Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Hernia hiatala

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010
A avut careva dintre voi? Imi puteti da niste informatii despre cum se manifesta (pe internet sunt 101 simptome).
Ma suspectez de hernie hiatala fiindca am aerofagie si deseori stomacul probabil imi deranjeaza inima astfel am extrasistole, extrasistole cand simt ca se blocheaza aerul ce ar trebui sa iasa afara pe gura.  Extrasistolele sunt urmate de o ragaitura sau doua.
Va rog ajutati-ma fiindca sunt foarte deranjante si ma speri rau mereu.

#2
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 27.06.2007
Nu cred in genul asta de ajutor. In locul tau m-as duce la doctor.Si scapi si de gandurile negre.

#3
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010
Am fost la doctor:
Rezultate:
Hernie Hiatala 2cm
H. Pylori  (Am luat tratament 1 saptamana cu antibiotice)

Insa acum ... dupa aproape 2 luni de atunci. Am inceput iar sa am simptome naspa:
Cateodata arsuri, dar ce e mai rau e ca atunci cand mananc mai mult deodata ...am o stare de rau. Plus daca fac efort dupa ce mananc am ori palpitatii (poate ca nu sunt), ori a erofagie (ca si cum ar trebui sa ragai dar nu pot si ma deranjeaza). Azi dupa ce am mancat mancare fast food ...am facut efort (cam dupa 45 de minute)...m-am simtit rau am avut acea aerofagie.

#4
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013
Pt H. pilori se ia antibiotic minim 14 zile, ideal 20, si antihistaminic (ranitidina) sau inhibitor de pompa de protoni (omeprazol, etc) minim 30 zile.
(Nici macar) nu te mai apleca niciodata imediat dupa ce mananci sau bei ceva. daca tb sa-ti legi siretul pune piciorul pe ceva.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate