Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Instalare modem EV-DO pe Mac<br />

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
noradatv

noradatv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 03.10.2004
- Se introduce cablul intr-unul din porturile USB ale calculatorului
- System Preferences > Network (va aparea fereastra New Port Detected ? Qualcomm CDMA Technologies) OK
- In tab-ul PPP:   Service Provider: Zapp
Account Name: oricare
Password: oricare
Telephone Number: #777
Save Password: bifata
- In tab-ul TCP/IP: Se selecteaza Using PPP
- In tab-ul Modem: Se selecteaza din lista modemul: au cdmaOne C413S by Sony
Se deselecteaza Wait for dial tone before dialing
- Apply Now


Enjoy!!!!!


Nu stiu daca a avut vreo legatura cu instalarea modemului EV-DO faptul ca eu am deja instalate driverele de internet pentru telefonul H-150. Sper ca nu, oricum n-am indraznit sa le sterg.

Attached Files



#2
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
SUPER! Nu cred au nici o legatura driverele pt H150. Mac OS X are o gramada de drivere pt modem-uri CDMA. Nu-i de mirare ca l-a si identificat pe Z010.
  Ce usor. Si cei care se chinuie sa-l instaleze Windows au atita batai de cap si incompatibilitati
Mac rulez one more time  B)

Noradatv, zi cit timp ti-a luat sa-l instalezi sa-i faci putin invidiosi pe cei cu Windows  :lol:
Also, trimite instructiunile si la baietii de la call center 400, carea au zis ca nu e posibil asa ceva:lol:


PS Modem-ul asta din attachment l-ai selectat din lista, nu?

Attached Files


Edited by Masterboy, 31 October 2004 - 10:14.


#3
noradatv

noradatv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 03.10.2004

Masterboy, on Oct 31 2004, 10:05, said:

SUPER! Nu cred au nici o legatura driverele pt H150. Mac OS X are o gramada de drivere pt modem-uri CDMA. Nu-i de mirare ca l-a si identificat pe Z010.
  Ce usor. Si cei care se chinuie sa-l instaleze Windows au atita batai de cap si incompatibilitati
Mac rulez one more time  B)

Noradatv, zi cit timp ti-a luat sa-l instalezi sa-i faci putin invidiosi pe cei cu Windows  :lol:
Also, trimite instructiunile si la baietii de la call center 400, carea au zis ca nu e posibil asa ceva:lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Modemul se instaleaza pe Mac in aprox: 30 secunde (fara CD de instalare si fara alte drivere decat cele pe care le are incluse sistemul de operare: OS X 10.3.3)

Sincer nu e meritul meu in totalitate. De cand am auzit ca se lanseaza serviciul acesta in Romania am sunat la 400 si am intrebat daca se poate folosi pe Mac. Raspunsul a fost NU, modemul este creat exclusiv pentru Windows. Fals, nu ofera ei suport pentru alte sisteme de operare, nu stiu de ce. Asa ca am cautat prin forumurile din Cehia, avand in vedere ca Eurotel a lansat acest serviciu de cateva luni si bineinteles ca am gasit pe cineva care s-a lovit de aceasta problema si a si rezolvat-o. A fost mai greu cu traducerea pentru ca eu nu inteleg limba ceha dar m-am descurcat si uite ca merge modemul pe mac fara nici o problema.

http://www.mujmac.cz...rie/cdma_1.html

#4
noradatv

noradatv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 03.10.2004
da, modemul l-am selectat din lista

#5
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

noradatv, on Oct 31 2004, 11:22, said:

Modemul se instaleaza pe Mac in aprox: 30 secunde (fara CD de instalare si fara alte drivere decat cele pe care le are incluse sistemul de operare: OS X 10.3.3)

http://www.mujmac.cz...rie/cdma_1.html

<{POST_SNAPBACK}>


Inca o data diferenta de clasa dintre Mac OS X si Windows XP. :P
PS Ai incercat de curiozitate sa conectezi si H150 neutilizind driver-ele de la Zapp ci cele doar din Mac OS X la fel ca pe EV-DO?

#6
PETROV

PETROV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.11.2006
BAIETI! AM FACUT SI EU LA FEL DE CITEVA ORI! AM XP SI SE CAM INTRERUPE! NU MERGE TURBO SI TREABA CU MUFA USB SI RESTARTAREA E VALABILA ! CREDETI CA POATE MERGE MAI REPEDE PE H-150 CU PROLIFIC? SAU TREBUIE SA MA OBISNUIESC! NU AM ADRESA SERVER SI IP CA UNELE PROGRAME LE CER ! STITI CEVA DE ASTA? AM SUNAT LA OPERATORI SI DOUA SAPTAMINI AM ASCULTAT DOAR MUZICA, CITE 20 DE MINUTE! ASTA-I ZAPP? SE POATE VORBI CU OP. SI ALTFEL?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate