Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Agricultura viitorului

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009
Posted Image
De obicei, lungimea e mai mare decat latimea!

#56
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,713
  • Înscris: 30.07.2003
yep, iar autostrazile sunt mai lungi de 8 km, chiar si la noi in tara cea mai mica are vreo 11 parca.
Hai ca suntem off-topic.

#57
oil_peak

oil_peak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.08.2011
Horia, discutia pe care am mentionat-o eu era purtata avand ca reper SUA. De ce nu-s rentabili combustibilii din plante. Din cate stiu eu, porumbul (modificat genetic) e varful de lance al biocombustibililor (cel putin in SUA). Bineinteles ca se pot face dintr-o varietate de plante cu randament mai bun. Dar oricum, biocombustibilii nu au capacitatea de a inlocui petrolul, oricat de bun ar fi randamentul.

#58
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
dar stai putin, tu chiar ai impresia ca cineva crede ca biocombustibilul actual este inlocuitor pentru petrol?
poate sa se faca din alge sau sa se foloseasca suprafata oceanelor, ca altfe, nu prea vad cum.

@horia
hrana nu este pretuita la ora actuala din cauza subventiilor. ia sa fie vanduta la pretul real sa vezi cum se va manca si ultima coaja de paine. inca un "beneficiu" al subventiilor!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate