Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 

Agricultura viitorului

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009
Posted Image
De obicei, lungimea e mai mare decat latimea!

#56
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,725
  • Înscris: 30.07.2003
yep, iar autostrazile sunt mai lungi de 8 km, chiar si la noi in tara cea mai mica are vreo 11 parca.
Hai ca suntem off-topic.

#57
oil_peak

oil_peak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.08.2011
Horia, discutia pe care am mentionat-o eu era purtata avand ca reper SUA. De ce nu-s rentabili combustibilii din plante. Din cate stiu eu, porumbul (modificat genetic) e varful de lance al biocombustibililor (cel putin in SUA). Bineinteles ca se pot face dintr-o varietate de plante cu randament mai bun. Dar oricum, biocombustibilii nu au capacitatea de a inlocui petrolul, oricat de bun ar fi randamentul.

#58
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
dar stai putin, tu chiar ai impresia ca cineva crede ca biocombustibilul actual este inlocuitor pentru petrol?
poate sa se faca din alge sau sa se foloseasca suprafata oceanelor, ca altfe, nu prea vad cum.

@horia
hrana nu este pretuita la ora actuala din cauza subventiilor. ia sa fie vanduta la pretul real sa vezi cum se va manca si ultima coaja de paine. inca un "beneficiu" al subventiilor!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate