Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Kernel 3.1

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostHuza, on 06 septembrie 2012 - 20:48, said:

Arch nu prea stii ce e, vrea sa imprumute cate ceva de peste tot.
Poate încearcă să împrumute lucrurile bune de peste tot? :rolleyes:

Iar eu am văzut multe maşini cu Arch. Şi sunt în creştere.

#20
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
lol, la ce-ţi trebe pax-utils? peste fazele astea treci relativ uşor.

equery depends xz-utils
apoi dezinstalezi tot ce apare acolo - dacă nu-s prea multe, şi apoi le reinstalezi. dacă n-ai kde, gnome şi alte prostii n-ar trebui să fie probleme. oricum n-am înţeles de ce ai compilat apaşul manual. din emerge merge fără probleme.

şi vezi că nici la BSD-uri nu scapi de compilări dacă vrei să upgradezi so-ul la un major version. bine, asta aşa era acu niţcai ani, poate că acu fbsd-ul să aibă şi binary ports suficiente, oricum eu nu m-aş băga la d-astea :D

#21
Huza

Huza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 07.11.2006
Dupa cum am zis, am mostenit masina asa. Asa era facut totul, n-am ales eu asta.
In plus eu am o boala cu update-urile, le fac cat se poate de frecvent, daca ar fi fost pe mana mea, n-ar fi ajuns aici.

Legat de Arch, nu ma pot pronunta, sunt in necunostiinta de cauza, mai e ceva distro proaspat aparut care se lauda a suporta tot felul de pachete, rpm, dev, surse, etc. dar nu imi bat capul sa testez. De arch am auzit lucruri bune, nu zic, multi distro hoppers s-au oprit la arch, eu nu am inteles de ce le-au trebuit lor alt fel de pachete si pacman.

#22
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
mai degrabă moşteneşti un gentoo decât un red hoit vechi de 5 ani :D (măcar de-ar fi doar unu, da când sunt vreo ţşpe duzini .....)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate