Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Divoom

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Daca ati auzit sau stiti cum se aud aceste sisteme sunt foarte interesat de parerile d-voastra .
Am ochit un sistem 2.1 de la ei http://www.divoom.ro/xforce-5.html  care din specificatiile date pe hirtie suna foarte ok , la un pret de aprox 100E are putere suficienta pentru un apartament de bloc . Ce m-a incintat foarte tare , din specificatii repet , este subul de 8" / 50W la 4 ohmi ceeace nu pare a fi o aberatie tip marketing . In Cluj am gasit si o firma care le aduce dar nu au nimic pe stoc sa-mi fac macar o idee , ca din poze m-am ars de citeva ori....
numai bine

#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Am reusit sa testez un sistem xforce 5 , ca impresi : suna foarte bine , claritate mare , basul aproape ( repet aproape ) te copleseste datorita subului de 8' dar per total , inafara de bas , Microlab 7 le depaseste la calitatea auditiei . Prea multe teste nu am reusit sa fac din cauza ca eram in incinta unui magazin , dar peste 2 saptamini isi cumpara un amic de al meu si va voi impartasi impresiile dupa ce vor functiona la un chef  :rolleyes: ( si a-2-a zi si despre cum functioneaza garantia la ele  :lol:  - glumeam )
numai bine

#3
Muale

Muale

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 11.10.2006

View PostNeohori, on Aug 22 2008, 19:32, said:

Daca ati auzit sau stiti cum se aud aceste sisteme sunt foarte interesat de parerile d-voastra .
Am ochit un sistem 2.1 de la ei http://www.divoom.ro/xforce-5.html  care din specificatiile date pe hirtie suna foarte ok , la un pret de aprox 100E are putere suficienta pentru un apartament de bloc . Ce m-a incintat foarte tare , din specificatii repet , este subul de 8" / 50W la 4 ohmi ceeace nu pare a fi o aberatie tip marketing . In Cluj am gasit si o firma care le aduce dar nu au nimic pe stoc sa-mi fac macar o idee , ca din poze m-am ars de citeva ori....
numai bine


ce te astepti de la o firma care copiaza designul dupa alte modele in speranta sa ataraga potentiali clienti (Xforce-1H
cu ce seamana,ca performante si finisaje de aproape sunt PRAF) si lista de copii poate continua cu jbl creature,philips,logitech,altec.

#4
PitzuBoy

PitzuBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.07.2007
[ http://img01.picoodle.com/img/img01/3/10/12/f_REVO3m_cdab1d8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.divoom.com.br/revo-3.asp

Specifications:
Total RMS Power  60 Watts  
Subwoofer 30 Watts RMS into 4ohms at 100MHz at 10% THD (total harmonic distorsion)  
Satellites 30 Watts RMS (2x15Watts) into 4ohms at 1kHz at 10% THD
Total Peak Power  80 Watts at <10% THD
System THD  Better than 0.05% THD before clipping
Signal to noise ratio  >85dB
Frequency Response  20Hz-20kHz
Driver size  3"x1.5" high excursion satellites, 5.25" high excursion subwoofer  
Speaker dimensions  
Satellites 92Wx135Dx250H(mm)
Subwoofer 145Wx300Dx310H(mm)

PRET: 220 RON

Ce ziceti e bun ?
:hi:

#5
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
In banii aia greu gasesti un sistem sa-l depaseasca atit ca putere , calitate cit si ca design.
Am testat seria xforce , cuplat la un calculator , redare muzica mp3 , egalizat cu un eq facut de mine pe 12 canale si cu eq din winamp dezactivat -  este clar , inaltele placute , basul extraordinar si nu distorsioneaza nici la maxim , aparatul de radio este selectiv dar trebuie antena buna (o sirma mai lunga). La pretul de achizitie merita fara sa stai prea mult pe ginduri , parere personala , pentru cei care nu doresc hi-fi .
numai bine

#6
BlackThunder

BlackThunder

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 24.05.2007
Poti da mai multe detalii unde pot gasi sistemul Divoom xForce 5 ? si la ce pret.

#7
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
In Cluj se pot comanda la un magazin de accesorii IT , la tine nu stiu daca exista Atex pc . Daca nu iti faci cont aici http://www.mondoplas...p?pg=ft&id=2828 , le comanzi si gata - costa 70 E + tva + transport. Practic si firma din cj aduce tot prin comanda de la ei .
numai bine

Edited by Neohori, 25 October 2008 - 14:59.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate