Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 Are cineva o inregistrare Radio R...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 

dezmembrare teren

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
florin_pnt

florin_pnt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.12.2007
Salut,am si eu o problema.Am facut cadastru la o casa + teren aferent in 2004 in vederea dezbaterii mostenirii(cand se putea face cadastru fara intabulare),am devenit unic mostenitor,am obtinut titlu de proprietate,am facut intabulare.Acum vreu sa dezmembrez terenul in 3 parcele iar cadastristul cu care am facut primul cadastru imi cere sa fac alt cadastru pe toata suprafata+intabulare(720 ron)si apoi alte trei cadastre+intabulari pentru cele 3 parcele(3x720 ron).E corect ca mi se pare un pic ciudat.Multumesc.

#2
negociator

negociator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 05.05.2008

View Postflorin_pnt, on Aug 12 2008, 02:21, said:

Salut,am si eu o problema.Am facut cadastru la o casa + teren aferent in 2004 in vederea dezbaterii mostenirii(cand se putea face cadastru fara intabulare),am devenit unic mostenitor,am obtinut titlu de proprietate,am facut intabulare.Acum vreu sa dezmembrez terenul in 3 parcele iar cadastristul cu care am facut primul cadastru imi cere sa fac alt cadastru pe toata suprafata+intabulare(720 ron)si apoi alte trei cadastre+intabulari pentru cele 3 parcele(3x720 ron).E corect ca mi se pare un pic ciudat.Multumesc.

Eu m-am documentat pentru o situatie asemanatoare... as dori sa cumpar o parcela dintr-un teren mai mare. Terenul mare are deja cadastru si intabulare. Dar mi s-a spus ca, pentru ca eu sa pot cumpara o parcela, parcela respectiva trebuie sa aiba ea insasi cadastru si intabulare (facute separat). Deci, cu alte cuvinte, un proprietar care vrea sa vanda parcele dintr-un teren trebuie sa si-l dezemembreze facand cadastru si intabulare pentru fiecare parcela.

#3
Olteniteanu

Olteniteanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 16.06.2008
Probabil ca iti cere sa faci din nou cadastrul initital pentru ca a fost facut in sistem vechi (coordonate locale) iar acum se cere cadastru in noul sistem (stereo 70). In principiu e normal sa faca pasii de mai sus. Preturile nu le comentez.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate