Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 

update windows defender

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
prietto

prietto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 242
  • Înscris: 12.12.2013
`neata. Am facut aseara trecerea la Win 8.1, am bagat tot, am dat verificare pt. updateuri mi-a gasit 3, le-a instalat, apoi cand am mai dat verificare de updateuri imi gasea 1 update important, dar pana sa ma duc cu click-ul pe el sa-I dau sa-l instaleze disparea. Apoi nestiind ce se inyampla am dat iar sa caute, si tot asa mi-a facut. Si am repetat asa cam de 11 ori dupa cum se vede si in poza pe care am pus-o. Apoi m-am gandit eu sa vad ce dracu se intampla, si m-am uitat la update history si am vazut asta. Ce e de facut ?

vad ca el de cate ori dadeam sa verifice imi aparea apoi ca a vericat si a si instalat. Dar de 11 ori ?

Attached Files



#2
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Probabil ai setat pe instalare automata.

#3
prietto

prietto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 242
  • Înscris: 12.12.2013
Vad ca s-a remediat azi problema. Aseara daca dadeam de 100 ori click sa vada daca mai am update-uri disponibile de 100 de ori il gasea pe ala de la WD si il si instala, zicea el (windows update) , ca in MSE nu-mi aparea la definitii ca este instalat.
Azi, dupa ce am scris topical , am zis hai sa nu mai astept sa-si caute el (cauta diseara normal cam la 24 de ore de la vechea cautare), si am dau eu cautare manuala. A gasit update de definitii, a instalat, am dat iar o cautare sa vad daca se repeat boacana de ieri, si vad ca nu mai face. Nu mai gaseste nimic.
Cred ca a fost totusi o eroare a lui Windows Defender.

#4
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Daca vrei sa scapi de ele, adica sa stergi lista de Update History, ai 2 optiuni:
- alegi update-ul , dai click dreapta pe el si ii dai "hide". Procedezi la fiecare in parte la fel.
- folosesti exemplul de aici:   http://www.sevenforu...date-reset.html

#5
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008

View Postursu_florin2002, on 24 decembrie 2013 - 23:40, said:

Daca vrei sa scapi de ele, adica sa stergi lista de Update History, ai 2 optiuni:
- alegi update-ul , dai click dreapta pe el si ii dai "hide". Procedezi la fiecare in parte la fel.
- folosesti exemplul de aici:   http://www.sevenforu...date-reset.html
Rectific o greseala:
- nu  o sa poti sa hai "hide" la un update care este deja facut. Poti da "hide" doar lla cele pe care inca nu le-ai facut, si nu vrei sa le faci. Scuze, am scris la repezeala.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate