Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 

Hernia hiatala

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.238
  • Înscris: 23.05.2010
A avut careva dintre voi? Imi puteti da niste informatii despre cum se manifesta (pe internet sunt 101 simptome).
Ma suspectez de hernie hiatala fiindca am aerofagie si deseori stomacul probabil imi deranjeaza inima astfel am extrasistole, extrasistole cand simt ca se blocheaza aerul ce ar trebui sa iasa afara pe gura.  Extrasistolele sunt urmate de o ragaitura sau doua.
Va rog ajutati-ma fiindca sunt foarte deranjante si ma speri rau mereu.

#2
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.892
  • Înscris: 27.06.2007
Nu cred in genul asta de ajutor. In locul tau m-as duce la doctor.Si scapi si de gandurile negre.

#3
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.238
  • Înscris: 23.05.2010
Am fost la doctor:
Rezultate:
Hernie Hiatala 2cm
H. Pylori  (Am luat tratament 1 saptamana cu antibiotice)

Insa acum ... dupa aproape 2 luni de atunci. Am inceput iar sa am simptome naspa:
Cateodata arsuri, dar ce e mai rau e ca atunci cand mananc mai mult deodata ...am o stare de rau. Plus daca fac efort dupa ce mananc am ori palpitatii (poate ca nu sunt), ori a erofagie (ca si cum ar trebui sa ragai dar nu pot si ma deranjeaza). Azi dupa ce am mancat mancare fast food ...am facut efort (cam dupa 45 de minute)...m-am simtit rau am avut acea aerofagie.

#4
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.521
  • Înscris: 12.02.2013
Pt H. pilori se ia antibiotic minim 14 zile, ideal 20, si antihistaminic (ranitidina) sau inhibitor de pompa de protoni (omeprazol, etc) minim 30 zile.
(Nici macar) nu te mai apleca niciodata imediat dupa ce mananci sau bei ceva. daca tb sa-ti legi siretul pune piciorul pe ceva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate