Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#3565
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008
salut!as vrea sa plecam la inceputul lui septembrie in tassos-cum este vremea in acea perioada?
suntem 3 adulti si vrem doar relaxare,plaja,si baie in mare-mai putin la piscina-
ce parte a insulei ma sfatuiti sa aleg?

#3566
Gentzy

Gentzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.02.2009

View Postrecul, on May 12 2009, 19:43, said:

pai daca plecati pe 2 dimineata, putem sa ne intovarasim la drum! merge? noi suntem doua masini cu plecare din bucuresti


Plecam pe 1 iulie pe la 6 seara din Brasov, dar cu autocarul  :D, am uitat sa precizez asta:)

#3567
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postmahmud, on May 13 2009, 11:25, said:

salut!as vrea sa plecam la inceputul lui septembrie in tassos-cum este vremea in acea perioada?
suntem 3 adulti si vrem doar relaxare,plaja,si baie in mare-mai putin la piscina-
ce parte a insulei ma sfatuiti sa aleg?
Am fost in septembrie si e super OK , poti sta la plaja toata ziua fara sa ai teama ca te arzi prea tare , apa este foarte calda , iar daca vrei doar "relaxare,plaja,si baie in mare" iti recomand zona Skala Potamia , Golden Beach .

#3568
alina_cookie

alina_cookie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.05.2009

View Postcatalinm_35, on May 13 2009, 08:39, said:

salut

pentru 7 August, Potos Central studios, 3 fam. din Bucuresti plecarea la orele 18:00

http://www.geocities.com/tokatlid


  Buna! M-ar interesa si pe mine cazare in potos pt perioada 7aug-13aug, dar nu gasesc nicaieri preturile afisate.
Daca stiti ceva,va rog sa-mi scrieti si mie.Merci frumos!

#3569
stefi_fans

stefi_fans

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.05.2009
salut,


Imi puteti spune si mie cateva pareri despre hotelul PEGASUS din Limenas. :thumbup:


merci.................

#3570
recul

recul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 15.06.2008

View PostLotta, on May 13 2009, 11:48, said:

Salutare tuturor,
Atupi, multumesc pt informatii, tu ai fost mai exact si mai convingator. Eu eram confuz la genul de posturi, ex.Foxbat (nu e o rautate din partea mea, sa nu se interpreteze. Oamenii sunt bine intentionati, insa pe unii dintre noi ii deruta informatiile contradictorii), si de aceea nu stiam ce traseu Bucuresti-Thassos, sa aleg.
Acum sunt lamurit.



Pt. Recul,
Scuze pt nume (Karina), m-am grabit si de aceea am pocit numele... Despre acesta este vorba: http://hotel-korina-.../en/aboutus.htm, din poze arata a vila, din ce spun ei, reiese ca e hotel, sau cel putin asa il numesc ei. :) Nu ca ar avea vreo importanta pt cineva.
Multumesc inca o data tuturor care mi-au raspuns si cu siguranta voi posta la intoarcere pareri, impresii si alte lucruri (ma gandesc eu) utile pt cei care vor sa aleaga Thassos.
O zi buna tuturor (faceti abstractie de ce este afara).
Lotta


dupa cum ti-am spus si ieri, am 4 fotografii cu Hotel Korina, dar sunt mult prea mari sa le pot pune pe forum, au 3,6 mb....sorry!
in alta ordine de idei, iti pot spune cum ajungi acolo! la intrarea in skala potamia e un supermarket pe pertea stanga a drumului. de acolo mai mergi cam un km  apoi virezi stanga spre mare pe un drum neasfaltat.si ai ajuns! ca punct de reper, cand parasesti soseaua , este un hotel cu o poarta maaare si multe steaguri ! genduri bune si vreme si mai buna!!

#3571
Lotta

Lotta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 12.05.2009

View Postrecul, on May 13 2009, 17:25, said:

dupa cum ti-am spus si ieri, am 4 fotografii cu Hotel Korina, dar sunt mult prea mari sa le pot pune pe forum, au 3,6 mb....sorry!
in alta ordine de idei, iti pot spune cum ajungi acolo! la intrarea in skala potamia e un supermarket pe pertea stanga a drumului. de acolo mai mergi cam un km  apoi virezi stanga spre mare pe un drum neasfaltat.si ai ajuns! ca punct de reper, cand parasesti soseaua , este un hotel cu o poarta maaare si multe steaguri ! genduri bune si vreme si mai buna!!


Multumesc frumos Recul, raman dator cu informatii la intoarcere. Si poate ne vedem la o bere in Thassos B).
O seara placuta,
Lotta

#3572
B-05-KRZ

B-05-KRZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.05.2009
buna tuturor,

sunt noua pe forum si am nevoie de cateva informatii. In iulie vreau sa plec cu sotul meu in Thassos. pote cineva sa-mi recomande ce statiune este mai animata, viata de noapte, distractie dar si plaje frumoase si usor de ajuns?? ...stiu ca par cam pretentioasa dar stiu ca sunt si astfel de locuri.

Din cate am citit ar fi Potos, dar as vrea sa-mi spuna asta cineva care chiar a fost acolo. Ce preturi sunt, ce hotel sau vila recomandati (in limita unui buget de maxim 500 euro pe cazare)? Cum este mai rentabil: sa mergem prin agentie sau sa mergem individual si sa vedem acolo cu cazare? Am inteles ca sunt multe oferte de cazare acolo dar fiind luna 25 iulie ma gandesc ca este mai aglomerat in perioada asta....

Va  rog mult sa ma ajutati cu niste raspunsuri..e prima oara cand mergem in Grecia si nu as vrea sa ma cazez la 1 km de plaja sau de cea mai apropiata terasa..

Si mai am o intrebare: in cazul in care ne cazam la vila si nu au seif, sa-mi fac griji in privinta bunurilor personale? (ex: chei de la masina, camera foto/video, acte si bani)

multumesc

#3573
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008
pt.andox;

mersi pt raspuns!daca dai si citeva nume de locuri pt cazare iti ramin indatorat
o seara buna!

#3574
anomiss

anomiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 23.06.2007
@'B-05-KRZ'
Mergi cu masina sau nu?
Daca mergi cu masina, vezi daca iti convine
http://www.esperides...m/packages.html
Eu mi-am rezervat acolo la sfarsit de iunie, la recomandarea cuiva care a fost cativa ani la rand in acest loc.
Nu se afla chiar in "buricul" vreunei statiuni, dar e foarte aproape de Thassos (capitala).

#3575
B-05-KRZ

B-05-KRZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.05.2009

View Postanomiss, on May 13 2009, 20:24, said:

@'B-05-KRZ'
Mergi cu masina sau nu?
Daca mergi cu masina, vezi daca iti convine
http://www.esperides...m/packages.html
Eu mi-am rezervat acolo la sfarsit de iunie, la recomandarea cuiva care a fost cativa ani la rand in acest loc.
Nu se afla chiar in "buricul" vreunei statiuni, dar e foarte aproape de Thassos (capitala).

nu ne-am hotarat inca daca sa mergem cu masina. se merita deranjul? cheltuiala este aproximativ aceeasi cu masina cat si cu autocarul. acolo cum e cu parcarea??? :)) ca in bucuresti..sunt satula!!!



despre hotel Olympion stie cineva ceva? preturi, localizare, servicii, etc?

#3576
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postmahmud, on May 13 2009, 20:02, said:

pt.andox;

mersi pt raspuns!daca dai si citeva nume de locuri pt cazare iti ramin indatorat
o seara buna!
De recomandat iti pot recomanda vila Eric unde am stat eu, desi putin mai scump decat in alte locuri conditile sunt foarte bune.
Daca dai un search aici pe topic am scris cate ceva despre ei.
http://erics.gr/
Trimite-i un mail (in romaneste) si vezi daca au liber in perioada in care vrei sa mergi si daca te intelegi la pret cu ei.
Daca nu, incearca pe go thassos sa gasesti alta cazare.
http://www.go-thassos.gr/
sau pe gothassos punct ws (asta nu stiu de ce nu merge daca il pun in url)

Edited by ANDOX, 13 May 2009 - 20:44.


#3577
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.08.2006

View PostB-05-KRZ, on May 13 2009, 18:45, said:

buna tuturor,

sunt noua pe forum si am nevoie de cateva informatii. In iulie vreau sa plec cu sotul meu in Thassos. pote cineva sa-mi recomande ce statiune este mai animata, viata de noapte, distractie dar si plaje frumoase si usor de ajuns?? ...stiu ca par cam pretentioasa dar stiu ca sunt si astfel de locuri.

Din cate am citit ar fi Potos, dar as vrea sa-mi spuna asta cineva care chiar a fost acolo. Ce preturi sunt, ce hotel sau vila recomandati (in limita unui buget de maxim 500 euro pe cazare)? Cum este mai rentabil: sa mergem prin agentie sau sa mergem individual si sa vedem acolo cu cazare? Am inteles ca sunt multe oferte de cazare acolo dar fiind luna 25 iulie ma gandesc ca este mai aglomerat in perioada asta....

Va rog mult sa ma ajutati cu niste raspunsuri..e prima oara cand mergem in Grecia si nu as vrea sa ma cazez la 1 km de plaja sau de cea mai apropiata terasa..

Si mai am o intrebare: in cazul in care ne cazam la vila si nu au seif, sa-mi fac griji in privinta bunurilor personale? (ex: chei de la masina, camera foto/video, acte si bani)

multumesc


Recomand din tot sufletul Potos. Din 2004 merg in Thassos cel putin o data pe an, daca nu chiar de 2 ori, inclusiv iarna. O data m-am cazat in Limenaria, dar cand era vorba de plaja si distractie, dadeam fuga in Potos. Inclusiv localnicii cand e vorba de distractii merg in Potos. Pe faleza ai 1,5 km de baruri, taverne, terase. Plaja este de nisip, fara pietre in apa.
In ceea ce priveste cazarea, sa presupunem ca nu gasesti o vila la 50 m de plaja, vei avea de traversat soseaua principala care traverseaza insula (un drum normal cu 2 benzi) si o artera comerciala cu magazine pe ambele parti si gata ai ajuns pe faleza, cobori cateva trepte si plaja e a ta. O camera pt doua pers + mic dejun nu cred ca poate sa coste mai mult de 50 euro nici in full sezon, acum depinde ce astepti. Daca vrei 4**** cu demipensiune poti plati si 100 euro. aici poti gasi mai multe informatii despre cazare, insa va trebui sa ii contactezi pe fiecare in parte sa te interesezi de preturi si locatii. Din ce ete acolo, San Antonio si Piatsa Michalis sigur sunt pe plaja.

Nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme in ceea ce priveste siguranta bunurilor tale nici in camera nici altundeva. Eu n-am avut probleme niciodata. intr-un an mi-am uitat camera foto pe masa de pe terasa si mi-am dat seama dupa cateva ore ca-mi lipseste si am gasit-o in acelasi loc. In alt an am plecat de pe plaja din Pefkari sa facem parasailing si 2 ore cat a durat plimbarea ne-am lasat pe plaja toate lucrurile (bani, pasapoarte, haine) si le-am gasit tot acolo un pic acoperite de nisip. Sper sa nu se fi schimbat lucrurile in rau intre timp.

Sper ca ti-am fost de ajutor si vacanta placuta

#3578
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007
B-05-KRZ,

Am stat 3 ani doar in Potos la Vila Haus Elsa. E f frumos Potosul, animat seara asa cum iti doresti cu fel de fel de taverne, cu mult cunoscuta Taverna Irene (unde iti recomand sa mananci cel putin o data), cu plaja aproape. Seara e infernal sa parchezi dar poti merge linistita fara masina in centru daca stai chiar in potos.
Mie mi_a placut mult si Skala Potamia ca si asezare, e f aproape de munte si au si o camera web acolo, uite aici http://www.go-thasso...ach/webcam.html

Si am constatat ca si in Skala rachoni e f misto, am tot vazut cazari acolo. eu nu am ajuns acolo insa nicodata dar mi-a placut cum arata asta http://www.hotel-mediterranean.gr/

pe site-ul acela cu camera web gasesti si cateva hoteluri din diverse zone, da click pe ele si vezi ce iti place de pe acolo.
mai poti intra pt cazare aici http://www.thassos-i.../accommodation/

bafta si vacanta placuta !

#3579
frantzz

frantzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 14.05.2009
Vremea e superba la inceputul lunii septembrie. Apa perfecta , preturile bunicele , linistea mult cautata.

  P.S. : 2 masini , plecarea 19 iunie , cautam insotitori. Drumul ales :Stara Zagora.   [email protected]

#3580
libelula222000

libelula222000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.04.2009
Salutare,

am inteles ca exista plaja Golden beach, dar exista si orasul cu acelasi nume? Eu am cazare la hotel Dimitris care este situat in Chrisi Amoudia / Golden Beach? Stie cineva pe unde este situat orasul asta?

#3581
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

View Postlibelula222000, on May 14 2009, 09:18, said:

Salutare,

am inteles ca exista plaja Golden beach, dar exista si orasul cu acelasi nume? Eu am cazare la hotel Dimitris care este situat in Chrisi Amoudia / Golden Beach? Stie cineva pe unde este situat orasul asta?

Eu stiu ca plaja Golden Beach apartine de Skala Potamia si Skala Panagia. Sunt in zon aia. Plaja e la intrarea din Chrisi Amoudia din cate imi amintesc.

#3582
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
...iar Vila Dimitra este la capat deplaja, in partea de sud...  :thumbup:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate