Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Digi sau Telekom DTH - Ce aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

View Postkrystalla, on 02 ianuarie 2015 - 17:11, said:

Cel mai important aspect pt mine este fotbalul.documentare au si unii si altii, filme la fel.ma mai intereseaza destul de mult si calitatea in detrimentul cantitatii.inca nu sunt 100% hotarat, dar inclin din ce in ce mai mult balanța catre telekom
sincer, grila Digi Satelit e o gluma buna! lipsuri cat cuprinde. canalele documentare Digi sunt o gluma. Ce e ok e Digi Film (se plateste extra), Digisport si Digi24 (stiri). Digisport care daca nu va transmite UCL din sezonul viitor e pe duca. posibil sa achizitioneze Liga 1 din romania in conditiile in care se va rezilia contractul dintre ISB (Look) si LPF. totul e la stadiul de zvon momentan. canale HD mai putine 6-7 in total.
la Digi merg activate 3 receivere pe acelasi abonament, cu conditia sa le cumperi. se plateste taxa de activare pentru fiecare stb suplimentar.

Telekom DTH (Dolce) e un pic mai scump dar cu continut ok. DolceSport se intareaste foarte mult in urma achizitiei drepturilor UCL. + ca deocamdata ofera si circul din liga 1 ro, meciurle de pe Look plus care sunt cele mai slab cotate.
maxim 14 canale HD ai la telekom in pachetul L cu optiunea HD activa.
la telekom poti activa 4 receivere pe acelasi abonament fara cost suplimentar cu conditia sa-ti cumperi receiverele. nu neaparat sa le iei de la telekom. se gasesc destule pe piata libera, la preturi decente.

momentan am Telekom DTH si Digi Cablu. oricum nu ai cum compara dth cu cablul ca si varietate de canale. Digi e folosit pentru canalele HD care pe dolce nu sunt activate, pentru Digi Film, Digi 24 si pentru digisport ocazional.  

la DTH Telekom stau mai bine. parerea mea.

Edited by gabriel_gavrila, 05 January 2015 - 13:25.


#38
steauaa

steauaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.01.2011
digi are spania si italia,din vara nu vor mai avea nici champions league,europa league,nici F1
Ghici cine a acizitionat aceste competitii?   TELEKOM
pana nu demult eram fan digi insa nu prea mai au mai sport acum,iar din vara raman doar cu spania, italia si franta(am 3 receivere DIGI satelit acasa :( )
Daca mai vrei champions league,europa league,anglia ,liga1,F1 alege Telekom

#39
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
digi +  telekom! cea mai buna combinatie!

#40
steauaa

steauaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.01.2011

View Postramiz, on 05 ianuarie 2015 - 21:51, said:

digi +  telekom! cea mai buna combinatie!
da, da Bine spus!

#41
krystalla

krystalla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 04.12.2012
Am facut comanda online la telekom ieri si pe seara au sunat sa confirme.In 7 zile lucratoare trebuie sa vina sa monteze antena.Azi am primit un sms cu un numar de identificare si trebuie sa platesc anticipat 120 lei.Unde trebuie sa platesc banii astia si pentru ce?

#42
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
banii astia reprezinta un avans.
eu cand m-au sunat sa confirm datele si mi-au zis de acest aspect nu am fost de acord. solutia a fost sa le trimit acte pe mail sa le introduca in baza de date. au cerut CI, contract spatiu sau contract de inchiriere, o factura de utilitati.
astfel nu am mai platit cei 120 lei. daca-i platesti se vor scadea ulterior (dupa 3 luni) din facturile tale. poti sa-i platesti la orice oficiu postal, magazin germanos, sau punct in care poti platii factura. neaparat sa folosesti codul de abonat pe care l-ai primit.

#43
krystalla

krystalla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 04.12.2012

View Postgabriel_gavrila, on 08 ianuarie 2015 - 18:23, said:

banii astia reprezinta un avans.
eu cand m-au sunat sa confirm datele si mi-au zis de acest aspect nu am fost de acord. solutia a fost sa le trimit acte pe mail sa le introduca in baza de date. au cerut CI, contract spatiu sau contract de inchiriere, o factura de utilitati.
astfel nu am mai platit cei 120 lei. daca-i platesti se vor scadea ulterior (dupa 3 luni) din facturile tale. poti sa-i platesti la orice oficiu postal, magazin germanos, sau punct in care poti platii factura. neaparat sa folosesti codul de abonat pe care l-ai primit.

Multumesc mult pt lamurire.

#44
steauaa

steauaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.01.2011

View Postgabriel_gavrila, on 08 ianuarie 2015 - 18:23, said:

banii astia reprezinta un avans.
eu cand m-au sunat sa confirm datele si mi-au zis de acest aspect nu am fost de acord. solutia a fost sa le trimit acte pe mail sa le introduca in baza de date. au cerut CI, contract spatiu sau contract de inchiriere, o factura de utilitati.
astfel nu am mai platit cei 120 lei. daca-i platesti se vor scadea ulterior (dupa 3 luni) din facturile tale. poti sa-i platesti la orice oficiu postal, magazin germanos, sau punct in care poti platii factura. neaparat sa folosesti codul de abonat pe care l-ai primit.
Ai avut ceva probleme cu plata vreunui abonament la telefonie mobila sau comunicatii?
Cel putin asa a fost in cazul meu,am avut un abonament la orange pe care nu l-am platit pana la final si imi cereau avans 300 ron,nu am acceptat si am facut abonamentul pe numele sotiei

Edited by steauaa, 10 January 2015 - 19:43.


#45
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

View Poststeauaa, on 10 ianuarie 2015 - 19:42, said:

Ai avut ceva probleme cu plata vreunui abonament la telefonie mobila sau comunicatii?
Cel putin asa a fost in cazul meu,am avut un abonament la orange pe care nu l-am platit pana la final si imi cereau avans 300 ron,nu am acceptat si am facut abonamentul pe numele sotiei
Nu am avut probleme de genul asta.

#46
krystalla

krystalla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 04.12.2012
Azi au montat băieții antena.destul de repede s-au miscat cei de la telekom.o săptămână a durat de cand am făcut comanda.urmeaza sa mi-o trimita in italia si apoi incepe distractia cu montajul.va multumesc pt ca m-ati ajutat sa ma decid.sa speram ca am luat decizia cea buna


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate