Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Sistem de axe

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Salut!

De doua zile am inceput sa butonez Archicad versiunea 13. Am folosit un ghid in limba romana pe care le-am urmat iar programul mi-a facut o impresie buna. Pana acum am folosit Autocad-ul pentru a desena plansele de arhitectura.

Vreau sa stiu cum pot introduce in Archicad axe (A-A, B-B, 5-5, etc) care sa imi apara in planuri, in sectiune si in fatade.

Multumesc!

#2
decster

decster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.06.2005

 buha, on 22nd February 2011, 14:03, said:

Salut!

De doua zile am inceput sa butonez Archicad versiunea 13. Am folosit un ghid in limba romana pe care le-am urmat iar programul mi-a facut o impresie buna. Pana acum am folosit Autocad-ul pentru a desena plansele de arhitectura.

Vreau sa stiu cum pot introduce in Archicad axe (A-A, B-B, 5-5, etc) care sa imi apara in planuri, in sectiune si in fatade.

Multumesc!

Salut,
vezi ca in stanga (toolbox) ai o unealta dedicata pe axe (Grid Tool). Sau daca vrei sa-ti puna automat si stalpi si cote, poti sa folosesti comanda din meniul Design/Grid System.
Bafta

#3
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Iti multumesc foarte mult!  ^_^ :D

#4
sebastianarh

sebastianarh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.07.2009
Ca sa-ti apara in sectiuni axele, le iei si tu grupate din plan si le lipesti...Altfel nu stiu sa fac...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate