Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 

Voip prin modem tip vechi

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
lordoftheshima

lordoftheshima

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 557
  • Înscris: 30.04.2007
Va rog stergeti-mi SF-urile din cap
Folosesc X-lite cu o conexiune ADSL si am si un modem din alea vechi ce se foloseau la dial-up
Acuma vine intrebarea  : am vazut in setarile de la x-lite la sunet ca se poate folosi  (speaker,microfon si ringer) "modem#0 Line Playback"
Oare se poate folosi un telefon obisnuit  ,conectat la modem, pentru voip si calcultorul sa se comporte ca un adaptor ATA?

#2
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.971
  • Înscris: 03.10.2005

View Postlordoftheshima, on Jun 14 2008, 14:04, said:

Va rog stergeti-mi SF-urile din cap
Folosesc X-lite cu o conexiune ADSL si am si un modem din alea vechi ce se foloseau la dial-up
Acuma vine intrebarea  : am vazut in setarile de la x-lite la sunet ca se poate folosi  (speaker,microfon si ringer) "modem#0 Line Playback"
Oare se poate folosi un telefon obisnuit  ,conectat la modem, pentru voip si calcultorul sa se comporte ca un adaptor ATA?

Merg NUMAI anumite modem-uri cu anumite chipset-uri, mai exact este vorba de X100P original, uneori si unele clone...
Sistemul merge numai in combinatie cu Asterisk (zaptel)
Pana acum cateva luni existau drivere numai pentru Linux, intre timp au aparut drv. si pt. Windows.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate