Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#3547
Gentzy

Gentzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.02.2009

View Postbazildan, on May 6 2009, 12:18, said:

buna ! si eu sunt din Bv. si intentionez sa merg in Thassos-hotel Maria , iar despre hotel am aflat direct de la o cunostinta care a fost acolo in vara 2008 , ca este
absolut o.k. , curat , decent ,camerele micute (tipic pt. Grecia ),per ansamblu exact ceea ce trebuie pentru a fi multumit :o camera curata pt. a  pune capul , doar nu iti vei face "veacul" in camera. Am inteles ca plaja este cu nisip fin , iar despre locuri in care sa iei masa , "fara numar".Despre transport , pe care il consider foarte important , a fost efectuat cu un autocar bun , iar excursia a fost de la Europa Travel , printr-un dealer din Bv. , str. Toamnei .
  Poate luam legatura ,ca sa fim un grup ceva mai mare de brasoveni !


Hello,

Si noi vom fi in Potos din 2 iulie si suntem tot brasoveni ( se pare ca ne-am gasit :)) ) noi vom sta la vila Stella :)

#3548
mihaelas3012

mihaelas3012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.03.2007
Stie cineva daca drumul prin Nova Zagora este bun? Vrem sa plecam in iulie si nu stim nimic despre acest drum..

#3549
dicumarian

dicumarian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.07.2007
merge cineva pe 6 iulie in thassos?

#3550
bazildan

bazildan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 06.05.2009

View PostGentzy, on May 12 2009, 00:23, said:

Hello,

Si noi vom fi in Potos din 2 iulie si suntem tot brasoveni ( se pare ca ne-am gasit :)) ) noi vom sta la vila Stella :)
daca vom alege in aceeasi perioada cu siguranta vom lua legatura!!

#3551
Lotta

Lotta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 12.05.2009
Bun gasit tuturor,
Ma poate ajuta cineva cu niste pareri si locuri de vizitat Skala Potamias, plzzzzz. Si rog, in cazul in care a fost cineva la hotel Korina, sa imi spuna daca este curat si camerele ok.
Multumesc anticipat

#3552
recul

recul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 15.06.2008

View Postmihaelas3012, on May 12 2009, 11:14, said:

Stie cineva daca drumul prin Nova Zagora este bun? Vrem sa plecam in iulie si nu stim nimic despre acest drum..

nu, nu e bun..daca nu ma insel anul trecut era inchis...dar daca plecati pe 2 iulie, ma ofer ghid..

View PostGentzy, on May 12 2009, 01:23, said:

Hello,

Si noi vom fi in Potos din 2 iulie si suntem tot brasoveni ( se pare ca ne-am gasit :)) ) noi vom sta la vila Stella :)

pai daca plecati pe 2 dimineata, putem sa ne intovarasim la drum! merge? noi suntem doua masini cu plecare din bucuresti


View PostLotta, on May 12 2009, 18:21, said:

Bun gasit tuturor,
Ma poate ajuta cineva cu niste pareri si locuri de vizitat Skala Potamias, plzzzzz. Si rog, in cazul in care a fost cineva la hotel Korina, sa imi spuna daca este curat si camerele ok.
Multumesc anticipat
super alegere!!! excelenta! daca mai caut prin pc gasesc si niste poze, e adevarat din exterior, nu am stat acolo...dar mi-a placut mult! au o piscinutza frumoasa...si daca nu ma inseala memoria , un teren de tenis. daca poti vreau si eu niste preturi de acolo, eventual pe pm...merci!

#3553
Lotta

Lotta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 12.05.2009

View Postrecul, on May 12 2009, 19:43, said:

super alegere!!! excelenta! daca mai caut prin pc gasesc si niste poze, e adevarat din exterior, nu am stat acolo...dar mi-a placut mult! au o piscinutza frumoasa...si daca nu ma inseala memoria , un teren de tenis. daca poti vreau si eu niste preturi de acolo, eventual pe pm...merci!


Multumesc pt raspuns, eu vreau sa plec abia in iulie, pe la sfarsitul lunii, deci abia atunci am sa iti pot da amanunte.  sper si rog in cazul in care mai au si altii anumite opinii si sfaturi in legatura cu statiunea si Hotel "Karina", sa le expuna. Referitor la oferta, nu am una exacta, am adunat mai multe, iar cazarea era in jur de 500 euro/camera/sejur 7 nopti.
Si inca ceva...Am citit aproape toate cele 200 de pagini referitoare la Thassos, ma interesa si cel mai bun traseu, avand in vedere ca este prima oara cand plec in Grecia cu autoturismul. Insa, nu am reusit sa inteleg mai nimic, unul zice un traseu, dupa, vine altul cu alt traseu si il contrazice pe primul, pt mine e cam neclara situatia. Este adevarat, pot fol viamichelin, si alte surse, pot da cu banul si care pica dintre cele expuse, il aleg, INSA, cred ca oricine isi doreste un sfat clar referitor la un traseu destul de lung, de la cineva care are ceva experienta pe acest/aceste-traseu/trasee.
Va multumesc,
Lotta

#3554
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,584
  • Înscris: 17.08.2007

View PostLotta, on May 12 2009, 20:09, said:

Multumesc pt raspuns, eu vreau sa plec abia in iulie, pe la sfarsitul lunii, deci abia atunci am sa iti pot da amanunte.  sper si rog in cazul in care mai au si altii anumite opinii si sfaturi in legatura cu statiunea si Hotel "Karina", sa le expuna. Referitor la oferta, nu am una exacta, am adunat mai multe, iar cazarea era in jur de 500 euro/camera/sejur 7 nopti.
Si inca ceva...Am citit aproape toate cele 200 de pagini referitoare la Thassos, ma interesa si cel mai bun traseu, avand in vedere ca este prima oara cand plec in Grecia cu autoturismul. Insa, nu am reusit sa inteleg mai nimic, unul zice un traseu, dupa, vine altul cu alt traseu si il contrazice pe primul, pt mine e cam neclara situatia. Este adevarat, pot fol viamichelin, si alte surse, pot da cu banul si care pica dintre cele expuse, il aleg, INSA, cred ca oricine isi doreste un sfat clar referitor la un traseu destul de lung, de la cineva care are ceva experienta pe acest/aceste-traseu/trasee.
Va multumesc,
Lotta

Offff.....traseele vesnica discutie: sunt 2 mari si late si s-a mai spus asta: prin Sofia sau prin Veliko Tarnovo. Ambele sunt aprox egale ca si distanta totala insa pe primul mergi mai mult prin BG si mai putin prin GR si pe al 2-lea e invers. De asemenea prin Sofia e mai aglomerat si mai multa politie si pe cel de-al doilea mai putina politie insa multi se sperie de cei 30 km de prin pasul Shipka. (personal prefer Shipka decat Sofia cu centura ei aglomerata)
Eu am fost prin Veliko si alti colegi de la job au fost prin Sofia si am facut cam acelasi timp insa e chestie de optiune personala traseul ales.(in jur de 12 ore fara vitejii sau graba)
Nu te mai stresa si alege-l pe oricare dintre ele ca tot acolo ajungi.
Concediu placut !

Edited by atupi, 12 May 2009 - 19:26.


#3555
recul

recul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 15.06.2008

View PostLotta, on May 12 2009, 20:09, said:

Multumesc pt raspuns, eu vreau sa plec abia in iulie, pe la sfarsitul lunii, deci abia atunci am sa iti pot da amanunte.  sper si rog in cazul in care mai au si altii anumite opinii si sfaturi in legatura cu statiunea si Hotel "Karina", sa le expuna. Referitor la oferta, nu am una exacta, am adunat mai multe, iar cazarea era in jur de 500 euro/camera/sejur 7 nopti.
Si inca ceva...Am citit aproape toate cele 200 de pagini referitoare la Thassos, ma interesa si cel mai bun traseu, avand in vedere ca este prima oara cand plec in Grecia cu autoturismul. Insa, nu am reusit sa inteleg mai nimic, unul zice un traseu, dupa, vine altul cu alt traseu si il contrazice pe primul, pt mine e cam neclara situatia. Este adevarat, pot fol viamichelin, si alte surse, pot da cu banul si care pica dintre cele expuse, il aleg, INSA, cred ca oricine isi doreste un sfat clar referitor la un traseu destul de lung, de la cineva care are ceva experienta pe acest/aceste-traseu/trasee.
Va multumesc,
Lotta
karina sau korina? sunt in ceata...eu vb de un vila Korina din Skala Potamia, un loc absolut superb...poate mai exista si hotel Karina , cine stie...oriunde ai merge, nu o sa iti para rau! relaxeaxa-te, oamenii aia chiar stiu sa te faca sa te simti bine! cat despre pret, iar asta e o parere absolut personala, e un pic cam scump...cu atat mai mult cu cat e pret de rezervare...dar daca tu esti multumit, e ok!
cat despre drum, ti-a raspuns un alt coleg forumist inaintea mea. eu unul prefer ruta prin Veliko tarnovo, Shipka, Stara Zagora...e mai putin circulata si mai putin de mers prin Bulgaria... ganduri bune!

#3556
lucianski

lucianski

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.02.2009
Salut! Cei care s-au cazat in Grecia in apropierea  granitei,  imi pot indica un orasel ,un hotel ,ceva cu conditii civilizate unde sa ne  putem  caza dupa plecarea din Thassos ,in eventualitatea ca hoinarim la plecare prin Kavala si ne prinde noaptea pe drum .....
Multumesc.

#3557
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Hotel Europa din Kavala... are doar 3 etaje și costă 50 euro cu mic dejun...

#3558
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.08.2006

View Postlucianski, on May 12 2009, 22:17, said:

Salut! Cei care s-au cazat in Grecia in apropierea granitei, imi pot indica un orasel ,un hotel ,ceva cu conditii civilizate unde sa ne putem caza dupa plecarea din Thassos ,in eventualitatea ca hoinarim la plecare prin Kavala si ne prinde noaptea pe drum .....
Multumesc.


In Serres, la 40 km de granita, Hotel Elena, Hotel Galaxy.

#3559
catalinm_35

catalinm_35

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.02.2009
salut

pentru 7 August, Potos Central studios, 3 fam. din Bucuresti plecarea la orele 18:00

http://www.geocities.com/tokatlid

#3560
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005

View Postatupi, on May 12 2009, 20:24, said:

Offff.....traseele vesnica discutie: sunt 2 mari si late si s-a mai spus asta: prin Sofia sau prin Veliko Tarnovo. Ambele sunt aprox egale ca si distanta totala insa pe primul mergi mai mult prin BG si mai putin prin GR si pe al 2-lea e invers. De asemenea prin Sofia e mai aglomerat si mai multa politie si pe cel de-al doilea mai putina politie insa multi se sperie de cei 30 km de prin pasul Shipka. (personal prefer Shipka decat Sofia cu centura ei aglomerata)
Eu am fost prin Veliko si alti colegi de la job au fost prin Sofia si am facut cam acelasi timp insa e chestie de optiune personala traseul ales.(in jur de 12 ore fara vitejii sau graba)
Nu te mai stresa si alege-l pe oricare dintre ele ca tot acolo ajungi.
Concediu placut !
mai, sunt cel putin 4 trasee

1, prin shipca
2. nova zagora
3, iambol
4, burgas
5.sofia

1 si 3 sunt cele " castigatoare  " daca iesi din tara pe la Giurgiu

drum bun

#3561
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,584
  • Înscris: 17.08.2007

View Postfoxbat, on May 13 2009, 08:55, said:

mai, sunt cel putin 4 trasee

1, prin shipca
2. nova zagora
3, iambol
4, burgas
5.sofia

1 si 3 sunt cele " castigatoare  " daca iesi din tara pe la Giurgiu

drum bun

Desi au fost date o groaza de trasee si cineva vine si spune ca nu a inteles nimic tu vii si pui aceasta lista cu trasee? Crezi ca acea persoana mai intelege ceva?
Cati bucuresteni pleaca prin Burgas?
In continuare raman 2 trasee cum am zis iar traseele 1,2,3 sunt variatiuni pe aceeasi tema.
Daca s-ar face o statistica cred ca 80% din turistii catre Thassos merg prin Sofia.

Edited by atupi, 13 May 2009 - 09:05.


#3562
brutus179

brutus179

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.01.2008
M-am folosit si eu de informatiile de pe acest forum si multumesc tuturor celor care au impartasit experienta lor.
Am ales dupa aproximativ 3 saptamani de citit, trimis mail-uri si telefonat Studios Herih din Skala Potamia. Am obtinut un pret de 40e/noapte cu AC inclus, si vedere la mare, in perioada 26/07-04/08 (9 nopti). Sper ca totul sa fie ok, si promit ca o sa scriu la intoarcere cum a fost.

#3563
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008
salutare la toata lumea
stie cineva ceva despre statiunea/satul Astris din sudul insulei?
vreau sa va spun ca anul trecut am fost in corfu-super tare.
anu asta e thassos pe lista si am gasit cazare in sud-astris. deci daca a fost cineva acolo sau macar prin zona.........
multumesc anticipat pt raspunsuri.

#3564
melany72

melany72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 21.04.2008

View Postlucianski, on May 12 2009, 23:17, said:

Salut! Cei care s-au cazat in Grecia in apropierea  granitei,  imi pot indica un orasel ,un hotel ,ceva cu conditii civilizate unde sa ne  putem  caza dupa plecarea din Thassos ,in eventualitatea ca hoinarim la plecare prin Kavala si ne prinde noaptea pe drum .....
Multumesc.


In Sidirokastro, prima localitate de langa granita intre Seres si Promahonas (granita) e un hotel afara din orasel pe o colina.Dar nu-mi amintesc deloc acum cum se numea.Revin dupa ce mai caut. Preturile sunt cam la fel peste tot.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate