Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 

Samsung Galaxy Note 10.1 N8000

- - - - -
  • Please log in to reply
249 replies to this topic

#19
SpadasinulFricos

SpadasinulFricos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 15.04.2009
Stie cineva cand se va putea cumpara varianta wifi only? Am vazut ca apare pe altex si alte site-uri, dar scrie stoc epuizat, in timp ce cealalta varianta wifi + 3g se poate comanda deja

#20
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostDaniJ90, on 17th August 2012, 13:50, said:

nu are hdmi

Nu are MHL-USB ca Note-ul telefon?

#21
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostDaniJ90, on 17th August 2012, 14:50, said:

e destul de scumpa si are doar 16 gb,nu are hdmi,are ecran Super PLS LCD(nu stiu exact cat e de bun),cam astea ar fi minusurile ,daca sunt minusuri.Rezolutia nu stiu daca trebuia sa fie mai mare,cred ca au facut-o atata ca sa nu consume baterie multa,e HD oricum,ar mai fi ca spatele e din plastic din ala cum ne-a obisnuit samsung-ul pana acuma,era fain sa fie ceva cauciucat.
Prietene, are HDMI, ecranul e foarte ok, sunt versiuni si de 32/64 GB, pe langa cea de 16. Dar de ce sa citesti tu specificatiile pe care le-am pus in primul post, nu? Mai usor e sa-ti dai cu parerea total neinformat.

#22
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 30.12.2005

View Post101010, on 18th August 2012, 02:10, said:

Prietene, are HDMI, ecranul e foarte ok, sunt versiuni si de 32/64 GB, pe langa cea de 16. Dar de ce sa citesti tu specificatiile pe care le-am pus in primul post, nu? Mai usor e sa-ti dai cu parerea total neinformat.

Amice, de unde ai scos-o tu p-asta? A ta pe care din laturi are "gaura"?

Pina una alta: "On the other hand, like the iPad, Samsung’s tablet doesn’t have standard USB or HDMI ports". sursa.
Sau: "The Galaxy Note 10.1 will not have a direct HDMI port...". sursa
Nota: discutam de port hdmi pe tableta nu de docking station cu tot felul de conectori.

Edited by doktoru, 18 August 2012 - 06:19.


#23
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Tu prin HDMI ce intelegi, ,,gaura,, in sine? :lol: De unde ai dedus tu, din postul lui DaniJ90 ca ae referea la port-ul HDMI? Am vazut ce raspuns ai dat si pe topicul SGT 10.1; nu crezi c-ar fi mai bine sa te abtii?

#24
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
da,asa ma refeream si eu ,HDMI direct ,cum e la LG O2X,cand am zis ca are numa 16 gb ma refeream in comparatie cu pretul,Asus infinity la pretul asta are 64 de gb,asta ziceam eu.

Edited by DaniJ90, 18 August 2012 - 11:50.


#25
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostDaniJ90, on 18th August 2012, 12:48, said:

da,asa ma refeream si eu ,HDMI direct ,cum e la LG O2X
Pai trebuia sa te referi in postul acela, nu acum. Iarasi, cine-i curios ce memorie are nu-stiu-ce Asus, tu vezi pe ce arie esti/topic esti, hellooo? Fa-i un topic acelui Asus si compara acolo memorii, hdmi-uri si preturi pana te plictisesti.

#26
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 30.12.2005
Ba tata, tu postezi de dragu' de a posta si, nu stiu cum sint celelate replici ale tale ca n-am stat sa le (te) urmaresc, dar, cel putin in topicul asta si-n alalat la care faci referire, esti muci si-n-tr-o ceata totala!!! Tu ce-ntelegi prin HDMI? Nu vorbim de interfata (a.k.a. gaura) de transfer a datelor digitale audio si video, ne comprimate??
De abtinut ar fi bine sa te abtii tu, care habar n-ai de ce vorbesti!
Drept dovada e ca aici te-a lamurit Dani ce vroia (adica exact ce am raspuns) si cum.
Dincolo te-astept cu un reply inteligent. ... daca esti instare evident!

#27
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postdoktoru, on 18th August 2012, 13:15, said:

Nu vorbim de interfata (a.k.a. gaura) de transfer a datelor digitale audio si video, ne comprimate??
Lol si tu cum crezi ca scoate Galaxy Tab-ul sau iPad-ul datele? Le scoate, cu ajutorul unui adaptor, exact ca orice alt device care are mufa HDMI.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hTloNtv4kHk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008

View Post101010, on 18th August 2012, 13:36, said:

Lol si tu cum crezi ca scoate Galaxy Tab-ul sau iPad-ul datele? Le scoate, cu ajutorul unui adaptor, exact ca orice alt device care are mufa HDMI.
cea mai buna solutie pt a implementa hdmi pe orice dispozitiv dintr-asta subtire. daca nici asa nu le convine, nicicum nu le convine.
deh, unii nu se multumesc cu o gaura decat cand raman si fara aia!

#29
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 30.12.2005

View Post101010, on 18th August 2012, 13:36, said:

Lol si tu cum crezi ca scoate Galaxy Tab-ul sau iPad-ul datele? Le scoate, cu ajutorul unui adaptor, exact ca orice alt device care are mufa HDMI.


View Postcatavlad, on 18th August 2012, 13:57, said:

cea mai buna solutie pt a implementa hdmi pe orice dispozitiv dintr-asta subtire. daca nici asa nu le convine, nicicum nu le convine.
deh, unii nu se multumesc cu o gaura decat cand raman si fara aia!

Ce vor userii, ce spun eu si ... ce zic "pacientii".
Ar trebui sa va-ntelegeti voi doi, unu' cu altu'.
Ia zi-mi: laptopu' tau ARE hdmi?

Edited by doktoru, 18 August 2012 - 13:32.


#30
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Aha, deci pana la urma si device-urile fara mufa HDMI scot datele necomprimate, nu? Mai stai prin zona, inveti si tu una-alta. ;)

#31
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 30.12.2005
Nu mi-ai raspuns la intrebare!

#32
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Nici n-am de gand s-o fac, esti doar un noob care face afirmatii fara argumente. :console:

#33
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 30.12.2005
ok. cum zici tu!

Edited by doktoru, 18 August 2012 - 13:55.


#34
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Asa e bine, mai bine renunti decat sa te scufunzi si mai mult. ;)

#35
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 30.12.2005
In cazul asta, din punctul meu de vedere, e treaba aia cu indivizii cu mintea odihnita!
N-are sens sa continuam discutia!

#36
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008

View Postdoktoru, on 18th August 2012, 14:28, said:

Ce vor userii, ce spun eu si ... ce zic "pacientii".
Ar trebui sa va-ntelegeti voi doi, unu' cu altu'.
Ia zi-mi: laptopu' tau ARE hdmi?
singurul pacient de aici nu poti fi decat tu. iti pot recomanda niste ECT, medicatia pare depasita la tine.
ca sa parafrazez.. ia zi-mi, tie-ei place hdmi-ul de la laptopul tau? nu salivezi dupa linia aia subtire de la note 10.1??? nu ca m-as astepta sa admiti acum, te-ai face si mai rau de rahat.
mai sunt oameni care nu accepta inovatiile din diverse motive, insa se mai desteapta pe parcurs. e si pt tine o speranta. inca.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate