact pe data de 28 dec. am fost pe la biroul firmei unde lucrez si m-am conectat la google crome si pe Yahoo ..ajuns acasa am vazut ca atunci cand intru in istoric ca sa sterg datele de navigare imi apare si numele firmei unde m-am conectat acum doua zile (mentionez ca de la firma m-am deconectat si am sters si istoricul...).
Exista vreo problema daca imi apare si numele firmei pe comp.de acasa? desi nu pot sa imi dau seama de ce imi apare,firma nu are nici o legatura cu domiciliul meu sunt adrese diferitae si la o distanta de 2 km.si totusi imi apare acasa ca acum doua zile am fost conectat...cum pot sa sterg acea casuta in care apare numele firmei?
Va multumesc.

In imaginea alaturata am atasat o fotografie ,ceea ce este sters si incercuit este numele firmei.

Attached Files



#2
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,759
  • Înscris: 06.10.2012
Te-ai conectat cu contul de Google si ai bifat retinerea parolei, astfel incat pe ambele device-uri iti va aparea history si de la celalalt.

Edited by -Diana-, 30 December 2014 - 15:49.


#3
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Cat timp ai fost conectat la firma , istoricul a ramas chiar daca te-ai deconectat si/sau l-ai sters.

Eu sunt conectat pe acelasi cont si pe PC si pe telefon.
Daca intru pe telefon si caut ceva pe net, imi apare istoricul de pe telefon si pe PC.

Numele telefonului meu este iPhone (probabil) iar numele calculatorului firmei la care lucrezi e numita " x ". De aceea iti apare tie de acasa numele firmei..
Uite aici: http://prntscr.com/5mlmu0
E posibil sa nu fie asta dar na.. eu asa zic.

#4
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 05.01.2004
Esti in atentie...

#5
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009

View Post-Diana-, on 30 decembrie 2014 - 15:47, said:

Te-ai conectat cu contul de Google si ai bifat retinerea parolei, astfel incat pe ambele device-uri iti va aparea history si de la celalalt.

Nu am bifat retinerea parolei,nu bifez nici acasa ...

Si totusi pot sa scap de porcaria asta?
Si altceva;Daca intru pe diverse site-uri de acasa ,exista posibilitatea ca sa apara in istoricul de la firma?

Pe smartphone ma conectez si eu dar acesta nu imi apare....

#6
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
1. Da, nu te mai conectezi folosind contul Google pe Chromeul de la servici.
2. Da, daca te reconectezi, pot aparea in sugestiile si istoricul de la firma.

Edited by dexterash, 30 December 2014 - 16:03.


#7
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 04.05.2009
Vezi asta.
https://support.goog...nswer/465?hl=en

#8
adiseni

adiseni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.12.2007
https://support.goog...nswer/465?hl=ro

View PostMhG_40, on 30 decembrie 2014 - 16:15, said:


[RO] https://support.goog...nswer/465?hl=ro

#9
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postmagaenea, on 30 decembrie 2014 - 15:35, said:

Salve.
Sper ca nu deranjeaza pe nimeni daca am postat aici dar chiar nu stiu unde ar putea fi locul acestui topic.
Acum doua zile mai exact pe data de 28 dec. am fost pe la biroul firmei unde lucrez si m-am conectat la google crome si pe Yahoo ..ajuns acasa am vazut ca atunci cand intru in istoric ca sa sterg datele de navigare imi apare si numele firmei unde m-am conectat acum doua zile (mentionez ca de la firma m-am deconectat si am sters si istoricul...).
Exista vreo problema daca imi apare si numele firmei pe comp.de acasa? desi nu pot sa imi dau seama de ce imi apare,firma nu are nici o legatura cu domiciliul meu sunt adrese diferitae si la o distanta de 2 km.si totusi imi apare acasa ca acum doua zile am fost conectat...cum pot sa sterg acea casuta in care apare numele firmei?
Va multumesc.

In imaginea alaturata am atasat o fotografie ,ceea ce este sters si incercuit este numele firmei.
Fa un cont separat pentru acasa,nu ca a-r fi probleme,dar e mai indicat asa!
Tu ai sters doar de la adresa/Ip folosita,la serviciu.
Dar tot raman,ori mai are cineva acces la acel PC.

Edited by whitewizard, 30 December 2014 - 17:03.


#10
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009

View Postwhitewizard, on 30 decembrie 2014 - 17:01, said:

Fa un cont separat pentru acasa,nu ca a-r fi probleme,dar e mai indicat asa!
Tu ai sters doar de la adresa/Ip folosita,la serviciu.
Dar tot raman,ori mai are cineva acces la acel PC.


Acces mai are sotia mea (la servici ,lucram impreuna).

View PostMhG_40, on 30 decembrie 2014 - 16:15, said:


Stiu si despre asta dar tot nu pot sa sterg...

#11
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
I-ai dat sincronizare (in contul google).

#12
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
O alta chestie ciudata care mi sa intamplat a doua zi,mai exact pe 29 dec.si ma intreb daca are vreo legatura cu comp. de la servici?
Pe 29 dupa amiaza pe la ora 17 .40 am deschis comp.acasa in timp ce asteptam ca el sa isi faca treaba ...sa se incarce a sunat tel. si in timp ce vorbeam la tel vad ca imi apare pe monitor  o amenintare de virus si pe care antivirusul la anihilat...
La doua minute iarasi un atac asemanator dar si acesta a fost pus in carantina si eliminat...
Mentionez ca inca nu accesasem internetul si nici nu deschisesem vreun fisier din comp.
Exista vreo legatura  intre situatia mai sus prezentata?legat de comp.de la servici acela e mereu deschis pentru ca este pe el programul de supraveghere al camerelor video din firma.Pot aparea probleme la servici?
Iata doua imagini cu atacurile ...

View Postaltuser09, on 30 decembrie 2014 - 21:57, said:

I-ai dat sincronizare (in contul google).


Nu cred ca i-am dat sincronizarePosted Image sincer sa fiu nici nu stiu de unde se poate face asa cevaPosted ImageCum pot sa verific si sa dezactivez sincronizarea?Posted Image

View Postsorin61, on 30 decembrie 2014 - 15:52, said:

Esti in atentie...


In atentia cui?

Attached Files


Edited by magaenea, 31 December 2014 - 13:14.


#13
blackmodder

blackmodder

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 405
  • Înscris: 09.03.2007
SRI, sefu de la firma... :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate