Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8284 replies to this topic

#7183
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 03.02.2010
Snowbound (2001)?

#7184
fratele_Valerica

fratele_Valerica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 30.03.2011

View Postlely, on 19 octombrie 2018 - 09:31, said:

DA!
Mulțumesc! :)

#7185
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007

View Postciprianned, on 13 august 2018 - 23:07, said:

Am vazut un film atat de bun la inceputul anilor 2000 incat mi se pare unul dintre cele mai bune pe care le-am vazut ( bine, sunt putine la numar ).

Era cu niste dinozauri si parca reproducea primii ani de pe Pamant. Nu, nu era Jurassic Park.
UP !!!!!!!!!!!

#7186
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Mai da detalii.

#7187
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005
E un film mai vechi puțin în care omenirea dintr-un viitor apropiat stătea doar sub pământ. Nu aveau voie să iasă pe motivul că aerul e toxic dar 2 tineri se aventurează in cele din urmă ca să descopere că aerul e perfect respirabil. Cum se numește filmul?
Mulțumesc

#7188
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Air (2015)?

#7189
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Sau City of Ember?

#7190
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
caut un film din care mai tin minte o singura faza: unul care fusese rapit de extraterestri sau ceva vorbea la un bar cu cei din localitatea lui si spunea ca au inceput sa se intample lucruri ciudate de cand a fost rapit de extraterestri, gen are o minte sclipitoare si face lucruri neobisnuite....spre exemplu reusise nu stiu cum sa isi mareasca cultura de porumb sau facuse de unul singur planul pentru o parcare noua mai incapatoare si eficienta

#7191
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Phenomenon (1996).

#7192
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
cred ca asta e...

#7193
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018

View Postciprianned, on 13 august 2018 - 23:07, said:

Era cu niste dinozauri si parca reproducea primii ani de pe Pamant. Nu, nu era Jurassic Park.
Cauta aici si aici.

#7194
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005
City of Ember era, mulțumesc mult, octav727.

#7195
alex9730

alex9730

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.10.2018
stie cineva cum se numeste filmul/serialul in care este vorba de o fata si tatal ei care cumpara o oglinda magica, iar apoi intra prin ea si ajung intr o lume de basm? e vorba de o oglinda veche care ii duce intr o lume unde sunt tpate personajele din basme, iar tipa respectiva se indragosteste de un tip care e varcolac.. am impresia cs este un serial.. si am vazut cateva secvente din acesta.. cred ca pe axn sau tcm.. nu mai stiu sigur

#7196
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,898
  • Înscris: 25.12.2016

View Postalex9730, on 27 octombrie 2018 - 12:31, said:

stie cineva cum se numeste filmul/serialul in care este vorba de o fata si tatal ei care cumpara o oglinda magica, iar apoi intra prin ea si ajung intr o lume de basm? e vorba de o oglinda veche care ii duce intr o lume unde sunt tpate personajele din basme, iar tipa respectiva se indragosteste de un tip care e varcolac.. am impresia cs este un serial.. si am vazut cateva secvente din acesta.. cred ca pe axn sau tcm.. nu mai stiu sigur
The 10th Kingdom
https://www.imdb.com/title/tt0207275/

#7197
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012

View PostCossta, on 09 septembrie 2018 - 20:10, said:

Inca n-am reusit sa dau de el. Astea sunt toate detaliile pe care mi le pot amintii:
In film e vorba despre doi barbati, unul tanar dandu-se drept rege iar celalalt batran fiind un ucenic de-al lui, ei veniti dintr-un popor/taram fictiv (inventat de ei) dar fiind hoti. Misiunea lor e de a fura nu stiu ce relicva de-al unei printese (actiunea petrecandu-se intr-o dinastie japoneza) dar ca sa ajunga la ea (printesa) trebuie sa treaca prin 3 probe interesante(un fruct ce ofera viata vesnica, un covor plutitor si inca ceva...). La sfarsit unul dintre ei se indragosteste de printesa...
Up...daca stie cineva e bine.

#7198
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Un film cu Sandra Bullock in care ea il salveaza pe unul frumos cu capul mare si care e in spital si vine familia lui si o "adopta" pe ea

#7199
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
While you were sleeping
https://www.imdb.com/title/tt0114924/

Edited by leventebest, 07 November 2018 - 10:19.


#7200
ljngbx

ljngbx

    Bau!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,301
  • Înscris: 04.01.2017
am vazut acum ceva timp un film cu incest intre frati. erau 4 frati si au trait pana la adolescenta impreuna cu tatal lor la o cabana in munti. trei baieti si o fata. si fata se imbarliga cu unul dintre frati, din lipsa de alternative. fratele cel mai mic e un copil, ii prinde si vrea sa ii spuna tatalui ce se intampla. asa ca fratele incestuos il impusca si pretinde ca a fost un accident de vanatoare. vina pica pe fratele cat de cat mai intreg la cap. tatal impreuna cu incestuosii pleaca de la cabana iar fratele pe care a picat vina aiurea ramane sa isi traiasca viata acolo. peste ani si ani moare tatal. fata o cam luase razna. fratele incestuos era proaspat insurat si se duc cei doi soti la cabana la fratele ramas acolo, cu gand sa-l convinga sa vanda ca sa toace mostenirea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate