Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Tur Asia SE

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006
AirAsia a introdus zboruri din KL si BK catre Surat Thani ( Thai ). Asta vine la aprox. 120 km de Ko Samui. Google zice ca faci pana in 3 ore ( terestru + ferry ), vezi aici.

Edited by metalactual, 12 December 2011 - 19:40.


#74
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
tocmai ce ne-am intors din asia

nu vreau deact sa zic decat ca am vazut angkor wat-ul si este unul dintre cele mai impresionante lucruri pe care le-am vazut vreodatata ( si celelalte temple sunt spectaculoase - Angkor Thom, Bayon, etc....) - merita sa stati macar 2 zile pline

cel mai usor ar fi de ajuns din Kuala Lumpur cu Air Asia sau din Bangkok cu Bangkok Air (astia sunt hoti - au monopol pe aceasta linie si e foarte scump)

noi am fost cu trenul din Bangkok si dupa aceea cu autocarul din granita

#75
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
am o saptamana de cand am ajuns acasa si deja caut bilete de avion ptr. la toamna - cred ca am dezvoltat o  dependenta :)....

#76
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View Postbenji81, on 19th March 2012, 17:57, said:

am o saptamana de cand am ajuns acasa si deja caut bilete de avion ptr. la toamna - cred ca am dezvoltat o  dependenta :)....
fiecare patim asta cand este vorba despre un tara unde ne-a  placut enorm,eu am patit asta cu Argentina,anul asta sper sa ajung iar :rolleyes: .

#77
ajman

ajman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 06.11.2004

View Postbenji81, on 13th March 2012, 17:43, said:

tocmai ce ne-am intors din asia

nu vreau deact sa zic decat ca am vazut angkor wat-ul si este unul dintre cele mai impresionante lucruri pe care le-am vazut vreodatata ( si celelalte temple sunt spectaculoase - Angkor Thom, Bayon, etc....) - merita sa stati macar 2 zile pline

Terminasera de renovat Angkor Wat-ul? Cand am fost eu erau schele si o parte din fatada acoperita. Mi-a placut mult Bayon-ul. De fapt, cam toata Cambogia la stransa concurenta cu Vietnamul, pe care l-am strabatut de la nord la sud. Cateva impresii si poze gasiti aici  lapiciorprinlume, desi nu e terminata nici partea de Asia, dar lucrez intens.....

#78
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009

View Postajman, on 28th May 2012, 14:22, said:

Terminasera de renovat Angkor Wat-ul? Cand am fost eu erau schele si o parte din fatada acoperita. Mi-a placut mult Bayon-ul. De fapt, cam toata Cambogia la stransa concurenta cu Vietnamul, pe care l-am strabatut de la nord la sud. Cateva impresii si poze gasiti aici  lapiciorprinlume, desi nu e terminata nici partea de Asia, dar lucrez intens.....

mai erau niste schele, dar nu acopereau foarte mult din fatada...

#79
molkooo

molkooo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.07.2010
salutare! stiu ca poate intrebarea mea o sa sune aiurea si multa lume o sa zica : uite si saracie ala ce ii mai trece prin minte.
ma bate gandul la un tur asia SE undeva in toamna anului viitor, asa de vreo 3 luni, backpacker style :) un itinerariu Malaysia-Thailand-Cambodia-Vietnam. Si intrebarea mea e: fara a pune la socoteala drumul, ca si buget, 4,000 USD ar fi undeva la limita, sub limita?
abia am intrat in perioada de documentare: locuri, preturi, etc asa ca orice parere ajuta. multumesc anticipat

#80
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mi se pare destul de putin pentru 3 luni de zile.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate