Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Inel contraceptiv- reactii adverse

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
allynna30

allynna30

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 18.07.2012
Am citit prospectul, m-ar interesa experientele altor utilizatoare....daca sunt!
Ma refer la reactii adverse gen: oboseala, stari depresive, irascibilitate, ameteli etc.

Multumesc!


#2
alexaath

alexaath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 29.09.2010

 allynna30, on 15 septembrie 2012 - 23:49, said:

Am citit prospectul, m-ar interesa experientele altor utilizatoare....daca sunt!
Ma refer la reactii adverse gen: oboseala, stari depresive, irascibilitate, ameteli etc.

Multumesc!

Eu am folosit Nuvaring!sincer e foarte bun ca nu ai treaba timp de 3 saptamani!Nu am avut reactii adverse, de genul sa-mi fie grata sau sa ma simt obosita!Singurul lucru pe care l-am remarcat a fost acela ca pusesem vreo 2 kg pe mine, dar asta putea avea si alta cauza!Recolmand inelul vaginal pentru ca mi se pare foarte util si simplu de folosit!

#3
rosenred

rosenred

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 05.04.2014
Buna. Am si eu nevoie de o parere. Nu am folosit nicodata anticonceptionale si m-am decis la inelul contraceptiv.
Stiu ca se introduce in prima zi de menstruatie. Mi-a venit menstruatia (sau asa am considerat): scugerile maronii..la fel cum se manifesta si inainte.. cand am vazut, am introdus inelul (se intampla seara 03.04.2014). Dupa aceea, menstruatia mi s-a oprit (practic, nici nu incepuse sa curga normal), am doar mici scurgeri maronii.. Intrebarea mea este: am procedat corect sau trebuia sa astept pana cand menstruatia avea sa fie mai abundenta? Poate ca s-a oprit datorita inelului? In prima luna de utilizare a acestui inel sunt sanse ca menstruatia sa lipseasca? Nici la peste 24ore de la introducerea lui nu a inceput sa curga cum ar fi fost normal, ci doar pete maronii.
Va multumesc pentru raspunsuri

#4
rosenred

rosenred

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 05.04.2014
Buna! Nimeni nu ma poate ajuta cu un raspuns la intrebarea mea?
Multumesc frumos.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate