Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 

Divoom

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Daca ati auzit sau stiti cum se aud aceste sisteme sunt foarte interesat de parerile d-voastra .
Am ochit un sistem 2.1 de la ei http://www.divoom.ro/xforce-5.html  care din specificatiile date pe hirtie suna foarte ok , la un pret de aprox 100E are putere suficienta pentru un apartament de bloc . Ce m-a incintat foarte tare , din specificatii repet , este subul de 8" / 50W la 4 ohmi ceeace nu pare a fi o aberatie tip marketing . In Cluj am gasit si o firma care le aduce dar nu au nimic pe stoc sa-mi fac macar o idee , ca din poze m-am ars de citeva ori....
numai bine

#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Am reusit sa testez un sistem xforce 5 , ca impresi : suna foarte bine , claritate mare , basul aproape ( repet aproape ) te copleseste datorita subului de 8' dar per total , inafara de bas , Microlab 7 le depaseste la calitatea auditiei . Prea multe teste nu am reusit sa fac din cauza ca eram in incinta unui magazin , dar peste 2 saptamini isi cumpara un amic de al meu si va voi impartasi impresiile dupa ce vor functiona la un chef  :rolleyes: ( si a-2-a zi si despre cum functioneaza garantia la ele  :lol:  - glumeam )
numai bine

#3
Muale

Muale

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 11.10.2006

View PostNeohori, on Aug 22 2008, 19:32, said:

Daca ati auzit sau stiti cum se aud aceste sisteme sunt foarte interesat de parerile d-voastra .
Am ochit un sistem 2.1 de la ei http://www.divoom.ro/xforce-5.html  care din specificatiile date pe hirtie suna foarte ok , la un pret de aprox 100E are putere suficienta pentru un apartament de bloc . Ce m-a incintat foarte tare , din specificatii repet , este subul de 8" / 50W la 4 ohmi ceeace nu pare a fi o aberatie tip marketing . In Cluj am gasit si o firma care le aduce dar nu au nimic pe stoc sa-mi fac macar o idee , ca din poze m-am ars de citeva ori....
numai bine


ce te astepti de la o firma care copiaza designul dupa alte modele in speranta sa ataraga potentiali clienti (Xforce-1H
cu ce seamana,ca performante si finisaje de aproape sunt PRAF) si lista de copii poate continua cu jbl creature,philips,logitech,altec.

#4
PitzuBoy

PitzuBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.07.2007
[ http://img01.picoodle.com/img/img01/3/10/12/f_REVO3m_cdab1d8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.divoom.com.br/revo-3.asp

Specifications:
Total RMS Power  60 Watts  
Subwoofer 30 Watts RMS into 4ohms at 100MHz at 10% THD (total harmonic distorsion)  
Satellites 30 Watts RMS (2x15Watts) into 4ohms at 1kHz at 10% THD
Total Peak Power  80 Watts at <10% THD
System THD  Better than 0.05% THD before clipping
Signal to noise ratio  >85dB
Frequency Response  20Hz-20kHz
Driver size  3"x1.5" high excursion satellites, 5.25" high excursion subwoofer  
Speaker dimensions  
Satellites 92Wx135Dx250H(mm)
Subwoofer 145Wx300Dx310H(mm)

PRET: 220 RON

Ce ziceti e bun ?
:hi:

#5
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
In banii aia greu gasesti un sistem sa-l depaseasca atit ca putere , calitate cit si ca design.
Am testat seria xforce , cuplat la un calculator , redare muzica mp3 , egalizat cu un eq facut de mine pe 12 canale si cu eq din winamp dezactivat -  este clar , inaltele placute , basul extraordinar si nu distorsioneaza nici la maxim , aparatul de radio este selectiv dar trebuie antena buna (o sirma mai lunga). La pretul de achizitie merita fara sa stai prea mult pe ginduri , parere personala , pentru cei care nu doresc hi-fi .
numai bine

#6
BlackThunder

BlackThunder

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 24.05.2007
Poti da mai multe detalii unde pot gasi sistemul Divoom xForce 5 ? si la ce pret.

#7
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
In Cluj se pot comanda la un magazin de accesorii IT , la tine nu stiu daca exista Atex pc . Daca nu iti faci cont aici http://www.mondoplas...p?pg=ft&id=2828 , le comanzi si gata - costa 70 E + tva + transport. Practic si firma din cj aduce tot prin comanda de la ei .
numai bine

Edited by Neohori, 25 October 2008 - 14:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate