Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 

VODAFONE Helper

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4887 replies to this topic

#4843
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View Postfreddye, on 31 ianuarie 2020 - 16:21, said:

Vă salut

Azi am primit de la Vodafone, următorul mesaj  :

  " Salut! Iti actualizam abonamentul ca sa te bucuri de mai multe beneficii cu noul RED 14 redus la 13 euro/luna (cu TVA): nelimitat minute nationale, nelimitat SMS nationale, 600 min internationale si nelimitat internet , care se va activa din 04MAR2020. Daca nu esti de acord cu modificarea, ai optiunea de a denunta unilateral contractul la *222 sau intr-un magazin Vodafone, in 30 de zile de la primirea acestui SMS, fara plata vreunor penalitati sau despagubiri. Daca ai achizitionat un telefon in rate, ratele neplatite devin scadente la ultima factura sau pot fi achitate lunar. Detalii https://bit.ly/2O7x9cX. "

Abonamentul meu era de un Eassy free 8 ..Il voi denunta unilateral si-mi iau cartelă de 5 euro la Orange ..

Suna la *222 si cere reziliere cu trecere pe prepaid ca sa iti poti pastra nr. Vezi cu ce oferte vin. In functie de oferta, daca iti convine o accepti, daca nu, nu. Dupa care, de pe prepaid, portezi la Orange si asa iti pastrezi nr de telefon.
Vezi ca exista ab Red10 redus la 7 eur cu TVA care contine :
Nelimitat min nat
250 sms nat
400 min internationale (nu stiu catre ce destinatii)
15 GB de net
Si ar trebui sa contina si roaming, deci, minute in roaming si niste GB de internet.

#4844
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019

View PostMagicwisewolf, on 31 ianuarie 2020 - 17:55, said:

Suna la *222 si cere reziliere cu trecere pe prepaid ca sa iti poti pastra nr. Vezi cu ce oferte vin. In functie de oferta, daca iti convine o accepti, daca nu, nu. Dupa care, de pe prepaid, portezi la Orange si asa iti pastrezi nr de telefon.
Vezi ca exista ab Red10 redus la 7 eur cu TVA care contine :
Nelimitat min nat
250 sms nat
400 min internationale (nu stiu catre ce destinatii)
15 GB de net
Si ar trebui sa contina si roaming, deci, minute in roaming si niste GB de internet.

Aici sunt abonamentele : tocmai ca vor sa faca ca toti sa avem doar clasa asta de cateva abonamente nu cu sutele cum sunt acum, un fel de comasare

https://www.vodafone.ro/abonamente

#4845
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007
Pe site nu mai gasesc accesoriile?? Cum pot cumpara accesoriile pe puncte??

De ce telefoanele sunt mai scumpe la consultantii care iti fac oferta? Unele cu 300 lei ? Cum pot cumpara telefon online pe puncte??

Cand va aparea esim?

#4846
ducutu

ducutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.03.2005
1.Vodafone...
2.Doar daca ai noroc sa gasesti in magazin Vodafone, nu partener.
3.Vodafone...
4.Vodafone...
5.Vodafone...
6.Vodafone...

#4847
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
@wrc2007 aici doar noi utilizatorii iti vom raspunde. Vodafone Helper nu este activ, este in concediu vreo 10 ani.

#4848
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007

View PostStefanRO, on 02 februarie 2020 - 10:08, said:

@wrc2007 aici doar noi utilizatorii iti vom raspunde. Vodafone Helper nu este activ, este in concediu vreo 10 ani.

Ah. A cedat? Multumesc... poate știți voi o solutie. ?

#4849
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Buna ziua,
Doresc sa modific abonamentul actual intr-un abonament Vodafone RED9 si am cateva intrebari:
-ce se intampla cu "nelimitatul in social media&chat" daca voi consuma traficul de net inclus in pachet (10GB) ? (va functiona cu viteza redusa sau va functiona la viteza maxima disponibila in zona de acoperire?)

Multumesc anticipat

#4850
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,131
  • Înscris: 10.03.2012
Va functiona normal dar ce este peste 10GB vei plati depasirea traficului

#4851
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Voi plati chiar daca utilizez netul exclusiv pentru aplicatiile social media&chat?

#4852
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,131
  • Înscris: 10.03.2012
Intra pe site si citeste despre abonament

#4853
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019

View Postmihai20005, on 06 februarie 2020 - 12:16, said:

Buna ziua,
Doresc sa modific abonamentul actual intr-un abonament Vodafone RED9 si am cateva intrebari:
-ce se intampla cu "nelimitatul in social media&chat" daca voi consuma traficul de net inclus in pachet (10GB) ? (va functiona cu viteza redusa sau va functiona la viteza maxima disponibila in zona de acoperire?)

Multumesc anticipat

cei 10GB sunt trafic in afara social pass, dupa ce il consumi vei mai putea utiliza la viteza maxima doar pe social pass gratuit. Cu alte cuvinte acel social pass practic nu contorizeaza netul. Insa atentie din social pass poti vedea cu redirect si filmari din youtube. Doar filmele integrate in facebook nu vor consuma. Linkurile din afara fb daca dai click intra in cei 10GB

#4854
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
@HeroicStar: bănuiesc că ești Vodafone helper Undercover, ești prea bine informat. Eu, cel puțin, am aflat multe din posturile tale. Merci.

#4855
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 25.10.2008
helperu mai trage din cand in cand cu ochiu pe forum
Vodafone
Member Since 06 Jul 2010
OFFLINE Last Active Feb 04 2020 16:57

#4856
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019

View PostBuxelm, on 06 februarie 2020 - 13:55, said:

@HeroicStar: bănuiesc că ești Vodafone helper Undercover, ești prea bine informat. Eu, cel puțin, am aflat multe din posturile tale. Merci.

Nu sunt , lucrez pe alte departamente, si am lucrat la cele 3 companii in decursul de 13 ani si in timpul liber postez sa va ajut aici, e un hobby. Helperi fac parte dintr-o alta echipa. Pe facebook acolo se posteaza la foc automat

#4857
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Buna ziua , o intrebare pt Helper. Vreau reinnoire abonament pe firma mica. Am primit o oferta /contract Red 10 cu reducere la 8 E, e in regula dar lipseste de pe contract  internetul in roaming promis 4GB. Operatorul mi-a trimis ca nu se trece roamingul pe contract .....Posted Image. De ce?

#4858
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019

View Postsailor62, on 07 februarie 2020 - 12:06, said:

Buna ziua , o intrebare pt Helper. Vreau reinnoire abonament pe firma mica. Am primit o oferta /contract Red 10 cu reducere la 8 E, e in regula dar lipseste de pe contract  internetul in roaming promis 4GB. Operatorul mi-a trimis ca nu se trece roamingul pe contract .....Posted Image. De ce?

In contract apare beneficiul de roaming nu si cat ai in roaming pt ca se calculeaza conform UE valoarea abonamentului

Mai jos ai calculatorul de roaming unde alegi o tara oarecare din UE / SEE si introduci cat platesti pe luna. Ori 8 euro ori 10 euro daca ai fup excluded.

https://www.vodafone...te-de-calatorie

[ https://i.ibb.co/cvyjy1Q/1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4859
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Deci e in regula asa....Nu prea e ,dupa logica mea, da asta e.

Edited by sailor62, 07 February 2020 - 12:54.


#4860
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,052
  • Înscris: 18.12.2007
In 2021 si 2022 va creste numar de MB disponibili in roaming. Nu au voie sa iti dea mai putini MB daca tu ai inclus in abonament mai mult internet national decat valoarea respectiva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate