Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Problema RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009
Salut! Miam pus si eu de curand netul de 50MBps de la RDS. Am observat asta acum cateva zile cand am downladat un film mai mare de pe torrents. Mergea downloadul la 5-6mb/s si dintro data scade la 20 de kb/s. Astept 3-4 minute in speranta ca va reveni dar trece pe 0kb/s. Am incercat sa deconectez conexiunea si sa ma reconectez dar nu pot pentru ca ramane la Connecting computer to WAN miniport sau cam asa ceva.Daca restartez calculatorul pot din nou si pot continua cu aceeasi viteza dar dupa o vreme face din nou. Daca doar ma plimb pe net e totul ok, nici o cadere, doar daca downloadez mult (ma gandesc ca peste 1,5GB). Ce sa fac? Nu pot downloada un film la 720p ca trebuie sa restartez calculatorul de 3 ori in timpul downloadului ca sa revina netul? Mi se pare ciudat.

A mai avut cineva problema asta?
Daca da cum ati rezolvato si ce se poate face?
Multumesc!

Edited by RomanianAngel, 07 November 2009 - 10:56.


#2
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Cel mai probabil ti-a dat clientul de torrent "disk overloaded 100%".

#3
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postjeekxoo, on 7th November 2009, 10:56, said:

Cel mai probabil ti-a dat clientul de torrent "disk overloaded 100%".
Așa mă gândeam și eu. Deci nu problemă rds ci problemă (dooooh, dum dum) user. Normal că întotdeauna mor... pardon, providerul e de vină.
Oricum fără un număr de eroare nu ne putem pronunța.

Edited by kineceler, 07 November 2009 - 11:03.


#4
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Încearcă cu altă placa de rețea, vorbim după.

#5
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
Sigur e disk overloaded. Uita-te in bara de jos a clientului de torente cand iti scade viteza si o sa vezi acolo.

#6
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
nu este o problema cu "disk overloaded" pt ca

Quote

Am incercat sa deconectez conexiunea si sa ma reconectez dar nu pot pentru ca ramane la Connecting computer to WAN miniport sau cam asa ceva.
ai eu am avut problema asta, trebuia sa dau disable/enable la placa de retea integrata, am cumparat o alta placa si a mers fara probleme, acum am alta placa de baza=>alta placa de retea.

#7
xdream

xdream

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 27.08.2006
deci nu are nici o treaba disk overloaded pentru ca asa am patit si eu , iti recomand sa ti cumperi o placa de retea buna gen intel .

#8
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009
Multumesc de raspunsuri :D . Alta placa de retea nu stiu daca o sa cumpar pentru ca oricum am de gand sa schimb sistemul pana la craciun. Mie mia fost sa nu fie ceva de la RDS.

#9
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

View PostRomanianAngel, on 8th November 2009, 09:17, said:

Multumesc de raspunsuri :D . Alta placa de retea nu stiu daca o sa cumpar pentru ca oricum am de gand sa schimb sistemul pana la craciun. Mie mia fost sa nu fie ceva de la RDS.
Si acum mai in gluma - mai in serios, daca tot ai bani de un sistem nou, mai fa un efort financiar si cumparat-ti o carte despre gramatica limbii romane. Costa maxim 30 RON.
Succese !

Edited by Hamutovski, 08 November 2009 - 15:46.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate