Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8281 replies to this topic

#7183
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 03.02.2010
Snowbound (2001)?

#7184
fratele_Valerica

fratele_Valerica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 30.03.2011

View Postlely, on 19 octombrie 2018 - 09:31, said:

DA!
Mulțumesc! :)

#7185
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 16.04.2007

View Postciprianned, on 13 august 2018 - 23:07, said:

Am vazut un film atat de bun la inceputul anilor 2000 incat mi se pare unul dintre cele mai bune pe care le-am vazut ( bine, sunt putine la numar ).

Era cu niste dinozauri si parca reproducea primii ani de pe Pamant. Nu, nu era Jurassic Park.
UP !!!!!!!!!!!

#7186
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Mai da detalii.

#7187
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005
E un film mai vechi puțin în care omenirea dintr-un viitor apropiat stătea doar sub pământ. Nu aveau voie să iasă pe motivul că aerul e toxic dar 2 tineri se aventurează in cele din urmă ca să descopere că aerul e perfect respirabil. Cum se numește filmul?
Mulțumesc

#7188
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Air (2015)?

#7189
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
Sau City of Ember?

#7190
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
caut un film din care mai tin minte o singura faza: unul care fusese rapit de extraterestri sau ceva vorbea la un bar cu cei din localitatea lui si spunea ca au inceput sa se intample lucruri ciudate de cand a fost rapit de extraterestri, gen are o minte sclipitoare si face lucruri neobisnuite....spre exemplu reusise nu stiu cum sa isi mareasca cultura de porumb sau facuse de unul singur planul pentru o parcare noua mai incapatoare si eficienta

#7191
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Phenomenon (1996).

#7192
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
cred ca asta e...

#7193
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018

View Postciprianned, on 13 august 2018 - 23:07, said:

Era cu niste dinozauri si parca reproducea primii ani de pe Pamant. Nu, nu era Jurassic Park.
Cauta aici si aici.

#7194
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005
City of Ember era, mulțumesc mult, octav727.

#7195
alex9730

alex9730

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.10.2018
stie cineva cum se numeste filmul/serialul in care este vorba de o fata si tatal ei care cumpara o oglinda magica, iar apoi intra prin ea si ajung intr o lume de basm? e vorba de o oglinda veche care ii duce intr o lume unde sunt tpate personajele din basme, iar tipa respectiva se indragosteste de un tip care e varcolac.. am impresia cs este un serial.. si am vazut cateva secvente din acesta.. cred ca pe axn sau tcm.. nu mai stiu sigur

#7196
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016

View Postalex9730, on 27 octombrie 2018 - 12:31, said:

stie cineva cum se numeste filmul/serialul in care este vorba de o fata si tatal ei care cumpara o oglinda magica, iar apoi intra prin ea si ajung intr o lume de basm? e vorba de o oglinda veche care ii duce intr o lume unde sunt tpate personajele din basme, iar tipa respectiva se indragosteste de un tip care e varcolac.. am impresia cs este un serial.. si am vazut cateva secvente din acesta.. cred ca pe axn sau tcm.. nu mai stiu sigur
The 10th Kingdom
https://www.imdb.com/title/tt0207275/

#7197
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012

View PostCossta, on 09 septembrie 2018 - 20:10, said:

Inca n-am reusit sa dau de el. Astea sunt toate detaliile pe care mi le pot amintii:
In film e vorba despre doi barbati, unul tanar dandu-se drept rege iar celalalt batran fiind un ucenic de-al lui, ei veniti dintr-un popor/taram fictiv (inventat de ei) dar fiind hoti. Misiunea lor e de a fura nu stiu ce relicva de-al unei printese (actiunea petrecandu-se intr-o dinastie japoneza) dar ca sa ajunga la ea (printesa) trebuie sa treaca prin 3 probe interesante(un fruct ce ofera viata vesnica, un covor plutitor si inca ceva...). La sfarsit unul dintre ei se indragosteste de printesa...
Up...daca stie cineva e bine.

#7198
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Un film cu Sandra Bullock in care ea il salveaza pe unul frumos cu capul mare si care e in spital si vine familia lui si o "adopta" pe ea

#7199
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
While you were sleeping
https://www.imdb.com/title/tt0114924/

Edited by leventebest, 07 November 2018 - 10:19.


#7200
ljngbx

ljngbx

    Bau!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,301
  • Înscris: 04.01.2017
am vazut acum ceva timp un film cu incest intre frati. erau 4 frati si au trait pana la adolescenta impreuna cu tatal lor la o cabana in munti. trei baieti si o fata. si fata se imbarliga cu unul dintre frati, din lipsa de alternative. fratele cel mai mic e un copil, ii prinde si vrea sa ii spuna tatalui ce se intampla. asa ca fratele incestuos il impusca si pretinde ca a fost un accident de vanatoare. vina pica pe fratele cat de cat mai intreg la cap. tatal impreuna cu incestuosii pleaca de la cabana iar fratele pe care a picat vina aiurea ramane sa isi traiasca viata acolo. peste ani si ani moare tatal. fata o cam luase razna. fratele incestuos era proaspat insurat si se duc cei doi soti la cabana la fratele ramas acolo, cu gand sa-l convinga sa vanda ca sa toace mostenirea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate