Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Incorporabile

- - - - -
  • Please log in to reply
511 replies to this topic

#127
theduck

theduck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.01.2008
Buna seara,

- m-am gandit la acest model: Bosch Cuptor incorporabil HBA63B250. are cineva acest model? ce parere aveti despre el?

- as vrea sa cumpar o plita incorporabila de 70 de cm, cu 5 ochiuri si nu stiu ce dimensiune de hota este mai potrivita - una de 60 cm sau una de 90 cm.

Ma poate ajuta cineva cu sfaturi?

Multumesc

#128
raduadrian04

raduadrian04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.03.2010

 theduck, on 18th January 2010, 22:42, said:

Buna seara,

- m-am gandit la acest model: Bosch Cuptor incorporabil HBA63B250. are cineva acest model? ce parere aveti despre el?

- as vrea sa cumpar o plita incorporabila de 70 de cm, cu 5 ochiuri si nu stiu ce dimensiune de hota este mai potrivita - una de 60 cm sau una de 90 cm.

Ma poate ajuta cineva cu sfaturi?

Multumesc


Salut,
Cuptorul este super ok . Mai ales ca are si sistem de autocuratare .
Plita cu 5 ochiuri poti sa pui tot de la bosch si sa se potriveasca cu cuptorul  : http://www.marketonl...osch-ppq716b20e , iar la hota problema e mai delicata.
Daca e bucatarie openspace ar trebui sa te orientezi spre o hota cu 2 motoare, si binenteles daca-ti permite spatiul sa mergi pe varianta de 90. In plus mai este si aspectul decorativ.

#129
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
Ce parere aveti de cuptoarele electrice  marca Electrolux?Sunt de calitate?Sunt confectionate din material inoxidabil?Sunt cel putin la acelasi nivel calitativ ca si Gorenje?
Care functie de autocuratire este mai buna, catalitica sau prin piroliza?

#130
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
De cand Gorenje a ajuns etalon in domeniul calitatii? Slovenii astia merg mai mult pe design "accesibil" omului de rand. Daca ai cumpara orice alta marca cu exteriorul facut de un designeer recunoscut, probabil ca ar trebui sa-ti vinzi un rinichi. De exemplu un cuptor cu design mai deosebit de la Franke e dublu fata de Gorenje.

#131
californiadreamin

californiadreamin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 04.11.2008
Salutare,
Imi puteti recomanda o plita pe gaz + cuptor electric in jur de 2000RON?
Multumesc.

#132
xtine_bm

xtine_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 09.11.2009

 filipxxx, on 4th May 2010, 11:20, said:

De cand Gorenje a ajuns etalon in domeniul calitatii? Slovenii astia merg mai mult pe design "accesibil" omului de rand. Daca ai cumpara orice alta marca cu exteriorul facut de un designeer recunoscut, probabil ca ar trebui sa-ti vinzi un rinichi. De exemplu un cuptor cu design mai deosebit de la Franke e dublu fata de Gorenje.

off..si eu tocmai ma pregateam sa achizitionez un cuptor gorenje :((( modelul BO8730AX

dar cam scump sa dau banii aiurea...
recomanzi altceve?

multuemsc

#133
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Salut,
Saptamana trecuta am comandat un cuptor + plita Arctic. Ambele 1100 ron, cuptorul are functia de convectie, programare electronica.
Plita este varianta de baza, fara pretentii.
Daca doriti ceva ca lumea, era o promotie super la ideall : Pachet promotional Hotpoint Ariston Cuptor FB 83.1 IX /HA + Plita PH 640MS IX/HA

Plita aceea o am la ai mei si a costat 1400 ron..... focul mare de 3.5 kw are puterea echivalenta a focului cel mai mic pe care il am la plita cu inductie(1.4kw).


Eu, care am testat destule produse electrocasnice de-a lungul timpului, pot spune ca nu ma pot multumi cu altceva decat plita inductie si cuptor de 3.5 kw minim. Parerea mea este ca daca testezi asa ceva, nu te mai multumesti cu mai putin.

Edited by apanoiu, 12 May 2010 - 17:45.


#134
gorjeanul

gorjeanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.09.2005

 filipxxx, on 4th May 2010, 12:20, said:

De cand Gorenje a ajuns etalon in domeniul calitatii? Slovenii astia merg mai mult pe design "accesibil" omului de rand. Daca ai cumpara orice alta marca cu exteriorul facut de un designeer recunoscut, probabil ca ar trebui sa-ti vinzi un rinichi. De exemplu un cuptor cu design mai deosebit de la Franke e dublu fata de Gorenje.

Asta la ce categorie intra: B2000 P2B?

#135
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
star trek cominat cu big spender.
De ce oare pe forumuri se ajunge numai la vs. intre marci? Nu majoritatea au produse de clase apropiate si preturi apropiate?
Of of of... imi adue ainte de o melodie a lui 50 cent dar nu va spun care.

#136
rares_sub

rares_sub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.01.2007

 xtine_bm, on 11th May 2010, 11:23, said:

off..si eu tocmai ma pregateam sa achizitionez un cuptor gorenje :((( modelul BO8730AX

dar cam scump sa dau banii aiurea...
recomanzi altceve?

multuemsc

gorenje e o firma cu unul din cele mai bune rapoarte calitate/pret.
nu te mai lua dupa tot ce abereaza unii pe aici.

#137
californiadreamin

californiadreamin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 04.11.2008
Salut,

O recomandare de cuptor electric cu convectie si autocuratare imi puteti face?

Multumesc

#138
californiadreamin

californiadreamin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 04.11.2008
Ce parere aveti de Gorenje BO87ORAX?

#139
malamotz

malamotz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2009
Nu ma pricep deloc sa aleg dintre toate marcile si modelele de plite si cuptoare, dar dorind sa le fac un cadou copiilor pt casa noua, vin si va intreb : fac bine daca le cumpar Zanussi ? Am vazut o oferta cu plita vitroceramica pe gaz si cuptor electric - Z6G 646ICN si Z0B 482N - la 1550 lei. Ce spuneti, merita ? Multumesc

#140
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Vitroceramica adica sticla tratata?
O colega a avut asa ceva pe gaz si i s-a spart, fara sa o loveasca. Sticla ca piesa de schimb costa vreo 6-700 ron :)

Pentru casa noua recomand inductie, diferenta fata de gaz este de la cer la pamant.(spun asta in cunostinta de cauza, am avut capul de serie de la ariston pe gaz, cu arzator de 3.5kw care nu face ce face cel de 2.8kw inductie)

#141
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 apanoiu, on 22nd June 2010, 23:01, said:

Pentru casa noua recomand inductie

...in cazul in care e disponibil curentul trifazat.

#142
jonmirel

jonmirel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.05.2008
Buna ziua,
Ma intereseaza sa achizitionez un cuptor electric, incorporabil, si m-am oprit la urmatorele modele:

Samsung BF62CCST
http://www.ideall.ro...CST/produs-4892?

Electrolux EOB 53102X
http://www.ideall.ro...02X/produs-8040

Gorenje BO 7320 AX
http://www.ideall.ro...AX/produs-11346

M-ati ajuta mult, daca mi-ati putea oferii cateva argumente pentru achizitia vreunuia dintre cuptoarele prezentate mai sus (despre Samsung chiar nu prea am gasit pe nicaieri vreo informatie). Va multumesc!

#143
californiadreamin

californiadreamin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 04.11.2008
Salut,
Off: Nu-ti pot recomanda un model, dar in schimb iti recomand in niciun caz sa nu comanzi la firma de unde ai dat linkurile.

#144
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Intamplarea face sa fi comandat plita+cuptor+hota Gorenje de la ideall si au venit mai repede de cele 5 zile promise. A fost prima comanda serioasa de pe online ptr mine.
Tu de ce zici ca nu sunt in regula?

PS. nu am apucat sa le si folosesc :))

Edited by atupi, 07 July 2010 - 09:36.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate