Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

Dell 1526

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
mythcat

mythcat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.09.2006
am un laptop dell 1526 .
intrebare :
Cum activez tastele speciale pentru play stop etc pentr cd si dvd ?
Apsa pe ele cu cd cu muzica (track ) si nimic ...

Merci !

Edited by ripper, 31 July 2008 - 16:13.


#2
vladutzuuu1

vladutzuuu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 13.01.2007
Salut!

Daca ai pus vista pe el, cred ca iti trebuie direvere audio de aici

Daca ai pus XP, nu prea am cum sa te ajut. Pe site-ul dell nu exista drivere pt. acest SO.

Ma bate si pe mine gandul sa cumpar acelasi model. Si vroiam sa te intreb ce parere ai despre el? Cum se misca, cat te tine baterie, daca se incalzeste, cum se vad filmele, cum se vede in lumina soarelui, etc.

Astept un reply.

Merci

Edited by vladutzuuu1, 18 June 2008 - 16:01.


#3
ady_9

ady_9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 26.05.2007
Ce player folosesti pentru muzica?

#4
mythcat

mythcat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.09.2006

View Postvladutzuuu1, on Jun 18 2008, 16:00, said:

Salut!
Daca ai pus vista pe el, cred ca iti trebuie direvere audio de ....
Laptopul nu e al meu . A fost adus la mine pentru instalare . A stat relativ putin timp la mine. Nu prea am experienta cu laptopuri acesta e primul pe
care il "configurez" , totusi ...
pot sa iti spun ca am pus Vista apoi am folosit Blender sa randez 100000 de particule si s-a miscat super de bine.
E fain , eu nu agreez Vista si windowsul... dar pentru cineva care nu a vazut Compiz si alte chestii de linux arata binisor .
Nu am reusit sa fac sa mearga scrollbar ... aveam o varianta de Vista de 64 si driverele erau de Vista 32.
Ce nu mi-a placut la el e ca are ecranul sticla si si ma deranja putin ...
Camera web (2 Mp) cu care vine e ok, doar ca daca te misti brusc o s ai niste "frames" lipsa din inregistrare...dar numai la miscari bruste .
Daca pui XP o lasi balta nu o sa functioneze prea grozav e facut sa mearga cu VISTA  (cine la adus a incercat sa puna un xp , fara SP ....)
Nu stiu ce as putea sa iti mai spun ... e silentios , are bios specific Dell
Adresa de mess am renuntat la yahoo ... nu am dar poti sa imi  trimiti PM.

#5
DreaD6

DreaD6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.09.2007
Vreau sa achizitionez un laptop de maxim 18 mil, pana acum cel mai bun care l-am gasit, in limita banilor, este Dell Inspiron 1526. Stie cineva unul mai bun?

#6
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
Unde ai gasit Dell la banii astia ? Nou sau SH ? Poti sa ne dai un link ceva sau macar o configuratie ?

#7
Dj Kamikaze

Dj Kamikaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 13.08.2006
poti sa iti iei un laptop  ca asta http://www.computers...onent=laptop|87 , trage o privire si aici http://www.cel.ro/la...CFRLOXgodqXyvQw .

#8
ady_9

ady_9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 26.05.2007
Nu are rost sa isi ia laptop MSI, mai ales cu procesor AMD Sempron. Preturile la notebook-uri au scazut foarte mult in ultimul timp.
La ce o sa folosesti laptop-ul?
Poti sa iti iei Asus F5SL. Procesorul este suficient de puternic, incomparabil cu Sempron-ul de pe MSI-ul de mai sus, iar placa video este dedicata, de 256 MB.

#9
WizzB

WizzB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 11.04.2005
Va salut.
Am si eu o intrebare pentru posesorii de dell 1526.  Viteza voastra de download pe wireless este mai mare de  1 MB? Ptr ca la mine nu trece de pragul asta. Multumesc.

#10
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
De citeva zile incerc sa gasesc cite ceva despre modelul asta de laptop (Dell Inspiron 1526 TK57) dar fara succes. Dintre posesori poate cineva sa povesteasca cum se comporta in exploatare? Ma intereseaza in special cum merge in aplicatii gen office, muzica, filme, net/torrenti. Daca este stabil ca si hardware daca se incalzeste sau este zgomotos, etc. Si ma gindesc ca este iesit de ceva vreme si ar trebui sa existe destui utilizatori. Sunt binevenite si eventuale link-uri. Multumiri anticipate!

#11
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Mai pe seară apare un review. Răbdare!

#12
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Astept cu nerabdare :), miine vreau sa plasez comanda. Si inca ceva, ce sistem sa folosesc, vista pe 32 sau 64 ca am inteles ca pentru XP (as fi preferat) nu se gasesc drivere?

#13
alxemanuel

alxemanuel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 28.12.2007
eu la 1600 lei mi-am luat dell inspirion 1521 . procesor intel dual core 1.9 , bluetooth , webcam , 1gb ram , placa video ati x1300 hdd 160 de pe cel.ro si sunt foarte multumit

#14
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005

View Postalxemanuel, on Mar 1 2009, 17:37, said:

eu la 1600 lei mi-am luat dell inspirion 1521 . procesor intel dual core 1.9 , bluetooth , webcam , 1gb ram , placa video ati x1300 hdd 160 de pe cel.ro si sunt foarte multumit
E bine laptopul dar nu-l mai au din pacate.

#15
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
O să prezint în review și câteva avantaje ale lui 1526 în comparație cu 1521. Am pus mâna pe ambele modele (iar unul îl dețin).

#16
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Cred ca am dat refresh de cel putin 100 de ori la pagina asta  :cigar:

.... astept  :rolleyes:

#17
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Review-ul o să fie unul foarte complex și, oricum, nu o să apară pe pagina asta. O să vă dau link către el când o să fie gata. :)

#18
powershot

powershot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 05.01.2008
astept cu nerabdare reviewu`..........................................

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate