Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ajutor TRANZITII in After Effects

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
nicu27vls

nicu27vls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 27.03.2010
Salut oameni buni, am si eu nevoie de ajutorul vostru, al celor ce va pricepeti si lucrati in AE la un nivel cat de cat avansat.
Vreau sa realizez tranzitii asemenea celor din link-ul de mai jos (gheata care se topeste) si nu stiu cum pot face asta!
Am incercat crearea unei compozitii in care am pus un layer cu fractal noise, compozitia am pus-o cu Luma Matte peste o textura de gheata, in mare effectul e destul de asemanator dar nu imi pot explica cum sa-l fac (efectul) sa plece din centrul imaginii spre exterior.....
Multumesc anticipat pentru timpul acordat!


[ https://player.vimeo.com/video/112900240 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
Nu ma prea pricep in asa ceva dar cineva care stie cu ce se mananca after effects, doresc sa imi trimita un PM(daca doreste). Doresc sa fac si eu ceva asemanator.
Multumesc.

#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cum adica n-ai inteles?!?
pai e foarte clar... cumperi templateul respectiv care vine cu instructiuni video si costa o avere 21$
si gata!

#4
lus29

lus29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.07.2007
1.cred ca poti sa investesti timp sa creezi Shape-ul unei masti pe care sa o distorsionezi in timp
2.mai poti crea un layer alb-negru pt un viitor luma matte.si aici probabil te joci cu Brush Tool frame cu frame.

dar nu am incercat, doar banuiesc.
cred ca prima varianta e mai naturala in miscare.

nu vad rolul fractal noise.

#5
nicu27vls

nicu27vls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 27.03.2010
Multumesc pentru raspunsuri......intr-un final am rezolvat cu ceva footage puse cu luma matte si a iesit ceva asemanator!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate