Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 

Spuneti'mi parerea voastra

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
Snitzi

Snitzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 227
  • Înscris: 21.04.2007
Azi vreau sa fac comanda de la eMag pt. http://www.emag.ro/p...p--pN76G256D-RH si http://www.emag.ro/m...pc5300--p6671GB
Spuneti ce credeti voi...puteti sa imi propuneti alta memorie ram..da bugetul total sa nu depaseasca 4 mil :nonobad:


Si mai am o intrebare...Nvidia GeForce 7600GS (pe care il cumpar) se potriveste pe Motherboard http://www.asus.com/...amp;modelmenu=1 si pe Procul meu Intel 4E 3000Mhz...adica o sa mearga totul perfect ..sursa o am chieftec de 450W.

Ms mult...si scuze  ..dar imi fac griji sa nu comand ceva si dupa sa vad ca nu se potrivesc sau mai stiu eu ce.. :peacefingers:

Editat de Snitzi, 19 august 2007 - 15:33.


#2
artistul_x

artistul_x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 08.05.2007
ar fi bun un 7600gs cu ddr3 si nu racire pasiva(foarte ineficienta in cele mai multe cazuri).
asta ar fi o varianta.
ramul de care ai tu nevoie este ddr400, nu ddr2. cat ram ai acum? presupun 512.
de ce nu te gandesti la un upgrade mai serios, am mai zis-o nu se mai merita sa investesti in ddr1 si agp.

#3
Snitzi

Snitzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 227
  • Înscris: 21.04.2007

View Postartistul_x, on Aug 19 2007, 13:45, said:

ar fi bun un 7600gs cu ddr3 si nu racire pasiva(foarte ineficienta in cele mai multe cazuri).
asta ar fi o varianta.
ramul de care ai tu nevoie este ddr400, nu ddr2. cat ram ai acum? presupun 512.
de ce nu te gandesti la un upgrade mai serios, am mai zis-o nu se mai merita sa investesti in ddr1 si agp.



Daca e sa iau pe PCi nu AGP..ar insemna sa mai scot 3-4 mil  pt ca Motherboardu e agp 8x....explica'mi pls ce nu merge la ramul ala...sau propune altul acum am 768 ..vezi tu..bani astia care i-am strans sunt din alocatii si ciubucuri...mai conving parintii sa mai imi dea 1 mil..poate dar nu am bani de aruncat pe "un upgrade mai serios" <_<

#4
sonkocu

sonkocu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 319
  • Înscris: 10.04.2007
tie iti trebuie ddram1 nu ddram2 aia nu se potriveste cu placa de baza care are ddram1

cva de genu asta http://www.emag.ro/m...--pTMM2GAO16ATT

#5
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.682
  • Înscris: 18.04.2007
eu zic sa rabzi si sa strangi ;) La un moment dat vei fii foarte satisfacut. ^_^

#6
artistul_x

artistul_x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 08.05.2007

View PostSnitzi, on Aug 19 2007, 16:54, said:

nu am bani de aruncat pe "un upgrade mai serios
atunci cumpara decat placa video pt ca ram nu s-ar mai merita sa iei. oricum, nu vad cat te-ar creste placa video la config actuala.
mai asteapta si ia-ti ceva pe am2. eventual un mobo cu video integrat + x2 3800+ si 1gb ram 800(umax).
si ramane sa mai pui dupa placa video si mai apoi inca 1gb de ram.
toate alea 3 pe care le-am insirat sunt pe la 550-600 ron depinde de unde le iei.

#7
acatoiu

acatoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 228
  • Înscris: 30.01.2007

View Postartistul_x, on Aug 19 2007, 16:45, said:

ar fi bun un 7600gs cu ddr3 si nu racire pasiva(foarte ineficienta in cele mai multe cazuri).
asta ar fi o varianta.
ramul de care ai tu nevoie este ddr400, nu ddr2. cat ram ai acum? presupun 512.
de ce nu te gandesti la un upgrade mai serios, am mai zis-o nu se mai merita sa investesti in ddr1 si agp.
de racire pasiva nu sunt nici eu multumit deoarece caldura se duce fix pe procesor. si se incinge.  :cursing:
o fi ea silentioasa dar...  :death:

#8
Snitzi

Snitzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 227
  • Înscris: 21.04.2007

View Postartistul_x, on Aug 19 2007, 15:03, said:

atunci cumpara decat placa video pt ca ram nu s-ar mai merita sa iei. oricum, nu vad cat te-ar creste placa video la config actuala.
mai asteapta si ia-ti ceva pe am2. eventual un mobo cu video integrat + x2 3800+ si 1gb ram 800(umax).
si ramane sa mai pui dupa placa video si mai apoi inca 1gb de ram.
toate alea 3 pe care le-am insirat sunt pe la 550-600 ron depinde de unde le iei.

Frate eu chiar vb. de unu singur...ti'am spus ca nu mai pot strange bani..am alocatie de 250 mii  :cursing: momentan nu ma pot intinde prea mult tu aici imi vorbesti de parca as fi zis ca am 4 mil ron nu rol..

#9
artistul_x

artistul_x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 08.05.2007
atunci cumpara de cat te tine buzunaru si nu te mai infrati cu mine.
ar trebui sa investesti banii, nu sa ii arunci.  :console:  succes la achizitii!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate