Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Tur Asia SE

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#55
ronnie09

ronnie09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 07.08.2006

View Postradulesca, on 18th January 2011, 10:12, said:

Nu exista inca zbor direct Bucuresti - Kuala Lumpur. Noi vorbeam de zborul Istanbul-Kuala Lumpur.

Inca? Crezi ca vom prinde in viata un zbor direct Bucuresti-Kuala?  :D

#56
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
Nu se stie. Daca romania o sa ajunga acolo unde ii este locul ( la brat cu Germania, franta, etc...) o sa avem sigur... :naughty:

- nu stiu cum degetele mele au reusit sa scrie o asa enormitate

#57
radulesca

radulesca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 20.09.2008
Sa ne pastram totusi optimismul  :D .

#58
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
mi-am pierdut optimismul cand a iesit base presedinte a 2-a oara :(

separat de orice, stie cineva ceva de low costul catre istanbul? pegasus parca se chema.

Edited by benji81, 18 January 2011 - 13:16.


#59
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postronnie09, on 18th January 2011, 12:18, said:

Inca? Crezi ca vom prinde in viata un zbor direct Bucuresti-Kuala?  :D

Niciodata

#60
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
a fost cineva in thailanda, zona koh samui in luna decembrie ? cum e vremea de regula in koh samui in decembrie
nu ma intereseaza ce ati citit in ghiduri ca pot si eu sa citesc, ma intereseaza parerea cuiva care chiar a fost in koh samui in decembrie.

#61
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbenji81, on 18th January 2011, 14:15, said:

mi-am pierdut optimismul cand a iesit base presedinte a 2-a oara :(

separat de orice, stie cineva ceva de low costul catre istanbul? pegasus parca se chema.
No news.

#62
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009

View PostImperator, on 4th February 2011, 13:13, said:

No news.

E clar - o sa plec la Ist cu troleu'.

Merci,

#63
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbenji81, on 4th February 2011, 15:13, said:

E clar - o sa plec la Ist cu troleu'.

Merci,
E scump, dom'le. tramvaiu e mai ieftin

#64
ronnie09

ronnie09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostImperator, on 4th February 2011, 16:57, said:

E scump, dom'le. tramvaiu e mai ieftin

Cezar, am nevoie de un sfat. Mi-am luat bilet de avion Buc-Beijing pentru iunie (420 de euro la Alitalia). Acum ma intereseaza un bilet Tianjin-Kuala Lumpur cu AirAsia. Stiu ca ai circulat cu ei, de asta apelez la tine. Acum biletul e cam 200 de euro. Crezi ca mai prin vreo oferta pana atunci sau sa-l iau de acum?
Mersi

Edited by ronnie09, 04 February 2011 - 17:39.


#65
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009

View PostImperator, on 4th February 2011, 16:57, said:

E scump, dom'le. tramvaiu e mai ieftin

Linia kabatas - zeytinburnu  :naughty:  

- abia astept un iskender kebab pe ordu cadessi. am anu' de cand n-am mai ajuns.

E autocar din Cta ( 135 Ron), dar noi fiind 14 bucati o sa inchirem un microbuz sa mai stam prin oras inainte sa decolam catre KL ( mai am 2 saptamani - can't wait)

#66
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004

View Postronnie09, on 4th February 2011, 17:39, said:

Cezar, am nevoie de un sfat. Mi-am luat bilet de avion Buc-Beijing pentru iunie (420 de euro la Alitalia). Acum ma intereseaza un bilet Tianjin-Kuala Lumpur cu AirAsia. Stiu ca ai circulat cu ei, de asta apelez la tine. Acum biletul e cam 200 de euro. Crezi ca mai prin vreo oferta pana atunci sau sa-l iau de acum?
Mersi

Imi permit sa-ti raspund eu, am vreo 10 zboruri la activ cu ei. Mi-am mai cumparat un zbor cu ei pt la vara Hangzhou (la 200 km de Shanghai) - KL, iti recomand clar sa mai astepti (daca pretul de 200E e pt one-way), acum nu sunt promotii. La mine a variat destul de mult, i-am urmarit vreo 2 luni, pana la urma am luat la vreo 90E one-way. Mai jos de atat rar scade, m-am uitat si pe promotiile de anul trecut, le primesc pe mail. Acum e vreo 140 (pt august, cand vreau eu). Pt Tianjin un pret de vreo 100E one-way (cu bagaj, mancare, etc) ar fi cam cel mai jos, avand in vedere ca sunt vreo 6h de zbor. Poti avea bafta de vreo promotie, insa si la promotii sunt doar anumite zile si nu stii sigur daca pici pe ce-ti trebuie tie. Insa de la 200 OW sigur mai scade. Daca-i dus-intors e un pret corect, as zice sa-l iei, mai ales daca sunteti 2 ca puteti sa va luati locurile din spatele avionului (sa stati amandoi) care sunt 2-3-2, fata de 3-3-3 in rest.
TIP: vezi ca la Air Asia X ai si optiunea UTO (Upgrade Travel Option) la optiontown unde platesti o suma fixa (cam 3 E) + o suma variabila (la zborul meu a fost cam 40E/pers one way) si poti sa fii upgradat la business. In caz ca se aproba esti anuntat cu 1-3 zile inainte, in caz ca nu, ti se returneaza suma in cont (mai putin suma fixa de 3 E/pasager). In opinia mea merita cu prisosinta.
Sper sa te ajute intrucatva....

Edited by alexxxxx, 04 February 2011 - 18:11.


#67
ronnie09

ronnie09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 07.08.2006

View Postalexxxxx, on 4th February 2011, 18:07, said:

Imi permit sa-ti raspund eu, am vreo 10 zboruri la activ cu ei. Mi-am mai cumparat un zbor cu ei pt la vara Hangzhou (la 200 km de Shanghai) - KL, iti recomand clar sa mai astepti (daca pretul de 200E e pt one-way), acum nu sunt promotii. La mine a variat destul de mult, i-am urmarit vreo 2 luni, pana la urma am luat la vreo 90E one-way. Mai jos de atat rar scade, m-am uitat si pe promotiile de anul trecut, le primesc pe mail. Acum e vreo 140 (pt august, cand vreau eu). Pt Tianjin un pret de vreo 100E one-way (cu bagaj, mancare, etc) ar fi cam cel mai jos, avand in vedere ca sunt vreo 6h de zbor. Poti avea bafta de vreo promotie, insa si la promotii sunt doar anumite zile si nu stii sigur daca pici pe ce-ti trebuie tie. Insa de la 200 OW sigur mai scade. Daca-i dus-intors e un pret corect, as zice sa-l iei, mai ales daca sunteti 2 ca puteti sa va luati locurile din spatele avionului (sa stati amandoi) care sunt 2-3-2, fata de 3-3-3 in rest.
TIP: vezi ca la Air Asia X ai si optiunea UTO (Upgrade Travel Option) la optiontown unde platesti o suma fixa (cam 3 E) + o suma variabila (la zborul meu a fost cam 40E/pers one way) si poti sa fii upgradat la business. In caz ca se aproba esti anuntat cu 1-3 zile inainte, in caz ca nu, ti se returneaza suma in cont (mai putin suma fixa de 3 E/pasager). In opinia mea merita cu prisosinta.
Sper sa te ajute intrucatva....
Multumesc, Alex. E one-way (pe persoana) si mie mi s-a parut cam scump. Mai astept atunci.
Mai am cateva intrebari. Traseul e urmatorul: Beinjing-Kuala-Singapore-Phuket-Krabi-Bangkok-Macau-Hong Kong-Beijing. Am 4 zile in Hong Kong. Sa stau trei aici si una in Macau sau doua cu doua? Apoi am trei zile in Phuket. E ok sa stau o noapte in Phuket, o zi pe Phi Phi si o zi in Krabi? Sau sa stau intr-un singur loc si sa merg de acolo in celelalte doua locuri?
Mersi

#68
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postronnie09, on 4th February 2011, 18:39, said:

Cezar, am nevoie de un sfat. Mi-am luat bilet de avion Buc-Beijing pentru iunie (420 de euro la Alitalia). Acum ma intereseaza un bilet Tianjin-Kuala Lumpur cu AirAsia. Stiu ca ai circulat cu ei, de asta apelez la tine. Acum biletul e cam 200 de euro. Crezi ca mai prin vreo oferta pana atunci sau sa-l iau de acum?
Mersi
Sunt sanse... E din scurt si iunie e cam luna de varf. Nu stiu ce sa zic... exista ceva sanse totusi sa se duca sub. Uneori apar oferte, dar mai rar pe Air Asia X. Eu as mai astepta

View Postronnie09, on 4th February 2011, 19:26, said:

Multumesc, Alex. E one-way (pe persoana) si mie mi s-a parut cam scump. Mai astept atunci.
Mai am cateva intrebari. Traseul e urmatorul: Beinjing-Kuala-Singapore-Phuket-Krabi-Bangkok-Macau-Hong Kong-Beijing. Am 4 zile in Hong Kong. Sa stau trei aici si una in Macau sau doua cu doua? Apoi am trei zile in Phuket. E ok sa stau o noapte in Phuket, o zi pe Phi Phi si o zi in Krabi? Sau sa stau intr-un singur loc si sa merg de acolo in celelalte doua locuri?
Mersi
As zice 3 zile in HK si 1 in Macao...
In Phuket nu e cine stie ce, decat daca vrei sa agati gagici... du-te in Krabi si de acolo pe Phi Phi (ca day-trip). Air Asia are zbor BKK - Krabi, dar nu stiu daca si din SIngapore sau Johor Bahru

Edited by Imperator, 04 February 2011 - 18:50.


#69
ronnie09

ronnie09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostImperator, on 4th February 2011, 18:52, said:

Sunt sanse... E din scurt si iunie e cam luna de varf. Nu stiu ce sa zic... exista ceva sanse totusi sa se duca sub. Uneori apar oferte, dar mai rar pe Air Asia X. Eu as mai astepta


As zice 3 zile in HK si 1 in Macao...
In Phuket nu e cine stie ce, decat daca vrei sa agati gagici... du-te in Krabi si de acolo pe Phi Phi (ca day-trip). Air Asia are zbor BKK - Krabi, dar nu stiu daca si din SIngapore sau Johor Bahru

Din pacate, ma duc cu sotia nu am cum sa agat  :thumbup:  Atunci ma duc doar in Krabi si Phi Phi.
Legat de biletul de avion, e posibil ca pretul sa creasca f mult daca astept o luna-doua? Cat zici sa mai astept? Cateva saptamani, luni sau zile?

#70
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postronnie09, on 4th February 2011, 19:55, said:

Din pacate, ma duc cu sotia nu am cum sa agat  :thumbup:  Atunci ma duc doar in Krabi si Phi Phi.
Legat de biletul de avion, e posibil ca pretul sa creasca f mult daca astept o luna-doua? Cat zici sa mai astept? Cateva saptamani, luni sau zile?
As ma astepta pana pe la sfarsit de februarie si m-as uita zilnic pe site-ul lui Air Asia... Uneori, au promotii de o zi.

#71
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
Voiam sa fac un minitur de vreo 10-12 zile cu baza in Kuala Lumpur sau Singapore, sa vad orasul, sa merg la mare (probabil in Thailanda) si sa vizitez Siem Reap/Angkor Wat. Oscilez intre doua si trei zile la Siem Reap, vizitand ce merita vizitat acolo. A fost cineva? Cat timp merita investit?

#72
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am fost eu la Siem Reap cu zbor din KL și retur tot acolo. Merită 3 nopți în Cambogia. Două le vei petrece complet făcând diverse tururi la temple și pe lac. Nu îți va rămâne mult timp și pentru oraș. Dacă poți 4 zile e mai relaxat. Merită drumul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate