Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Ce e cu obsesia comunista a unora pentru mancare de sarbatori?

- - - - -
  • Please log in to reply
228 replies to this topic

#37
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Am observat ca e antisocial, dar in acelasi timp nu vrea sa fie singur. Probabil de asta o trage cu localurile, sta singur la masa dar e inconjurat de oameni.

#38
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Interesanta semnatura. Sa inteleg ca nu prea merge pensiunea?

In alta ordine de idei, de ce se bulucesc toti la munte de sarbatori?

Cumva pleci si de ziua ta in vacanta?

#39
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Pentru că așa este tradiția noastră:
Ca de sărbători,și în special de anul nou să fie masa bogată.
Mai ales de anul nou,când se zice,din bătrâni că dacă te prinde anul nou cu masa îmbelșugată,ai masa bogată tot anul.
Dacă este să o luam pe partea ailaltă,la americani,când sărbătoresc ei nu mai știu ce-se caută cel mai mare curcan posibil.
Deci de sărbători trebuie să ai masa bogată și pentru faptul că sărbătorile se petrec cu familia,prietenii,cât mai multe persoane.
Dar tradiția cu o partidă de sex în noaptea de revelion,după ora 12,aia cum este?
tradiția aia îți place?

#40
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,050
  • Înscris: 25.06.2007

 LunaCrystal, on 22 decembrie 2014 - 13:02, said:

@Karhu  1. Acasa stai aproape intreg anul, de ce ai sta acasa de sarbatori ? Ce dracu de placere o fi asta sa stai inchis intre 4 pereti ? Sau in jurul casei in cazul celor ce locuiesc la casa ? Ce viata chinuita ? Acasa se doarme, se mananca uneori, te speli, si muncesti in unele cazuri. Tie deaia si cred ca iti place sa locuiesti la casa, chiar daca e departe de oras, ca stai in casa si in jurul ei fest.
De Craciun chiar ca se cam sta acasa, e sarbatoarea familiei. Ma rog, poate  fi asta vreun comportament anormal :habarnam:
Si unde naiba am zis eu ca stau departe de oras? Am mai discutat asta pe alt topic si am spus clar ca-s la 10 minute de centru, cu masina, sau la max. jumatate de ora cu bicicleta.

 LunaCrystal, on 22 decembrie 2014 - 13:02, said:

2. Mancare peste nivelul pizza acasa ? Ai tu asa ceva ? Imi platesti avionul pana la tine tu in caz ca nu ai nici macar tu mancare care sa imi placa ? Nici nu prea exista in ochii mei mancare mai buna decat pizza si fast-food. Pentru cunostinta ta am prieteni si bucatari profesionisti, si m-au chemat si ei la masa si ghici care a fost feedback-ul meu. Cum crezi ca o singura persoana acasa poate avea experienta mai mare in gatit ca un profesionist ? Sa nu mai zic de aparate de bucatarie profesioniste ori de gustul ,,de gramada". Ia fa tu o pizza acasa nu mai buna ci macar la fel de buna ca cea din restaurante sa vad poti ?
Nu ma intereseaza in mod deosebit pizza, mai mananc uneori insa nu ma dau in vant. Oricum, pizza finlandeza e printre cele mai bune din lume.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kotipizza
Pizza Berlusconi is Kotipizza's name for its smoked reindeer pizza. With Pizza Berlusconi, Kotipizza won the America's Plate International pizza contest in New York in March 2008, beating the Italian-Americans, who got second place, and the Australians at third.

#41
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008

 LunaCrystal, on 22 decembrie 2014 - 12:52, said:

Fara indoiala e mai fain oriunde decat acasa.
Io-s de acord cu tine.
Da' asta daca ne referim strict la pestera careia-i spui tu casa si la familia aia care urmareste ce scrii tu pe net, la cei vreo 30 de ani ai tai, si te pedepseaste sa stai in genunchi pe coji de nuca, pt c-ai fost vazut vorbind c-o fata.


 ascended, on 22 decembrie 2014 - 14:18, said:

Dar tradiția cu o partidă de sex în noaptea de revelion,după ora 12,aia cum este?
tradiția aia îți place?
Raspund eu pt el: nu.  Nu-l lasa parintii, si oricum ii e frica si scarba de 'izda.  E ultimu' european virgin.  Sau ma rog, printre ultimii.  Da-i singuru' care va muri astfel.  Ceilalti vor sa rezolve problema asta si probabil  ca vor reusi candva.

#42
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,602
  • Înscris: 20.10.2006
1. Nu ma freaca pe mine nimic, mi se cam rupe de ce fac ceilalti, incerc doar sa inteleg de ce fac unii asta. Neamurile poti sa le chemi si la masa unui local sau acasa doar cu mancare cata se si mananca. Stiu ce e mancare ,,buna" de casa dar nu imi place, ce vrei ? Bun, deci toti cei care petrec undeva sarbatorile au probleme la mansarda, au 14 ani sau alte cele ? Si in prezent stiu ce e placere sa stau la masa cu cei dragi, dar deaia nu imi trebuie 10 feluri de mancare, imi ajunge 1 sau cel mult doua. Tot un singur stomac am si de sarbatori si tot de acceasi capacitate.

2. Tu ai lucrat in comert si restaurante, probabil tie iti plac piftiile si sarmalele, mai ales si pentru ca sunt facute de altii. Totusi ma indoiesc ca tu la restaurant nu le faceai mai bine. Mai ales ca acasa majoritatea nu folosesc monoglutamat de sodiu. Crede-ma am calatorit in zone rurale in special montane si mancat si mancare traditionala. Te cred ca ai facut meniu pentru 10 persoane cu mai putin de 500 de lei, de ce nu ? Insa eu nu la tine faceam referire in primul post, ci la aia care cam fac risipa, eu am zis de 1000-1500 ron si nu pentru 10 persoane, e o diferenta.

 radu_vasile59, on 22 decembrie 2014 - 13:39, said:

Nu te inflama, ca saracu e asocial si incearca si el sa-si gaseasca similarii in zona.
Vin sarbatorile si pentru el. Posted Image
Spune sincer cine e asocial, ala care sta in casa de sarbatori sau ala care iese din casa ? Pe mai toate topicurile indemnati lumea sa nu stea inchisa in case aici insa opusul. Daca nici de sarbatori cand majoritatea au liber nu mergi undeva, atunci cand ?

 undercoverbrother, on 22 decembrie 2014 - 14:02, said:

Interesanta semnatura. Sa inteleg ca nu prea merge pensiunea?

Ce pensiune ? Si ce legatura am eu cu ea ? Oricum mersi ca mi-ai atras atentia sa updatez semnatura, e ok asa ?

Pentru ca la munte e zapada, aer curat, distractii, deaia.

Bineinteles ca si ziua mea o fac cu prietenii la munte.

Edited by -Diana-, 23 December 2014 - 10:48.
LC, nu mai cita mesajele in intregime


#43
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,057
  • Înscris: 18.12.2007

 LunaCrystal, on 22 decembrie 2014 - 16:39, said:

Spune sincer cine e asocial, ala care sta in casa de sarbatori sau ala care iese din casa ?

Ala care evita socializarea, indiferent unde e...
LC am inteles ca esti troll, chiar nu e necesar sa continui :)

#44
CorinaP1

CorinaP1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 28.02.2013
Nu e troll. Dar ii cauzeaza grav glutamatul de sodiu...

#45
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,050
  • Înscris: 25.06.2007

 Barboso, on 22 decembrie 2014 - 15:57, said:

Raspund eu pt el:
Da' ce bine va intelegeti voi Posted Image
Aici raspunzi in locul lui, pe topicul casa vs bloc el iti tot dadea like si iti tinea isonul...
Cand il inveti sa conduca? Nu de alta, da' e Craciunul si e bine sa faci fapte bune :P

 LunaCrystal, on 22 decembrie 2014 - 16:39, said:

Daca nici de sarbatori cand majoritatea au liber nu mergi undeva, atunci cand ?
De Revelion si cand iti mai iei concediu deci in total tot iese de vreo 3-4 ori pe an.
Nu de alta, insa unii dintre noi mai au si job, nu suntem toti fii de miliardari, sa o tinem numa' in distractii...

#46
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,793
  • Înscris: 06.09.2004

 LunaCrystal, on 22 decembrie 2014 - 13:02, said:

1. Acasa stai aproape intreg anul, de ce ai sta acasa de sarbatori ? Ce dracu de placere o fi asta sa stai inchis intre 4 pereti ? Sau in jurul casei in cazul celor ce locuiesc la casa ? Ce viata chinuita ? Acasa se doarme, se mananca uneori, te speli, si muncesti in unele cazuri.
hopa, uite inca o problema - tu acolo te referi la un simplu spatiu locativ. 'acasa' are si un sens figurat, inseamna si cu totul altceva - un loc unde iti face placere sa fii, unde te simti in siguranta, unde te poti relaxa si odihni,  unde te bucuri de compania celor dragi (da, unora dintre noi ne sunt dragi - prin absurd - inclusiv membrii familiilor noastre, si in asta sta unul dintre secretele unei mese de craciun).

n-ai auzit niciodata expresia 'a te simti ca acasa'? daca da, ce ai inteles tu prin formularea asta?

 LunaCrystal, on 22 decembrie 2014 - 13:02, said:

2. Mancare peste nivelul pizza acasa ? Ai tu asa ceva ? Imi platesti avionul pana la tine tu in caz ca nu ai nici macar tu mancare care sa imi placa ?
am eu. nu tone, dar destul - insa nu vad niciun motiv sa te platesc ca s-o incerci. dimpotriva, cred ca tu ar trebui sa ne platesti pe noi pentru aceasta placere. din pacate, avand in vedere ca nu iti permiti - si nu pt ca nu ai avea bani, nu e treaba mea asta, ci pt ca valoreaza mai mult decat iti poti tu inchipui ca poate face o masa - hai s-o lasam asa    :)

#47
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,602
  • Înscris: 20.10.2006
Si cu acele persoane cu care ,,te simti ca acasa" de ce ai sta acasa cand ai zile libere si cheltui mai mult decat daca ai merge undeva ? Asta e intrebarea mea. Acasa stai in restul anului, sarbatorile sunt mai speciale.

 Karhu, on 22 decembrie 2014 - 16:57, said:

....
Asa mai merge, daca macar de revelion mergeti si voi undeva. Tocmai la timp liber faceam si eu referire, ca e pacat daca il ai de Craciun sa il stai acasa.

 pierre_de_timp, on 22 decembrie 2014 - 13:49, said:

ca ai o mentalitate de om frustrat. Te-ai asigurat mai intai ca nu va ajunge topicul asta pe ariile indecente si imorale?
1- ideea ca atasarea termenului "comunist" la ceva ce nu iti place tie da automat valoare afirmatiei, e complet gresita
2- incercarea de a asocia abundenta meselor de craciun (sarbatori in general) cu comunismul e dovada de infantilism avansat : comunismul a acuzat frecvent acest obicei "burghez si reactionar" al mesei bogate de Craciun
3- tu poti sa desfaci de craciun o conserva de peste de 3,5 lei, cu o juma de paine de 4 lei, nu se va supara nimeni. De fapt poti sa nici nu serbezi Craciunul sau nici o alta sarbatoare, tot nu va interesa pe nimeni. De ce te deranjeaza ce fac altii la ei acasa? Iti ridica cumva stacheta? Coada la magazin? Conserva de peste poti sa o cumperi si din noiembrie daca esti om prevazator. Posted Image
4- suferi mult in conflictul tau cu parintii abuzivi?
5- da, cunosc acest comportament, l-am mai vazut, nu esti singurul chiar daca nu sunteti multi. De aia va e mai greu sa va gasiti.
1. Idee comunista adica la fel cum se facea in comunism
2. A acuzat, insa atunci asa se faceau sarbatorile, chiar daca neoficial.
3. Corect, eu insa am zis ca nu am nimic, dupa mine sa cumpere fiecare si cate o tona de mancare, intrebarea mea era sa incerc sa inteleg de ce le face unora placere asta.
4 si 5 sunt atacuri la persoana nu au legatura cu topicul.

Edited by LunaCrystal, 22 December 2014 - 17:07.


#48
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,521
  • Înscris: 06.01.2012

 LunaCrystal, on 22 decembrie 2014 - 13:02, said:

2. Mancare peste nivelul pizza acasa ? Ai tu asa ceva ? Imi platesti avionul pana la tine tu in caz ca nu ai nici macar tu mancare care sa imi placa ? Nici nu prea exista in ochii mei mancare mai buna decat pizza si fast-food. Pentru cunostinta ta am prieteni si bucatari profesionisti, si m-au chemat si ei la masa si ghici care a fost feedback-ul meu. Cum crezi ca o singura persoana acasa poate avea experienta mai mare in gatit ca un profesionist ? Sa nu mai zic de aparate de bucatarie profesioniste ori de gustul ,,de gramada". Ia fa tu o pizza acasa nu mai buna ci macar la fel de buna ca cea din restaurante sa vad poti ?
Eu nu pot sa inteleg ce mancare ai mancat tu in viata ta daca consideri pizza aia de carton si saorma ( care de fapt sunt variate ingrediente aruncate intr-o lipie , nu e vreo delicatesa culinara ) Sfantul Graal al mancarii de pe lume .
Nu inteleg cum ai mancat de la bucatari profesionisti si nimic , da nimic nu ti s-a parut peste blatul ala ordinar de pizza .
Nu inteleg .
Eu si daca imi fac ( eu , care ard juma' de apartament cand gatesc ) o omleta ( o omleta , ba ! o omleta banala ) tot fac o omleta care se pisa din toate directiile pe orice natie de pizza din comert .

Edited by jeffy86able, 22 December 2014 - 17:09.


#49
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,622
  • Înscris: 30.10.2003

 jeffy86able, on 22 decembrie 2014 - 17:08, said:

Eu nu pot sa inteleg ce mancare ai mancat tu in viata ta daca consideri pizza aia de carton si saorma ( care de fapt sunt variate ingrediente aruncate intr-o lipie , nu e vreo delicatesa culinara ) Sfantul Graal al mancarii de pe lume .
Monoglutamatul de sodiu sau E621.
Pe scurt, acest “potentiator de aroma” este o substanta care “minte” creierul ca ai mancat ceva bun. Actioneaza asemanator unui drog, alterand nivelurile de neurotransmitatori si dand o satisfactie falsa. Asta nu ar fi o problema daca nu ti-ar “praji” si neuronii intre timp. Ca la orice “drog”, unii oameni simt placere, unii nu simt nimic, altii se simt rau.

Efectele sale secundare sunt accentuate la cei cu Sindrom Gilbert(2% din populatie), deficit de vitamina B12 (vegetarieni care mananca produse “de post” din comert), consumul de alcool (bere si chipsuri).

#50
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,050
  • Înscris: 25.06.2007

 LunaCrystal, on 22 decembrie 2014 - 17:02, said:

Asa mai merge, daca macar de revelion mergeti si voi undeva.
Mergem de alte dati, nu te ingrijora pt mine :console:

#51
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008

 LunaCrystal, on 22 decembrie 2014 - 16:39, said:

mersi ca mi-ai atras atentia sa updatez semnatura, e ok asa ?
WTF ?!    :w00t:
Cum naiba sa faci revelionul in (la) cort ?


 Karhu, on 22 decembrie 2014 - 16:57, said:

1. Da' ce bine va intelegeti voi Posted Image

2. Aici raspunzi in locul lui, pe topicul casa vs bloc el iti tot dadea like si iti tinea isonul...

3. Cand il inveti sa conduca? Nu de alta, da' e Craciunul si e bine sa faci fapte bune Posted Image
1. Posted Image

2. Asta e... este si el unu' dintre cei ce prefera comoditatea blocului.  Nu suntem doar noi doi in situatia respectiva... asta chiar m-ar fi ingrijorat.   :scared:

3. Niciodata.  Nu-s mama ranitilor, nici nu lupt pt cauze pierdute.  
Si nici n-am rabdare s-o fac pe profesoru'.

#52
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,602
  • Înscris: 20.10.2006

 Sirius_B, on 22 decembrie 2014 - 14:13, said:

LC este o persoana care manifesta simtptome cel mai probabil a unei tulburari psihice, refuzul sau inversunat de a accepta realitatea si pe sine insusi il determina sa nege orice parere contra lui si sa isi dea singur dreptate. Obtuzitatea, ideile bizare si ireale pe care le are, paranoia de accidente, izolarea sa sociala, lipsa unei iubite toate pledeaza pentru acest lucru.
Cel mai bine ii puteti recomanda un psiholog bun, poate va reusi cumva sa se readapteze macar partial la societate.
Bun, deci persoanele moderne au tulburari psihice dupa tine ? Spune-le te rog asta repede tururor de aici: http://forum.softped...valea-peahovei/ si  aici: http://forum.softped...tie-in-moldova/  si oriunde mai sunt persoane ce vor sa se distreze de sarbatori, nu doar sa manance.

 ascended, on 22 decembrie 2014 - 14:18, said:

Pentru că așa este tradiția noastră:
Ca de sărbători,și în special de anul nou să fie masa bogată.
Mai ales de anul nou,când se zice,din bătrâni că dacă te prinde anul nou cu masa îmbelșugată,ai masa bogată tot anul.
Dacă este să o luam pe partea ailaltă,la americani,când sărbătoresc ei nu mai știu ce-se caută cel mai mare curcan posibil.
Deci de sărbători trebuie să ai masa bogată și pentru faptul că sărbătorile se petrec cu familia,prietenii,cât mai multe persoane.
Dar tradiția cu o partidă de sex în noaptea de revelion,după ora 12,aia cum este?
tradiția aia îți place?
Traditia romaneasca nu prea imi place sincer. Poate mai degraba cea americana cu halowenul, dar in general traditiile nu prea imi plac. Trebuie sa ne adaptam vremurilor, nu traditiilor. Casa imbelsugata nu cred ca se masoara prin mancare, poate prin banii din conturi. Stiu ca si americanii au traditii aiurea, asa cum ai zis-o pe aia cu curcanul sau aia cu sexatul.

Edited by LunaCrystal, 22 December 2014 - 17:17.


#53
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

 LunaCrystal, on 22 decembrie 2014 - 17:02, said:

Si cu acele persoane cu care ,,te simti ca acasa" de ce ai sta acasa cand ai zile libere si cheltui mai mult decat daca ai merge undeva ? Asta e intrebarea mea. Acasa stai in restul anului, sarbatorile sunt mai speciale.


Asa mai merge, daca macar de revelion mergeti si voi undeva. Tocmai la timp liber faceam si eu referire, ca e pacat daca il ai de Craciun sa il stai acasa.


1. Idee comunista adica la fel cum se facea in comunism
2. A acuzat, insa atunci asa se faceau sarbatorile, chiar daca neoficial.
3. Corect, eu insa am zis ca nu am nimic, dupa mine sa cumpere fiecare si cate o tona de mancare, intrebarea mea era sa incerc sa inteleg de ce le face unora placere asta.
4 si 5 sunt atacuri la persoana nu au legatura cu topicul.


Vasilica, daca ai fi avut si tu o familie functionala, cu o viata normala, independenta, ai fi inteles de ce Craciunul e o sarbatoare care se serbeaza IN FAMILIE. Cum nu ai, si vrei sa afli pe forum de ce este relevant Craciunul pentru ceilalti, nici nu ma astept sa intelegi dar hai sa incerc: ce se serbeaza de craciun? O nastere. Ce fac oamenii cand cineva din familie naste? Se aduna la un loc. Este un moment simbolic al adunarii familiei pentru altceva decat inmormantari si parastase. Pentru plimbari de unul singur, in doi, in trei, cu cine vrei tu, pentru toti ceilalti, exista restul anului. Pentru tine poate fi doar Craciunul :console:

1- esti complet pe langa si cu comunismul dar si cu Craciunul sau sarbatorile in general. Cum te integrezi in societate? Daca imi spui ca mai ai si prieteni incep sa cred ca chiar ai noroc.
2- iar esti complet pe langa. Ai citit tu pe undeva ca asocierea a ceva cu termenul "comunism" distruge definitiv acel ceva. Cret.....ule, craciunul se sarbatorea si se sarbatoreste in partea crestina a lumii indiferent de sistemul social. Si in evul mediu se sarbatorea, ba chiar si in capitalism. De ce ai ajuns tu tocmai la "comunism"? Din ce am spus mai sus. (sper ca ai parul cret, altfel are grija diana sa ma sanctioneze :D )
3- eforturile tale, chiar daca ar putea parea meritorii, sunt futile (asta chiar exista in dictionar) din mai multe motive si primele care imi vin acum sunt ca nu intelegi si ca nici macar nu vrei sa incerci. :wave:

#54
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,602
  • Înscris: 20.10.2006

 Karhu, on 22 decembrie 2014 - 14:21, said:

Nu ma intereseaza in mod deosebit pizza, mai mananc uneori insa nu ma dau in vant. Oricum, pizza finlandeza e printre cele mai bune din lume.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kotipizza
Pizza Berlusconi is Kotipizza's name for its smoked reindeer pizza. With Pizza Berlusconi, Kotipizza won the America's Plate International pizza contest in New York in March 2008, beating the Italian-Americans, who got second place, and the Australians at third.
Asta nu am stiut, chiar mi-ar place sa vizitez Finlanda, stiu macar ca o sa am mancare buna daca o fac. :D

 XRAM, on 22 decembrie 2014 - 14:29, said:

Nepoate, LunaKrystal, daca nu ai ceva boala la stomac sau la mansarda, sigur esti victima a propagandei anticomuniste.
Argumente ?

 AlexEn, on 22 decembrie 2014 - 16:44, said:

Ala care evita socializarea, indiferent unde e...
LC am inteles ca esti troll, chiar nu e necesar sa continui Posted Image
Daaa, astept emiterea permisului de trolling, pana atunci trollez pe baza de dovada ce se poate reinoi daca nu se emite permisul in maxim 15 zile. Am promovat examenele!

 jeffy86able, on 22 decembrie 2014 - 17:08, said:

Eu nu pot sa inteleg ce mancare ai mancat tu in viata ta daca consideri pizza aia de carton si saorma ( care de fapt sunt variate ingrediente aruncate intr-o lipie , nu e vreo delicatesa culinara ) Sfantul Graal al mancarii de pe lume .
Nu inteleg cum ai mancat de la bucatari profesionisti si nimic , da nimic nu ti s-a parut peste blatul ala ordinar de pizza .
Nu inteleg .
Eu si daca imi fac ( eu , care ard juma' de apartament cand gatesc ) o omleta ( o omleta , ba ! o omleta banala ) tot fac o omleta care se pisa din toate directiile pe orice natie de pizza din comert .
Asta tine de gusturi si preferinte. Recunosc insa ca poate e vorba si de autosugestie. Si numa gandul cand aud cuvantul pizza ma face sa ma gandesc ca e vorba de o mancare foarte buna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate