Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Skype voice gateway

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
buxa

buxa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.03.2007
Se dau urmatoarele date:
1. calculator conectat la net nostop si cu voice modem instalat pe linia telefonica interna de la serviciu
2. utilizatorul care nu prea are chef sa stea in birou si care poate fi contactat de sefi pe numarul de interior
3. utilizatorul are skype instalat si pe calculatorul cu modem si pe laptop dar si pe PDA.

Cerinte:
1. Se pot transfera apelurile primite de pe linia telefonica pe skype, astfel incat utilizatorul sa poata raspunde la telefonul din birou fara sa fie acolo?
2. Dar invers, adica utilizatorul sa sune de pe skype catre reteaua locala de telefonie?

PS. Am cautat pe forum si nu am gasit mare lucru legat de aceasta problema.
PSS. Am incercat cu Teleon GatewayDriver-Skype, dar nu a mers.

#2
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Varianta simpla ar fii cu Teleon, cel putin asa am citit de ea, eu neavand interesul de a testa jucaria respectiva.... dar zici ca nu-ti merge.
Una din variantele profesionale este Skip2PBX (maxim 30 linii = E1), insa pentru asta ai nevoie de un calculator dedicat, (fara windows sau linux) vine cu propriul sistem de operare (un linux modificat) insa nu cred ca merge cu orice modem-uri, asa cum vrei tu. In documentatie scrie ca merge cu hardware Digium, asa ca s-ar putea sa mearga cu X100P (am asa ceva la vanzare), insa nu am testat.

Eu folosesc Skip2PBX in productie pentru numai pentru conversie Skype<->SIP si sunt multumit... la 30 linii simultane se comporta excelent.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate