Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 

dell vostro 1700

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Alynutzul

Alynutzul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.08.2008
salutare oameni buni
as vrea sa imi iau si eu un laptop si sa il folosesc ca si destop doar uneori sa il mai port cu mine in ceva calatorii sau excursii
deci vreu un laptop bun pana in 650 de euro fie si 700 daca merita si eu m-am gandit la un dell vostro 1700
voi ce parere aveti merita sau nu sau daca aveti voi ceva informatii de unul mai bun
eu m-am gandit la ceva de genu:
Laptop Multimedia Dell Vostro 1700/1710
Procesor : Intel Core 2 Duo T7500 (2,2 GHz, L2 4MB, 667 MHz FSB)
Memorie : 4 GB DDR2 Dual Channel 677 Mhz (Upgrade max. 4 GB)
Hard Disk : 250 GB 5400RPM S-ATA 2,5"; DVD-RW
Ecran : WXGA de 17" (minim. 1280 x 800)
Placa Video : Intel GMA X3100 (8400GS 128MB - 15 euro; 8600GT 256MB - 30 euro )
Wireless : DA
Optionale: TrueLife(ecran lucios); WebCam; FireWire
si la un pret de aproape 650 de euro
ce ziceti merita

si inca ceva e bine sa ai un singur HDD de 250 sau sa fie doua de 120 ca am inteles ca intra 2hdd inauntru

Edited by ripper, 16 September 2008 - 12:01.


#2
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005

View PostAlynutzul, on Aug 14 2008, 14:04, said:

salutare oameni buni
as vrea sa imi iau si eu un laptop si sa il folosesc ca si destop doar uneori sa il mai port cu mine in ceva calatorii sau excursii
deci vreu un laptop bun pana in 650 de euro fie si 700 daca merita si eu m-am gandit la un dell vostro 1700
voi ce parere aveti merita sau nu sau daca aveti voi ceva informatii de unul mai bun
eu m-am gandit la ceva de genu:
Laptop Multimedia Dell Vostro 1700/1710
Procesor : Intel Core 2 Duo T7500 (2,2 GHz, L2 4MB, 667 MHz FSB)
Memorie : 4 GB DDR2 Dual Channel 677 Mhz (Upgrade max. 4 GB)
Hard Disk : 250 GB 5400RPM S-ATA 2,5"; DVD-RW
Ecran : WXGA de 17" (minim. 1280 x 800)
Placa Video : Intel GMA X3100 (8400GS 128MB - 15 euro; 8600GT 256MB - 30 euro )
Wireless : DA
Optionale: TrueLife(ecran lucios); WebCam; FireWire
si la un pret de aproape 650 de euro
ce ziceti merita

si inca ceva e bine sa ai un singur HDD de 250 sau sa fie doua de 120 ca am inteles ca intra 2hdd inauntru

nu e oferta din magazinele din romania, asai ?
si pe mine ma intereseaza
Eu m-as duce pe varianta cu 2 hdd

#3
_SAM

_SAM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 28.01.2005
Eu am luat de la shopix un dell vostro 1710 v5, dar mai scump putin. vad ca acum l-au mai scumpit cu cateva milioane si a ajuns la 32. Mie mi s-a parut o oferta foarte buna; core 2 duo T8100, geforce 8600m gs, 2gb ram, 2 hdd-uri sata 7200rotatii 2*160gb si display de 17inchi. Chiar vroiam sa fac un topic in care sa intreb de ce e asa ieftin; in fine, putin mai scump dar mi se pare ca are un raport pret/calitate foarte bun.

#4
Alynutzul

Alynutzul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.08.2008
problema este ca am vazut dupa ce am postat pe forum aceasta oferta ca este Refurbished ceea ce inseaman ca nu este nou dar are si 1 an garantie si din cate am inteles Refurbished inseamna ceva de genu:

  Exemple de produse refurbished :
--------------------------------------------------------------------------------

  - Anumite magazine retail din Vest ofera cumparatorilor garantia inapoierii contravalorii produselor cumparate timp de 7-30 de zile din momentul cumpararii. Unii cumparatorii profita de acest avantaj folosind produsele o perioada scurta si apoi inapoindu-le. Aceste produse sunt verificate, testate si reimpachetate.
  - Produse cu mici defecte de aspect: usoare zgarieturi sau urme de manipulare.
  - Produse cu cutii usor deteriorate in timpul transportului sau cele ale caror cutii prezinta mici deficiente de aspect.
  - Produsul a fost inapoiat producatorului datorita unui defect minor. Ceea ce a fost defect a fost inlocuit, testat si apoi produsul reimpachetat de catre producator ca orice produs nou.
  - Produsul a fost inapoiat datorita unor mici zgarieturi de pe suprafata carcasei aparute in timpul transportului.
  - Produsele folosite pentru demonstratii sunt de asemenea considerate produse refurbished. Aceste produse sunt verificate, testate si reimpachetate.
  - Cutia a fost pur si simplu deschisa.
  - Produsele noi de firma, dar care sunt SUPRA-STOC si sunt inapoiate la producator sunt de asemenea etichetate drept produse refurbished.
si nu stiu ce sa fac sa il iau sau nu
se merita sau nu ca asta e primul meu laptop pe care vreau sa mil cumpar si nu vreau sa trag teapa cu el

#5
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
am luat dell vostro 1710 cu 3300

#6
Alynutzul

Alynutzul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.08.2008
si cum ti se pare dell vostro?
meria pretul?
esti multumit de el?

#7
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005

View PostAlynutzul, on Aug 18 2008, 08:30, said:

si cum ti se pare dell vostro?
meria pretul?
esti multumit de el?
deocamdata da. sunt  multumit de alegerea facuta

#8
_SAM

_SAM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 28.01.2005
Unii s-ar putea sa fie nemultumiti de lipsa unor chestii, nu poti conecta un mouse, o tastatura pe ps2, n-are hdmi, nu luceste ecranul, n-are butoane in fata, n-are irda, n-are windows preinstalat si alte nimicuri de astea. Dar Dell Vostro 1710 pt. ce pret a avut la shopix, pt un laptop de 17 inchi cu 2 hard-diskuri de 7200 rotatii, cu core 2 duo, geforce 8600, mi s-a parut ca are un  raport pret/performanta foarte bun.

#9
_SAM

_SAM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 28.01.2005
e o problema minora si poate era mai potrivita intr-un topic special pt. vostro 1710, dar cum nu este, o sa scriu aici.
Am o mica problema cu butonul care scoate placi PCMCIA. Nu mai pot sa-l introduc la loc; a mers si prima oara foarte greu, dar am reusit; acum apas pana la capat, scoate chestia de plastic dar cam atat. E ca si cand ar avea un arc si tot timpul sta afara.
E greu de explicat sau de dat sfaturi, dar s-a mai lovit cineva de problema asta si cum a rezolvat-o?

#10
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,571
  • Înscris: 17.09.2005
Este defect sistemul de blocare la capat de cursa a parghiei mobile.
Trebuie desfacut laptop-ul pentru  reparatie.
Mergi la un service.

#11
_SAM

_SAM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 28.01.2005
mda.. e luat de la un magazin online si parca n-as da taxe de transport pt. atata chestie. sper sa nu se agate de nimic si sa se rupa; asadar, in rest nu prea am ce-i face..

#12
enache_florin

enache_florin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.11.2007
Buna ziua! Am un DELL VOSTRO 1510 si beculetele de la tastele multimedia se tot aprind si sting in continuu. Cum as putea face sa rezolv aceasta problema?
Multumesc!

#13
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 22.03.2003
Face atingere un contact...la mine a fost reglat la service.

#14
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
Salut! Are cineva acel component sau composite video adapter ca accesoriu pentru a se conecta cu sunet digital? Merge si fara adaptor?

Attached Files


Edited by dan.me, 04 April 2013 - 16:01.


#15
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006

View Postdan.me, on 04 aprilie 2013 - 15:56, said:

Salut! Are cineva acel component sau composite video adapter ca accesoriu pentru a se conecta cu sunet digital? Merge si fara adaptor?
Pe conectorul S-video nu este iesire sunet

#16
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
Am reusit si singur sa'mi scot sunet din acel miniDIN cu 7 pini, a trebuit sa fac niste masuratori pentru ca nu e cum am gasit pe net pin 5 si 7, corect e pin 1 la masa si 7 spdif out.  Asa am scapat de un brum ce'mi venea din monitor cu cat era mai pe alb cu atat mai mare.

Suportul Dell e de toata groaza - si nu e vb numai de Dell Rou -, sunt atat de prosti (neinformati), atunci de ce stau acolo, doar sa raspunda la telefon sa te consoleze si sa te faca sa crezi ca te'ar ajuta?
Inainte de a plati sunt atat de amabili... iar dupa ce au laut banii vei descoperi ca nu te ajuta cu nimic din ce ai nevoie.
Te duc cu vorba asa de bine si ocolesc raspunsul ca sa nu se observe ca nu te pot ajuta, incat iti scot toti nervii. In final cu mine nu i'a mers, nu a mai avut cum sa ma intoarca si ce metoda a aplicat el acum, incredibil... nu stiu cum de introducea niste zgomote ca sa nu'l pot auzi bine, ca sa'mi zica sa inchida sa ma sune dupa aceea, si asa de sunat am fost de am vorbit singur si mi'am zis la ce se fereste asta sa vorbeasca sau sa faca un dialog civilizat.

Attached Files


Edited by dan.me, 27 April 2013 - 21:59.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate