Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Radulescu vs A2 vs Zoso

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
De obicei (long time ago) scriam aici pareri personale. Acum, am simtit nevoia sa aduc o parere personala a altcuiva, o parere care sa combata si pentru mine :)

Quote

Cazul Mihaela Radulescu - ce le-a scapat multora
                                                       Cu siguranta, toata lumea stie de scandalul legat de Mihaela Radulescu si emisiunea “Scoala Vietii” de la Antena 2 (sunt multe link-uri care pot fi aratate, sa zicem asta). Toata blogosfera a comentat. Toata presa a scris.

Totusi, haideti sa analizam finalul povestii si sa vedem daca nu am uitat ceva.

Emisiunea unde s-a gafat a fost inchisa (pentru prostie, atentie! nu pentru rea vointa). Trustul Intact si-a cerut scuze. Foarte bine - un final fericit.

Ce face insa bloggerul care a creat si a publicat, cu rea vointa, imaginea trucata cu Mihalea Radulescu? Ce consecinte sufera cel care i-a adus cu adevarat un prejudiciu grosolan si vulgar de imagine? Nici una. Ba mai mult - jubileaza. Sa-ti bati joc de imaginea Mihaelei Radulescu i-a adus un nou val de popularitate, si acum se simte mai incurajat ca niciodata sa continue.

Publicul ii huiduie pe jurnalisti. In schimb il aplauda pe blogger, pentru o “gluma nevinovata”.

A, nu stiti care blogger? Cel pe care il finanteaza Vodafone. Acelasi pe care il puteti vedea in juriul unui festival de web, care ar fi meritat mai bine.

Poate am trecut prea usor peste un editorial al lui Marius Tuca, editorial care merita re-analizat: Despre bloggeri.

De aici: http://www.dragosdeh...scapat-multora/

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
moso ala e probabil cel mai penibil blogozabauc sau cum dracu se autodenumesc aia care tin minte data si ora la care au intrat prima data pe net, data si ora la care si-au luat primul nick, al doilea nick etc, data la care li s-a nascut primul copil pe net blabla

#3
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 03.08.2004
Nu prea o inghit pe Mihaela Radulescu si nici pe celelalte "productii" media romanesti, Esca "included". Spun aceasta ca sa stim de la inceput cum stam. Nu inteleg ofuscarea asta, vizavi de imaginea aceea trucata, faptul ca a "prins" arata ca:
1.Acea campanie, impotriva fumatului, este in cel mai bun caz prosteasca,posterul respectiv pare ca se adreseaza in exclusivitate barbatilor si lesbienelor :D
2.MR este tipul de om caruia i se potriveste acel "afis publicitar". In sensul ca pentru a-si "vinde" imaginea de "cea mai dintre care zina", ar fi in stare sa aiba si un asemenea poster chiar daca asta nu inseamna in mod necesar ca s-ar tine de promisiune.

Bloggerului respectiv, i-a crescut popularitatea fiindca parerea sa despre MR ( exprimata cu ajutorul acelei imagini) coincide cu parerea admiratorilor. Sa-ti exprimi parerea despre cineva nu este delict, parerea neputind avea caracter de adevarat sau fals. Daca acel blogger s-a intins peste ceea ce ii ofera libera exprimare a parerii sale, atunci legea va trebui sa-si spuna cuvintul.
Cit despre emisiunea TV, e bine ca au inchis-o. ar fi fost si mai bine daca s-ar fi  inchis si televiziunea, si aia de stat si cea "privata". Chiar, oare cum ar arata Romania dupa 5 ani, fara televiziune proprie? Uite, un subiect de blog. :D

In alta ordine de idei, personajul trist, ce raspunde la numele Tuca, comite un articolas, pe lungimea a doua fraze,  despre bloggeri, articol pe care m-as fi astepatat sa-l gasesc in paginile Romaniei Mari. "...bloggerii din România nu sînt altceva decît nişte rîme care au ieşit la suprafaţă fără să aibă ceva de spus, gata să inunde spaţiul cu banalităţi şi originalităţi ştiute şi vehiculate de toată lumea, un fel de masturbare comună, dar vîndută pe afiş ca un mic secret care ne va schimba filozofia de viaţă, fără inspiraţie şi fără talent, cei mai mulţi dintre ei, ca să nu zic toţi, se cred victime ale sistemului, cînd, de fapt, nu sînt altceva decît nişte victime ale incompetenţei proprii, nişte onanişti ca toţi onaniştii care se ascund la adăpostul anonimatului ....

Ce facem cu blogurile de aici, de pe SP, ca uite ce zice "maestru' "? :D Ma rog, parerea lui!

Edited by g_force, 14 September 2008 - 23:49.


#4
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fWgT62xhTX8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aici e difuzarea publica a chestiei. Gafa sau nu, si-a meritat-o. :roflmao:

Originala chestie de pe blog: http://www.moso.ro/2...-antifumat.html

Mi s-a parut o idee facila de a lua la misto tot bullshitul asta cu campania anti-fumat pe care se pare ca sotul lu' Mihaela si-a tras niste comisioane grase.

Intamplator sau nu, o zi sau doua dupa ce am citit treaba de pe blog (s-a dat din mana in mana, nu-s cititor frecvent), am vazut un anunt dinala in Arad. Mi se pare oricum aiurea sa o pui pe Raduleasca in chiloti rosii pe garduri in speranta ca va speria ceva fumatori. Intr-adevar, noroc cu machiajul, ca altfel te-ai speria. :scared: Parca era vorba ca e familista si dinalea, ce cauta sa isi arate chilotii pe toate gardurile vorbind fumatorilor de performantele lor sexuale? Doara nu o ia pe urmele lu' Madonna, cam cel mai mare exemplu de prost-gust in domeniu.

A, si mi se pare ca Dehelean asta face trafic pe baza scandalului. A se vedea cum cu o zi inainte a inceput sa sape printre posturile "inculpatului" ca sa gaseasca ceva rahat. Oricum ai luat-o, blogozabaucii (copyright Mosotti) astia nu sunt niste persoane foarte serioase, si nici nu incearca sa fie. (Later edit: Blogurile au inceput in general de plictiseala, si e vorba de oameni plictisiti care vorbesc altor oameni plictisiti.) Unora chiar le iese faza, e un caz care din povesti si alte chestii scoate acum bani din reclame cat sa nu-i mai trebuiasca alte chestii si banui ca mai sunt cativa ca el. La Dehelean ii e ciuda ca moso a prins reclame de la Vodafone?

Edited by AlexIP, 15 September 2008 - 00:21.


#5
Cioclul

Cioclul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 27.04.2008
E si asta un mod de a ataca concurenta.

#6
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
S-a cam generalizat ideea că pe internet, poți să faci ce vrea mușchiulețu tău.
Chiar s-au făcut experimente ce au dus la concluzia că omul ajunge să facă practic ORICE, dacă îl absolvi de responsabilitatea asupra acelei fapte.

Următoarea mutare pe care ar trebui să o facă Răduleasca, ar fi să îl dea în judecată pe z o s o.

Oricum este de-a dreptul grotesc: un coate-goale face 2-3 mii de euro/lună din trafic, scriind pe sait tot felu de bazaconii dacă stai și te gîndești, iar alți cîteva zeci "dezbat" problema scobindu-se în nas: mda, e bună, ar merge, / mă las de fumat în fiecare zi și mă apuc iar samd

De fapt moso caută rahat pe net, reafișîndu-l pe saitul lui după ce îi face un oarecare polish. Și dacă nu găsește, creează personal ceva în raport cu propria lui perversitate.

Și de fapt tot noi îl ridicăm în slăvi (bă ai auzit ce venit scoate  z o s o  cu blogu' ? / bravo lui, a reușit are imaginație). Să-i facem statuie mă gîndesc...

De fapt țin minte foarte bine cum la o emisiune, parcă Duminica în familie sau așa ceva, Răduleasca spunea despre forumiști și bloggeri că sunt scursuri umane, apropo de articolul lui Tucă - Anonimii celebri
În concluzie este și vina ei că s-a băgat în gura lupului.

View Postg_force, on Sep 15 2008, 00:47, said:

In alta ordine de idei, personajul trist, ce raspunde la numele Tuca, comite un articolas, pe lungimea a doua fraze,  despre bloggeri, articol pe care m-as fi astepatat sa-l gasesc in paginile Romaniei Mari. ...........................................

Ce facem cu blogurile de aici, de pe SP, ca uite ce zice "maestru' "? :D Ma rog, parerea lui!

Dacă stai strîmb și judeci drept, cu ce drept moral intri anonim pe un forum și-l califici drept trist pe Tucă. Mergi și spune-i asta drept în față.
Chiar uită-te la întîmplare, în comentariile articolelor de pe ziare, în topicurile de pe forumuri, este foarte comod să ataci o celebritate, compunînd un text din scaunul tău ergonomic, pentru ca după 5 minute să dai click pe add reply

Edited by Mirovaia_Scorb, 15 September 2008 - 02:37.


#7
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View PostMirovaia_Scorb, on Sep 15 2008, 03:34, said:

S-a cam generalizat ideea că pe internet, poți să faci ce vrea mușchiulețu tău.
Chiar s-au făcut experimente ce au dus la concluzia că omul ajunge să facă practic ORICE, dacă îl absolvi de responsabilitatea asupra acelei fapte.

Următoarea mutare pe care ar trebui să o facă Răduleasca, ar fi să îl dea în judecată pe z o s o.

Sa-l dea. Ce sa zica tanti asta, ca a fost calomniata dupa ce a aparut in chiloti pe toate gardurile vorbind despre performante sexuale? E cam ipocrita treaba.

Quote

Oricum este de-a dreptul grotesc: un coate-goale face 2-3 mii de euro/lună din trafic, scriind pe sait tot felu de bazaconii dacă stai și te gîndești, iar alți cîteva zeci "dezbat" problema scobindu-se în nas: mda, e bună, ar merge, / mă las de fumat în fiecare zi și mă apuc iar samd

Daca isi plateste impozitele, asta e. E cautator profesionist de rahat online.

Quote

Și de fapt tot noi îl ridicăm în slăvi (bă ai auzit ce venit scoate  z o s o  cu blogu' ? / bravo lui, a reușit are imaginație). Să-i facem statuie mă gîndesc...

Cine il ridica in slavi chiar n-are de lucru. Blogozaurii astia sunt de obicei niste oameni obisnuiti, uneori din fericire un pic mai hatri si mai talentati la scris. Nu tot timpul, de altfel...

Quote

De fapt țin minte foarte bine cum la o emisiune, parcă Duminica în familie sau așa ceva, Răduleasca spunea despre forumiști și bloggeri că sunt scursuri umane, apropo de articolul lui Tucă - Anonimii celebri
În concluzie este și vina ei că s-a băgat în gura lupului.

Daca a facut generalizarea asta, nici nu si-a primit inca cat merita. :)

#8
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

De fapt moso caută rahat pe net, reafișîndu-l pe saitul lui după ce îi face un oarecare polish. Și dacă nu găsește, creează personal ceva în raport cu propria lui perversitate.

probabil e greseala de tastare :w00t:

#9
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Referitor la campanie: http://www.evz.ro/ar...anii-Sanatatii/  cred ca spune totul :D

Referitor la injuraturile si mesajul modificat de acel pusti, ganditi-va ca POATE era o cunostinta apropiata sau o prietena/nevasta in locul Mihaelei :) I know, e un pic fortat dar DACA era si un dobitoc modifica o reclama in care introducea ceva de genul "o sug".. cum va simteati? Ce faceati mai departe?

Ce nu pot eu sa inteleg, e lipsa totala de rectie a Mihaelei sau a sotului ei. Mi se pare f. ciudat. Nu? Parca prea isi permit unii sa injure pe oricine in cel mai birjaresc mod cu putinta FARA sa reactioneze cineva.

PS: NU o suport pe Mihaela Radulescu ABSOLUT DELOC! Dar asta e alta poveste B)

#10
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View PostMonitox, on Sep 15 2008, 10:38, said:

Referitor la injuraturile si mesajul modificat de acel pusti, ganditi-va ca POATE era o cunostinta apropiata sau o prietena/nevasta in locul Mihaelei :) I know, e un pic fortat dar DACA era si un dobitoc modifica o reclama in care introducea ceva de genul "o sug".. cum va simteati? Ce faceati mai departe?
Multe cunoștințe care pozează prin reviste ai?

Ok, ce-a făut respectivul mi se pare  a fi o glumă se șantier. Totuși, sunt în cotinuare siderat cum un post cu pretenții ia o asemenea imagine de bună și o difuzează.

#11
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu mai fii siderat, ca nu postul, in totalitatea lui, a luat imaginea de buna. ca sa nu mai zic ca nu vad pretentiile la postul antena 2 :lol: eu zic ca antena 2 nu merita absolut nici o sanctiune, pentru ca nimeni nu poate sa creada ca exista oameni atit de prosti precum aia care au facut emisiunea

tocmai penibilitatea "glumei" este fenomenala. cum zicea cineva aici ca blogarii au talent la scris, pai din atita talent doar atita a putut sa stoarca? din raduleasca + barbatu-so + campanie imbecila inutila = bani aruncati cineva cu asa de mult talent la scris ar fi umplut hardiscuri :lol:

oricum, daca ne uitam la declaratii ca aceasta

"pot doar sa sper ca prostii vor alege sa rada la o gluma sinistra ca asta a unui blogger frustrat, iar cei destepti vor lua in calcul varianta de a se lasa de fumat. In acest spirit am facut campania, nu m-am gandit ca mitocania va da navala si intr-o campanie sociala, extrem de necesara"

ne dam seama ca saraca habar n-are pe ce lume traieste. vrea sa faca in romania, capitala galactica a mitocaniei, tara in care ti se striga de pe schele "ce te-as fute" in timp ce ti se arunca mucul in cap, campanie antifumat, pozind goala. fenomenala idee, ma intreb daca este rezultatul unui brainstorming sau a tisnit asa, pur si simplu, din capul ei

"Dar i-as pune pe toti cei de la Antena 2, care au fost implicati in mizeria asta, sa le explice baiatului meu, parintilor mei, nepoatei mele de 14 ani si altora, ce-au avut in minte cand au facut o asemenea porcarie, cand au ignorat cu maxima ticalosie simplul fapt ca sunt o femeie, mama a unui baiat si, absolut intamplator, un om foarte respectat in meseria pe care o face"

atunci NU mai poza goala, daca te doare la basca de nepoata de 14 ani. ce mesaj ii dai nepoatei de 14 ani? nu fuma, fa ca matusa, sex? :death:

#12
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View PostMonitox, on Sep 15 2008, 10:38, said:

Referitor la injuraturile si mesajul modificat de acel pusti, ganditi-va ca POATE era o cunostinta apropiata sau o prietena/nevasta in locul Mihaelei :) I know, e un pic fortat dar DACA era si un dobitoc modifica o reclama in care introducea ceva de genul "o sug".. cum va simteati? Ce faceati mai departe?

La mine e mai greu, mai degraba scad cativa ani de la mama decat sa adaug mai multi la vreo prietena. :D

Here goes: daca mama aparea in chiloti rosii sa discute despre potenta fumatorilor pe panouri, eram primul care aparea cu glumele de santier, in speranta ca isi da seama ce a facut.

Quote

Ce nu pot eu sa inteleg, e lipsa totala de rectie a Mihaelei sau a sotului ei. Mi se pare f. ciudat. Nu? Parca prea isi permit unii sa injure pe oricine in cel mai birjaresc mod cu putinta FARA sa reactioneze cineva.

Musca pe caciula.

Quote

PS: NU o suport pe Mihaela Radulescu ABSOLUT DELOC! Dar asta e alta poveste B)

Join the club. :D

#13
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007

View PostMonitox, on Sep 15 2008, 10:38, said:

Ce nu pot eu sa inteleg, e lipsa totala de rectie a Mihaelei sau a sotului ei. Mi se pare f. ciudat. Nu? Parca prea isi permit unii sa injure pe oricine in cel mai birjaresc mod cu putinta FARA sa reactioneze cineva.
Păi dacă ar da prea mult din pleoască ar apărea nu unul, ci 10 care să o facă de kko. Așa că mai bine tace.

#14
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Pentru cine nu a vazut inca filmuletul de pe A2:  http://forum.softped...howtopic=440767

#15
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Cine e maimuța aici? Tind să cred că antena, că ăia copiază tot. Ăia sunt în topul tembelilor dar bănuiesc că oricum nu au cine știe ce audiență.

#16
Bismarck

Bismarck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 27.03.2007
pe pune acuma ... cine inghite treaba asta !?
adica sunt fumator ... si !? ... niste afise cu o fufa pe jumatate drezbacata ar trebui sa ma convinga sa renunt la viciu !?
chiar asa !?  <_<
Banii pe care ii incaseaza fufa respectiva si toata campania de "promovare" ~ de ce nu sunt investite in medicamente sau tratamente pentru astfel de viciu !? ... ca cine vrea sa renunte ... ori renunta ca vrea ~ ori merge la un doftor care ii cere o carutza de bani pe medicamente sau alte favoruri ... asa ca sa bage draqului banii respectivi in system si nu in buzunarele tembeliziunilor sau fufelor !!!  :thumbdown:

de raduleasca ce sa zi ... a iesit hop tzop si ea ca s-o gandit ca n-a mai dat demult pe sticla si asa ii da bine sa apara !! ...  :puke:

#17
mafy

mafy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 951
  • Înscris: 22.12.2006
Mi se pare mie sau Vodafone si-a retras reclama de pe blogul prostului ?  :roflmaofast:

#18
(THX)GogolometroEAW

(THX)GogolometroEAW

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 08.07.2007
Una la mana moso are 50 000 de vizitatori.Cam multi pentru a fi un blogger frustat.Apoi tipul e nitel diliu extremist si nervos.Ca persoana are fanii lui si pasaricile lui.
Nu e angajat vodafone si-a luat reclama pe baza de audienta.Poza nu ii apartine ci unui alt blogger din gasca.
Referitor la Raduleasca.Hm.Are o cariera destul de "goala" :rolleyes: .Aia cu bani stiu bine ce si cum, a incercat si ea cu un pic de cap si un pic de cur sa parvina...
Acum faptul ca producatoarea tot dadea inainte cu spune, citeste miroase a organizare...De ce?Pentru publicititate.Publicitatea negativa e tot publicitate.Acum in presa zbarnaie ca scumpa ei familie e cam separata si sotiorul foarte saracut si nimplicat in tabacco industry, cauta ceva prospatura.
Apoi aia cu mamica cu copilul grosolan tavalita de presa si de bloggerul frustat v-a mai lamurit Mosotti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate