Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Skype voice gateway

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
buxa

buxa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 24.03.2007
Se dau urmatoarele date:
1. calculator conectat la net nostop si cu voice modem instalat pe linia telefonica interna de la serviciu
2. utilizatorul care nu prea are chef sa stea in birou si care poate fi contactat de sefi pe numarul de interior
3. utilizatorul are skype instalat si pe calculatorul cu modem si pe laptop dar si pe PDA.

Cerinte:
1. Se pot transfera apelurile primite de pe linia telefonica pe skype, astfel incat utilizatorul sa poata raspunde la telefonul din birou fara sa fie acolo?
2. Dar invers, adica utilizatorul sa sune de pe skype catre reteaua locala de telefonie?

PS. Am cautat pe forum si nu am gasit mare lucru legat de aceasta problema.
PSS. Am incercat cu Teleon GatewayDriver-Skype, dar nu a mers.

#2
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.971
  • Înscris: 03.10.2005
Varianta simpla ar fii cu Teleon, cel putin asa am citit de ea, eu neavand interesul de a testa jucaria respectiva.... dar zici ca nu-ti merge.
Una din variantele profesionale este Skip2PBX (maxim 30 linii = E1), insa pentru asta ai nevoie de un calculator dedicat, (fara windows sau linux) vine cu propriul sistem de operare (un linux modificat) insa nu cred ca merge cu orice modem-uri, asa cum vrei tu. In documentatie scrie ca merge cu hardware Digium, asa ca s-ar putea sa mearga cu X100P (am asa ceva la vanzare), insa nu am testat.

Eu folosesc Skip2PBX in productie pentru numai pentru conversie Skype<->SIP si sunt multumit... la 30 linii simultane se comporta excelent.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate