Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Urme de la cosuri

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
MaddDog

MaddDog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.05.2012
Salut! Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuia. Au inceput sa-mi apara cosuri pe la 14 ani. (acum am 16) Multe dintre ele mi-au aparut pe obraji si desi e recomandat sa nu le storci nu cred ca ar fi putut cineva sa stea cu asa ceva pe fata, asa ca le-am stors. De ceva timp am reusit sa scap de ele si vad ca nici nu prea mai ies insa mi-au ramas pete rosii pe obraji  si pe alocuri cateva urme. Se mai poate face ceva in privinta asta? Multumesc anticipat pentru orice sfat, raspuns!

#2
cetone

cetone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 19.01.2010
Cel mai bine ar fi sa merg la un dermatolog.Acolo o sa iti dea mai multe informatii poate si un posibil tratament pentru ca sa scapi de pete.

#3
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Acele pete rosii sint urme postinflamatorii hiperpigmentare care trec dupa aproximativ 1 an, cicatricile care raman in schimb nu trec decat greu , cu laser, TCA CROSS, CIT, etc....Nu le stoarce o sa plangi mai tarziu.

#4
cocor

cocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.04.2008
Incearca cu Betadina crema (unguent) aplicat pe locul unde a fost cosul si lasa sa actioneze pentru o ora sau doua ore, timp de mai multe zile. Face minuni!
Sanatate multa!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate