Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Mic ghid GPS - cateva sfaturi pentru achizitie

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Posteaza in topicul pt. sfaturi privind achizitiile si o sa primesti si raspuns, topicul acesta are rolul unui ghid pt. alegerea GPS-ului.
Eu recomand NorthCross ES404 sau WayteQ x920BT fara harti, astfel ai posibilitatea sa alegi singur ce program de navigatie vrei sa pui pe el, iGO8, amigo, igo Primo, Ndrive, Sygic, Garmin etc.

#20
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008
Am vorbit cu cineva de pe acest forum sa iau un GPS de 4,3" sau 5" primul avind 480x272 iar al doilea 800x480 la acelasi procesor de 600MHz si 128Mb RAM respectiv 4Gb intern.
Care sa fie softul cel mai bun pentru ele dintre iGO8, Amigo si Primo? Gasesc si pentru rezolutia de 800x480 ca pe forum sint foarte multi care au nevoie de data.zip pentru 480x272...
Pina acum am folosit iGO 8.3.2 si ma intreb daca Primo aduce in plus ceva (Amigo nu e prea agreat de popor)>

#21
appocalipse

appocalipse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 31.08.2009
salut,

nu stiu in ce topic sa postez intrebarea asta, dar, vreau sa imi cumpar un gps pe care sa il aduc la zii cu toate hartile.
as opta pentru PDA, si apoi sa imi instalez hartile si restul de POI si ce am nevoie.

intrebarea mea este, softul igo8 last si hartile de care se discuta in topicul "IGO maps, noutati despre harti si problemele lor" se gasesc free? daca da, unde?
si un mic tutorial pentru instalare unde ar fi?

as fi recunoscator daca m-ar indruma cineva

merci

#22
magda23

magda23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.05.2010
As avea si eu o rugaminte sau mai bine zis o nelamurire si as fi profund recunoscatoare daca m-ar putea ajuta cineva... tocmai am achizitionat acest Gps: Sistem de navigatie Serioux UrbanPilot Q475 + Sygic Drive 10 Full Europe si  nu pot intelege daca produsul care l-am luat este defect sau nu stiu sa il folosesc cum trebuie... de exemplu daca ii dau o ruta simpla : focsani- bulgaria albena, ma duce prin toate tarile vecine(ungaria, serbia ???) si apoi bulgaria rezultand 1890 de km !!!!!!!!??? cand ii dau italia ma duce pe la chisinau??!! si ocoleste romania! nu inteleg... este soft ul defect sau e ceva din setari? ma poate ajuta cineva? multumesc

#23
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
Adrian P, dupa atata timp, circa 4 ani, poate ca nu ar strica sa revii cu ultimele noutati in domeniul hartilor pentru navigatoare.

#24
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,664
  • Înscris: 05.04.2006
Acum 4 ani altele erau datele problemei. Acum GPS este ceva la indemana oricui pentru un pret relativ mic. Exista soft si harti bune pentru toate platformele, unele solutii gratuite fiind chiar foarte bune.
Dar thread-ul nu e al meu, oricine e binevenit sa faca un update.

#25
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
Care este diferenta intre IGO8 si IGO PRIMO?Sunt realizate de firme diferite?Care acopera cel mai bine Romania?Dar Europa de Vest?

#26
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010

View Postfredy2007, on 09 iulie 2013 - 21:56, said:

Care este diferenta intre IGO8 si IGO PRIMO?Sunt realizate de firme diferite?Care acopera cel mai bine Romania?Dar Europa de Vest?
Esti tarePosted Image
Diferenta este doar ca Primo este un soft si pentru camione (taxi, autocar...) deci schimbind mijlocul de transport iti face rutarea pentru acel mijloc de transport.

Edited by amami, 09 July 2013 - 22:48.


#27
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Attached File  vehicul.jpg   125.86K   38 downloads

(iGO8)

#28
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postfredy2007, on 09 iulie 2013 - 21:56, said:

Care este diferenta intre IGO8 si IGO PRIMO?Sunt realizate de firme diferite?Care acopera cel mai bine Romania?Dar Europa de Vest?


Nav N Go Kft.. este compania maghiara care a realizat cele doua programe de navigare.IGO 8 a fost lansat pe piata in anul 2008 iar IGO PRIMO in anul 2010.
,,Caracteristicile  lui IGO PRIMO sunt recunoașterea automată a vorbirii (ASR), TTS avansate și imagini prin satelit, cea mai recentă actualizare de software optimizează rutarea și orientarea prin intermediul informații, în timp real: căutare Google locale, trafic on-line, precum și date de viteză aparat de fotografiat de la furnizorii de date tradiționale și alerta comunitățile punct.''Asta am gasit pe situl Nav N Go Kft.Doar acesta sa fie diferenta intre IGO8 si IGO PRIMO?

View Postamami, on 09 iulie 2013 - 22:44, said:

Esti tarePosted Image
Diferenta este doar ca Primo este un soft si pentru camione (taxi, autocar...) deci schimbind mijlocul de transport iti face rutarea pentru acel mijloc de transport.

Vezi ce a postat gumball3000 si o sa constati ca si tu esti foarte tare.

Edited by fredy2007, 10 July 2013 - 16:14.


#29
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
Adevarul este ca de cind nu mai folosesc iGo 8(adica de vreo 5 ani) am uitat si cum arata.
Attached File  screenshot_2013-07-10_1621.png   218.6K   25 downloadsAttached File  screenshot_2013-07-10_1622.png   198.4K   24 downloadsAttached File  screenshot_2013-07-10_1622_1.png   199.59K   22 downloadsAttached File  screenshot_2013-07-10_1622_2.png   233.52K   19 downloads
Cind am spus ca esti tare m-am referit la intrebarea ta :
"Care este diferenta intre IGO8 si IGO PRIMO?Sunt realizate de firme diferite"
Si urmatoarea intrebare a fost buna:
"Care acopera cel mai bine Romania?Dar Europa de Vest?"
Iar acum raspuns :
Sunt facute de acelasi producator. Amundoua softurile folosesc acelasi tipuri de harti, deci au aceeasi acoperire

#30
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010

View PostAdrian P., on 26 septembrie 2008 - 22:15, said:

. PDA  - dispozitive de uz general,

Sper ca postarea mea nu este off topic.
Am un ASUS din 2007(8) si inca mai merge dar...schiopatand. Bateria este destul de uzata iar harta Romaniei nu este actualizata.
As vrea sa fac un update dar nu am gasit modalitatea. Am intrat pe site-ul ASUS.com dar nu am obtinut nicio informatie in acest sens.

Te rog, daca se poate, sa-mi dai o sugestie privind updarea hartii.

Multumesc anticipat!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate