Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Sfat achizitionare telefon dual sim

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
69 răspunsuri în acest subiect

#1
sckhreech

sckhreech

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 15.12.2006
Salut,


Am o "problema" de decizie. Vreau sa imi cumpar un tel dual sim si sincer nu stiu ce model sa imi iau . Sincer vreau un tel stabil , la care sa tina ateria si sa aiba bluetooth care sa mearga pe ambele cartele. Ambele simuri trebuie sa fie online simultan.
Astept sfaturi de la cei care au un telefon dual sim cu + si - despre ele si care ar fi cel care merita cua devarat cumparat.
Eu cochetam cu WindDuo dar din pacate nu am avzut de vanzare pe la noi.

Va multumesc anticipat si astept sfaturile si sugestiile voastre.

#2
oviliv79

oviliv79

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 339
  • Înscris: 18.09.2006
am folosit un cect t 689i cu bluetooth  si am fost multumit ....sunet super...imagine clara..baterie acceptabila(2-5-3 zile)....dezavantajul ca in zone cu semnal foarte slab e problematic (cel putin al meu).....cu samsung,lg, sony-e...reuseam sa vb. unde cectu nu putea..
daca ai semnal bun in zona in care stai  e ok....la bucuresti si in orase mai mari merge super

#3
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.574
  • Înscris: 08.01.2007

View Postsckhreech, on Feb 2 2008, 23:11, said:

Salut,


Am o "problema" de decizie. Vreau sa imi cumpar un tel dual sim si sincer nu stiu ce model sa imi iau . Sincer vreau un tel stabil , la care sa tina ateria si sa aiba bluetooth care sa mearga pe ambele cartele. Ambele simuri trebuie sa fie online simultan.
Astept sfaturi de la cei care au un telefon dual sim cu + si - despre ele si care ar fi cel care merita cua devarat cumparat.
Eu cochetam cu WindDuo dar din pacate nu am avzut de vanzare pe la noi.

Va multumesc anticipat si astept sfaturile si sugestiile voastre.

Ce vrei tu nu o sa gasesti. Sa mearga ambele sim-uri simultan, da.
Bluetooth nu stiu sigur.
Sa tina bateria mult  nu .
Adrese: http://www.dualsim.ro/, http://www.telefoanedualsim.lx.ro/

#4
Neo_Andersson

Neo_Andersson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 197
  • Înscris: 25.05.2005

View Postsckhreech, on Feb 3 2008, 00:11, said:

Salut,


Am o "problema" de decizie. Vreau sa imi cumpar un tel dual sim si sincer nu stiu ce model sa imi iau . Sincer vreau un tel stabil , la care sa tina ateria si sa aiba bluetooth care sa mearga pe ambele cartele. Ambele simuri trebuie sa fie online simultan.
Astept sfaturi de la cei care au un telefon dual sim cu + si - despre ele si care ar fi cel care merita cua devarat cumparat.
Eu cochetam cu WindDuo dar din pacate nu am avzut de vanzare pe la noi.

Va multumesc anticipat si astept sfaturile si sugestiile voastre.


Cel mai tare distribuitor www.duomobile.ro Sant un pic mai scumpi dar nu vand fara factura , certificat de garantie, etc. Contacteaza-i si ai sa vezi. Numai daca intri pe site iti dai seama ca nu sant amatori.Eu am luat un Duo-699 de la ei si sant super multumit.

#5
badegheo

badegheo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.234
  • Înscris: 21.10.2007

View PostNeo_Andersson, on Mar 21 2008, 01:23, said:

Cel mai tare distribuitor www.duomobile.ro Sant un pic mai scumpi dar nu vand fara factura , certificat de garantie, etc. Contacteaza-i si ai sa vezi. Numai daca intri pe site iti dai seama ca nu sant amatori.Eu am luat un Duo-699 de la ei si sant super multumit.

sunt curios daca ar intra opc ul in astia de le vand...mai ales firmele astea de se lauda atata...

sunt curios daca au certificat de calitate de la UE in privinta standardelor SAR... cred ca ar platii amenzi de ar vinde ficatii din ei.

#6
negociator

negociator

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 646
  • Înscris: 05.05.2008

View Postsckhreech, on Feb 3 2008, 00:11, said:

Salut,


Am o "problema" de decizie. Vreau sa imi cumpar un tel dual sim si sincer nu stiu ce model sa imi iau . Sincer vreau un tel stabil , la care sa tina ateria si sa aiba bluetooth care sa mearga pe ambele cartele. Ambele simuri trebuie sa fie online simultan.
Astept sfaturi de la cei care au un telefon dual sim cu + si - despre ele si care ar fi cel care merita cua devarat cumparat.
Eu cochetam cu WindDuo dar din pacate nu am avzut de vanzare pe la noi.

Va multumesc anticipat si astept sfaturile si sugestiile voastre.

Eu nu am inca un telefon dual - sim, dar ma documentez ca sa-mi cumpar unul. Ma tenta oarecum modelul Samsung D880 (pe motiv ca  ar fi singurul dual sim facut de o firma seriosa, nu de o firma chinezeasca. Dar stiu ca si Samsung D880 are anumite probleme. Mai mult chiar - am vazut un studiu publicat in revistat Connect (numarul din mai 2008) si ... surpriza: cel mai bun dintre modelele testate nu e Samsung D880, ci un telefon chinezesc, denumit CECT V30. Modelul chinezesc este mai ieftin decat Samsungul, si are si tuner TV... !

#7
sckhreech

sckhreech

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 15.12.2006
eu mi-am luat pana la urma samsung si pot sa zic ca sunt f multumit de el.

#8
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.425
  • Înscris: 15.01.2008
dar de Allview Dual Sim S1 TYTAN stie cineva ceva? Am inteles de la un utilizator ca e ceva la mijloc intre chinezarii si brand (Samsung D780 si D880). Ca pret, e aproape jumate...dar din punct de vedere al calitatii cum e?

#9
sstefe

sstefe

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 04.09.2008

View Postsckhreech, on Jun 11 2008, 23:54, said:

eu mi-am luat pana la urma samsung si pot sa zic ca sunt f multumit de el.


Salut,

Sunt si eu in cautare de dual sim.
As dori sa stiu daca ai achizitionat d880 -ul? As dori sa stiu daca de unde l-ai luat sau in specificatii se spune ceva despre sar la acest model.
Pe mine ma intereseaza un dual host care sa aiba si fm (nu ma omor dupa tv tuner), si sunt foarte contrariat caci vad preturile la "cinezarii" la jumate.

#10
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.294
  • Înscris: 12.08.2006
As vrea si eu un dual sim dar imi trebuie unul 3G(pentru digi) barem pe unul din sim-uri.Stiti vreun model mai accesibil?

#11
tony_ghitzu

tony_ghitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 390
  • Înscris: 22.07.2008

View PostMichidoo, on Aug 3 2008, 22:27, said:

dar de Allview Dual Sim S1 TYTAN stie cineva ceva? Am inteles de la un utilizator ca e ceva la mijloc intre chinezarii si brand (Samsung D780 si D880). Ca pret, e aproape jumate...dar din punct de vedere al calitatii cum e?

Salut! Am vazut telefonul acesta de vanzare in Selgros Craiova si m-am documentat. Telefonul este romanesc, Allview fiind un brand al Visual Fan, o companie din Brasov. Mie personal, produsele romanesti imi inspira destula incredere.

Editat de tony_ghitzu, 04 octombrie 2008 - 21:48.


#12
cconiac

cconiac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 59
  • Înscris: 01.08.2003

View Posttony_ghitzu, on Oct 4 2008, 22:46, said:

Salut! Am vazut telefonul acesta de vanzare in Selgros Craiova si m-am documentat. Telefonul este romanesc, Allview fiind un brand al Visual Fan, o companie din Brasov. Mie personal, produsele romanesti imi inspira destula incredere.

Allview este un BRAND romanesc adica doar un nume.
Produsul ca atare este fabricat in Republica Populara Chineza. Chiar de pe linia de fabricatie se stanteaza numele Allview asa cum a cerut clientul roman.
De asemenea, acelasi produs il vei gasi sub alta denumire in alte tari.

E la fel de romanesc precum Digi Mobilul.

Un telefon Dual Sim interesant este Samsung D780.

#13
activiorel

activiorel

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 13.04.2005
forte bun topic, chiar ma interesa,
a folosit cineva genu asta de telefon, Iphone Dual sim replica la iphone?

#14
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.180
  • Înscris: 02.01.2007
Allview Dual Sim S1 TYTAN  este un telefon foarte interesant dar nu prea fiabil , Samsung Duos 880 este mai bun iar Samsung D 980 este mai bun decat amandoua la un loc !

#15
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.247
  • Înscris: 24.05.2006
Vreau sa-mi iau un CECT 999, nu mai insir lista de optiuni. Vreau doar sa va intreb, daca se merita, sau daca are cineva, pentru ca mie sincer, nu prea imi inspira incredere, da' n-am nici bani de Samsung, si nici nu mai vreau sa umblu cu trei telefoane dupa mine. Va multumesc.

#16
Clawdel

Clawdel

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 16.11.2005

View Postsckhreech, on Feb 3 2008, 00:11, said:

Salut,


Am o "problema" de decizie. Vreau sa imi cumpar un tel dual sim si sincer nu stiu ce model sa imi iau . Sincer vreau un tel stabil , la care sa tina ateria si sa aiba bluetooth care sa mearga pe ambele cartele. Ambele simuri trebuie sa fie online simultan.
Astept sfaturi de la cei care au un telefon dual sim cu + si - despre ele si care ar fi cel care merita cua devarat cumparat.
Eu cochetam cu WindDuo dar din pacate nu am avzut de vanzare pe la noi.

Va multumesc anticipat si astept sfaturile si sugestiile voastre.

cauta pe google despre SciPhone i68+. E stil de iPhone, dar e cel mai fiabil dintre toate dual simurile. Il poti gasi aici. M-am uitat si am gasit in Anglia, si se vand la acelasi pret. Eu am avut unul in mana, se aude perfect si are doua bluetooth. Adica poti vb la casca de bluetooth de pe ambele cartele. take a look ;)

#17
luciansultan

luciansultan

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 07.03.2007

View Postsckhreech, on Feb 2 2008, 23:11, said:

Salut,


Am o "problema" de decizie. Vreau sa imi cumpar un tel dual sim si sincer nu stiu ce model sa imi iau . Sincer vreau un tel stabil , la care sa tina ateria si sa aiba bluetooth care sa mearga pe ambele cartele. Ambele simuri trebuie sa fie online simultan.

Eu am Samsung D780. E foarte bun. ecran fain(256000, 240/320- nu stiu sigur, ceva de genu), bluetooth, bateria e buna, cartelele ambele active, poti sa-ti alegi doar una daca vrei, le poti redenumi...
dar iti spun de acum ca telefonu' nu are decat 4 teme(de alea de schimbi culorile meniului) si nu poti instala altele :D
in rest e foarte fain.

Si ca reclama, Samsung D780 e telefonu' olimpic al anului 2008... parca asa stiu :D

Editat de luciansultan, 16 februarie 2009 - 22:19.


#18
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.526
  • Înscris: 24.11.2004
pana la urma , samsung are vreun model 3g , dual sim? daca da, care?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate