Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Incorporabile

- - - - -
  • Please log in to reply
511 replies to this topic

#163
coupyro

coupyro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.08.2007

View Postgigicoltz, on 3rd January 2011, 09:46, said:

Sunt poloneze, atit am reusit sa aflu. Subscriu si eu intrebarii de mai sus.

Sunt rusesti, exact cum am banuit.
Uite pagina web:

http://www.hansa.ru/en/catalog2/11/

Nu insemna ca daca sunt rusesti nu sunt bune, ma gandesc ca ei fac chesti mecanice trainice !
Asa ca o sa risc, azi le achizitionez. O sa revin cu impresii !

Sper sa am noroc.

#164
thinker

thinker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 05.01.2006
Salut,

Trebuie sa cumpar o plita si un cuptor electric, din ceea ce mai stiti voi, la ce trebuie sa ma uit cand cumpar plita? Am gasit pe undeva pe aici ca e important sa fie gratarul de fonta, dar altceva?
M-am oprit la:
http://www.ideall.ro...SX/produs-13754
pentru ca are si arzatorul acela dublu.

La cuptor ma intereseaza sa aiba child lock.
Am auzit ca sunt unele la care geamul nu se incalzeste - exista asa ceva? Unde pot sa ma uit, sau cum sa intreb pe omuletii din magazine?

#165
elenusk

elenusk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.09.2009

View Postthinker, on 5th January 2011, 10:25, said:

Salut,

Trebuie sa cumpar o plita si un cuptor electric, din ceea ce mai stiti voi, la ce trebuie sa ma uit cand cumpar plita? Am gasit pe undeva pe aici ca e important sa fie gratarul de fonta, dar altceva?
M-am oprit la:
http://www.ideall.ro...SX/produs-13754
pentru ca are si arzatorul acela dublu.

La cuptor ma intereseaza sa aiba child lock.
Am auzit ca sunt unele la care geamul nu se incalzeste - exista asa ceva? Unde pot sa ma uit, sau cum sa intreb pe omuletii din magazine?

Si eu tot la plinta aia de la Beok m-am oprit. Dar nu stiu cat de buna este si daca are fonta. La cuptor am ales http://www.domo.ro/E...eko_OIG_12100_X . Dar nu stiu daca are child lock.

#166
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 25.06.2005

View Postcoupyro, on 3rd January 2011, 11:29, said:

Sunt rusesti, exact cum am banuit.
Uite pagina web:

http://www.hansa.ru/en/catalog2/11/

Nu insemna ca daca sunt rusesti nu sunt bune, ma gandesc ca ei fac chesti mecanice trainice !
Asa ca o sa risc, azi le achizitionez. O sa revin cu impresii !

Sper sa am noroc.
Sunt poloneze, as I said: www.amica.com.pl. Ala rusesc il stiu, e un site localizat si atit.

#167
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 12.05.2006

View Postgigicoltz, on 5th January 2011, 19:18, said:

Sunt poloneze, as I said: www.amica.com.pl. Ala rusesc il stiu, e un site localizat si atit.

corect

#168
soc2008

soc2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.10.2008
Buna ziua. Urmeaza sa mobilez/echipez si eu o bucatarie si as avea cateva nelamuriri, daca ar putea sa ma ajute cei care folosesc incorporabile de mai mult timp. La cuptoarele incorporabile pe unde se evacueza gazele arse, aburul? Apar probleme cu corpurile de mobilier in care sunt incorporate?  Am vazut multe modele de bucatarii la care cuptorul era departe de hota - nu miroase? Multumesc.

#169
viperator

viperator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 09.02.2010
Buna ziua . Ce parere aveti despre acest cuptor http://www.electrobi...oferta-speciala ? Nu stiu ce fel de curatare are  si daca e ok ca produs. Astept sfaturile voastre

#170
alex_mares25

alex_mares25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.01.2011

View Postthinker, on 5th January 2011, 10:25, said:

Salut,


La cuptor ma intereseaza sa aiba child lock.
Am auzit ca sunt unele la care geamul nu se incalzeste - exista asa ceva? Unde pot sa ma uit, sau cum sa intreb pe omuletii din magazine?
eu am un cutor electric gorenje care are cheie de blocare si geam triplu.la 220 grade afara poti pune mana nu arde deloc.
daca vrei mai multe info da un semn
numai bine

#171
Sudsemnatu

Sudsemnatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 14.09.2010

View Postcoupyro, on 3rd January 2011, 11:29, said:

Sunt rusesti, exact cum am banuit.
Uite pagina web:

http://www.hansa.ru/en/catalog2/11/

Nu insemna ca daca sunt rusesti nu sunt bune, ma gandesc ca ei fac chesti mecanice trainice !
Asa ca o sa risc, azi le achizitionez. O sa revin cu impresii !

Sper sa am noroc.
eu am avut hansa....cat de cat...pentru preturile lor. Dar eu stiu ca sunt polonezi nu rusi.

#172
viperator

viperator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 09.02.2010

View Postviperator, on 8th January 2011, 13:24, said:

Buna ziua . Ce parere aveti despre acest cuptor http://www.electrobi...oferta-speciala ? Nu stiu ce fel de curatare are  si daca e ok ca produs. Astept sfaturile voastre

    Chiar nu ma ajuta nimeni ? Macar recomandati-mi un cuptor intre 1000 - 1300 ron . Multumesc.

#173
25791

25791

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2010

View Postviperator, on 8th January 2011, 13:24, said:

Buna ziua . Ce parere aveti despre acest cuptor http://www.electrobi...oferta-speciala ? Nu stiu ce fel de curatare are  si daca e ok ca produs. Astept sfaturile voastre


Nu are nici o functie de curatare. Cat despre recomandari, tocmai acum ma documentez si eu, deci nu prea am cu ce. Dar daca gasesc ceva oferte interesante le pun aici.

#174
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Ce cuptor exista pe piata cu temperatura maxima de 300-350 grade?
Majoritatea sunt limitate la 250 grade si ajung la aceasta temperatura intr-o vecie....

#175
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 12.05.2006

View Postapanoiu, on 21st January 2011, 19:24, said:

Ce cuptor exista pe piata cu temperatura maxima de 300-350 grade?
Majoritatea sunt limitate la 250 grade si ajung la aceasta temperatura intr-o vecie....

temperatura maxima de gatit la cuptor e 300 grade. Peste temperatura asta risti sa-ti ia foc mancarea sau in cazul fericit sa o faci scrum. Din ce am analizat cand mi-am luat cuptorul doar cele cu piroliza ating 300 si ajung pe la 450-500 insa doar la procesul de autocuratare, insa temperaturile de peste 300 nu sunt disponibile in selector. Altfel un maxim mai gasesti pe la 270 grade.

#176
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Am inteles, trebuie sa ma uit dupa cele cu piroliza.
Vorbeam cu cineva care face pizza la un sprig time, cuptorul la ei este setat la 350 grade.

#177
chitea

chitea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.06.2010

View Postcoupyro, on 2nd January 2011, 12:21, said:

De HANSA a auzit cineva ? E o oferta bun la domo, plita + cuptor 999 lei ? Am cautat pe net si nu prea am gasit nimic de aceasta firma, chiar daca pe aparate scrie in germana si ruseste !
Mersi
Coupyro, ai achizitionat pachetul de la Hansa? ...cum sunt?...ma gandeam si eu, mai ales ca bugetul s-a subtiat vertiginos!...multumesc mult....si daca le-ai achizitionat, te rog, mai multe detalii!

#178
coupyro

coupyro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.08.2007

View Postchitea, on 22nd January 2011, 09:38, said:

Coupyro, ai achizitionat pachetul de la Hansa? ...cum sunt?...ma gandeam si eu, mai ales ca bugetul s-a subtiat vertiginos!...multumesc mult....si daca le-ai achizitionat, te rog, mai multe detalii!


La prima vedere arata bine. Detaliile de executie sunt ok, ambalate corespunzator. Plita are folie deasupra, lucru care mi-a placut. Din pacate astept sa imi finalizez mobila pentru ele si doar dupa aia o sa pot sa-ti dau mai multe detalii. M-am interesat prima data de la cine are si este multumit de achizitie. Parerea mea e ca depinde si cat o sa le folosesti si la ce. Sunt de parere ca pentru faza de inceput e ok, daca ma gndesc ca ambele au costat cat un aragaz...Sa speram ca isi vor face treaba.

#179
flopardu

flopardu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,894
  • Înscris: 28.10.2008
cine stie cat costa instalarea unor plite (domino - una de 30 cm pe gaz si una de 30 cm electrica), a unui cuptor, a unei hote si a unei masini de spalat vase in mobila de bucatarie?
firma care face si mobila de bucatarie am impresia ca are un pret prea mare si ma gandesc sa iau de la ei decat mobila iar electrocasnicele sa le montez separat, cu altcineva la un pret corect.
dar binenteles ca mobila va avea decupajele necesare instalarii electrocasnicelor.

in alta ordine de idei, ce firma recomandati pt. electrocasnice, la fel ca altcineva mai sus, vreau ca plitele, cuptorul, hota, frigiderul sa fie toate de la aceeasi firma.
nu doresc producatori precum: beko, hansa, indesit, arctic, candy, gorenje, ariston si altii asemenea, dar nici bani de miele nu vor fi ci undeva intre.

Edited by flopardu, 02 February 2011 - 09:35.


#180
cosmynpcf

cosmynpcf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 07.10.2010

View Postflopardu, on 2nd February 2011, 09:22, said:

cine stie cat costa instalarea unor plite (domino - una de 30 cm pe gaz si una de 30 cm electrica), a unui cuptor, a unei hote si a unei masini de spalat vase in mobila de bucatarie?
firma care face si mobila de bucatarie am impresia ca are un pret prea mare si ma gandesc sa iau de la ei decat mobila iar electrocasnicele sa le montez separat, cu altcineva la un pret corect.
dar binenteles ca mobila va avea decupajele necesare instalarii electrocasnicelor.

in alta ordine de idei, ce firma recomandati pt. electrocasnice, la fel ca altcineva mai sus, vreau ca plitele, cuptorul, hota, frigiderul sa fie toate de la aceeasi firma.
nu doresc producatori precum: beko, hansa, indesit, arctic, candy, gorenje, ariston si altii asemenea, dar nici bani de miele nu vor fi ci undeva intre.
sincer ar fi bine sa colaborezi cu cei de la mobila ptr montaj dar iti mai dau un sfat foate bun ,cand iti proiecteaza mobila e bine deja sa iti faca decupaturile pentru aparatele incorporabile si normal nu mai ar trebui sa te mai coste decat montajul in mobila nu si manopera de decupat.
eu mi-am ales produsele mam dus cu manualele produselor marimea decupajelor,in manuale au niste schite cu montajul corect al produselor fiecare necesitand un decupaj aparte
FRANKE SI TEKA  am vazut produse de calitate buna si service ok si garantie mare 3-5 ani eu mi-am luat franke si sunt foarte multumit de produsele lor si preturi ok bafta!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate