Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Kernel 3.1

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostHuza, on 06 septembrie 2012 - 20:48, said:

Arch nu prea stii ce e, vrea sa imprumute cate ceva de peste tot.
Poate încearcă să împrumute lucrurile bune de peste tot? :rolleyes:

Iar eu am văzut multe maşini cu Arch. Şi sunt în creştere.

#20
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
lol, la ce-ţi trebe pax-utils? peste fazele astea treci relativ uşor.

equery depends xz-utils
apoi dezinstalezi tot ce apare acolo - dacă nu-s prea multe, şi apoi le reinstalezi. dacă n-ai kde, gnome şi alte prostii n-ar trebui să fie probleme. oricum n-am înţeles de ce ai compilat apaşul manual. din emerge merge fără probleme.

şi vezi că nici la BSD-uri nu scapi de compilări dacă vrei să upgradezi so-ul la un major version. bine, asta aşa era acu niţcai ani, poate că acu fbsd-ul să aibă şi binary ports suficiente, oricum eu nu m-aş băga la d-astea :D

#21
Huza

Huza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 07.11.2006
Dupa cum am zis, am mostenit masina asa. Asa era facut totul, n-am ales eu asta.
In plus eu am o boala cu update-urile, le fac cat se poate de frecvent, daca ar fi fost pe mana mea, n-ar fi ajuns aici.

Legat de Arch, nu ma pot pronunta, sunt in necunostiinta de cauza, mai e ceva distro proaspat aparut care se lauda a suporta tot felul de pachete, rpm, dev, surse, etc. dar nu imi bat capul sa testez. De arch am auzit lucruri bune, nu zic, multi distro hoppers s-au oprit la arch, eu nu am inteles de ce le-au trebuit lor alt fel de pachete si pacman.

#22
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
mai degrabă moşteneşti un gentoo decât un red hoit vechi de 5 ani :D (măcar de-ar fi doar unu, da când sunt vreo ţşpe duzini .....)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate