Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Spuneti'mi parerea voastra

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Snitzi

Snitzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.04.2007
Azi vreau sa fac comanda de la eMag pt. http://www.emag.ro/p...p--pN76G256D-RH si http://www.emag.ro/m...pc5300--p6671GB
Spuneti ce credeti voi...puteti sa imi propuneti alta memorie ram..da bugetul total sa nu depaseasca 4 mil :nonobad:


Si mai am o intrebare...Nvidia GeForce 7600GS (pe care il cumpar) se potriveste pe Motherboard http://www.asus.com/...amp;modelmenu=1 si pe Procul meu Intel 4E 3000Mhz...adica o sa mearga totul perfect ..sursa o am chieftec de 450W.

Ms mult...si scuze  ..dar imi fac griji sa nu comand ceva si dupa sa vad ca nu se potrivesc sau mai stiu eu ce.. :peacefingers:

Edited by Snitzi, 19 August 2007 - 15:33.


#2
artistul_x

artistul_x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 08.05.2007
ar fi bun un 7600gs cu ddr3 si nu racire pasiva(foarte ineficienta in cele mai multe cazuri).
asta ar fi o varianta.
ramul de care ai tu nevoie este ddr400, nu ddr2. cat ram ai acum? presupun 512.
de ce nu te gandesti la un upgrade mai serios, am mai zis-o nu se mai merita sa investesti in ddr1 si agp.

#3
Snitzi

Snitzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.04.2007

View Postartistul_x, on Aug 19 2007, 13:45, said:

ar fi bun un 7600gs cu ddr3 si nu racire pasiva(foarte ineficienta in cele mai multe cazuri).
asta ar fi o varianta.
ramul de care ai tu nevoie este ddr400, nu ddr2. cat ram ai acum? presupun 512.
de ce nu te gandesti la un upgrade mai serios, am mai zis-o nu se mai merita sa investesti in ddr1 si agp.



Daca e sa iau pe PCi nu AGP..ar insemna sa mai scot 3-4 mil  pt ca Motherboardu e agp 8x....explica'mi pls ce nu merge la ramul ala...sau propune altul acum am 768 ..vezi tu..bani astia care i-am strans sunt din alocatii si ciubucuri...mai conving parintii sa mai imi dea 1 mil..poate dar nu am bani de aruncat pe "un upgrade mai serios" <_<

#4
sonkocu

sonkocu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 10.04.2007
tie iti trebuie ddram1 nu ddram2 aia nu se potriveste cu placa de baza care are ddram1

cva de genu asta http://www.emag.ro/m...--pTMM2GAO16ATT

#5
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
eu zic sa rabzi si sa strangi ;) La un moment dat vei fii foarte satisfacut. ^_^

#6
artistul_x

artistul_x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 08.05.2007

View PostSnitzi, on Aug 19 2007, 16:54, said:

nu am bani de aruncat pe "un upgrade mai serios
atunci cumpara decat placa video pt ca ram nu s-ar mai merita sa iei. oricum, nu vad cat te-ar creste placa video la config actuala.
mai asteapta si ia-ti ceva pe am2. eventual un mobo cu video integrat + x2 3800+ si 1gb ram 800(umax).
si ramane sa mai pui dupa placa video si mai apoi inca 1gb de ram.
toate alea 3 pe care le-am insirat sunt pe la 550-600 ron depinde de unde le iei.

#7
acatoiu

acatoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.01.2007

View Postartistul_x, on Aug 19 2007, 16:45, said:

ar fi bun un 7600gs cu ddr3 si nu racire pasiva(foarte ineficienta in cele mai multe cazuri).
asta ar fi o varianta.
ramul de care ai tu nevoie este ddr400, nu ddr2. cat ram ai acum? presupun 512.
de ce nu te gandesti la un upgrade mai serios, am mai zis-o nu se mai merita sa investesti in ddr1 si agp.
de racire pasiva nu sunt nici eu multumit deoarece caldura se duce fix pe procesor. si se incinge.  :cursing:
o fi ea silentioasa dar...  :death:

#8
Snitzi

Snitzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.04.2007

View Postartistul_x, on Aug 19 2007, 15:03, said:

atunci cumpara decat placa video pt ca ram nu s-ar mai merita sa iei. oricum, nu vad cat te-ar creste placa video la config actuala.
mai asteapta si ia-ti ceva pe am2. eventual un mobo cu video integrat + x2 3800+ si 1gb ram 800(umax).
si ramane sa mai pui dupa placa video si mai apoi inca 1gb de ram.
toate alea 3 pe care le-am insirat sunt pe la 550-600 ron depinde de unde le iei.

Frate eu chiar vb. de unu singur...ti'am spus ca nu mai pot strange bani..am alocatie de 250 mii  :cursing: momentan nu ma pot intinde prea mult tu aici imi vorbesti de parca as fi zis ca am 4 mil ron nu rol..

#9
artistul_x

artistul_x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 08.05.2007
atunci cumpara de cat te tine buzunaru si nu te mai infrati cu mine.
ar trebui sa investesti banii, nu sa ii arunci.  :console:  succes la achizitii!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate