Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Cel mai bun adventure game

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#55
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007
On : Jocul care "m-a fermecat" pot sa spun ca este Syberia. Nu prea am jucat alte Adventure game dar mi-a placut la nebunie.

Off: Sa inteleg ca Dreamfall : The longest journey , este partea a2a , sau nu am inteles eu bine? Daca este partea a-2a spuneti-mi care este partea 1

#56
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004

View Postm1cha3l, on Feb 1 2008, 16:50, said:

On : Jocul care "m-a fermecat" pot sa spun ca este Syberia. Nu prea am jucat alte Adventure game dar mi-a placut la nebunie.

Off: Sa inteleg ca Dreamfall : The longest journey , este partea a2a , sau nu am inteles eu bine? Daca este partea a-2a spuneti-mi care este partea 1
vechi dar fantastice la vremea lor Indiana Jones ,Monkey Island,Broken Sword

#57
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006

View Postm1cha3l, on Feb 1 2008, 16:50, said:

On : Jocul care "m-a fermecat" pot sa spun ca este Syberia. Nu prea am jucat alte Adventure game dar mi-a placut la nebunie.

Off: Sa inteleg ca Dreamfall : The longest journey , este partea a2a , sau nu am inteles eu bine? Daca este partea a-2a spuneti-mi care este partea 1


Dreamfall e partea a 2-a, iar Longest journey e prima parte...Asa sunt denumirile date de ei, si mie mi se pare aiurea, dar ma rog...Oricum, cel mai bun quest pe care am pus mana vreodata...Vor sa-l faca episodic, ceea ce e bine intr-un fel, pentru ca va avea continuitate, dar pe de alta parte, le vor face scurte, cum a fost dreamfall...Am fost trist o saptamana dupa ce am terminat prima parte...

#58
mihnea912

mihnea912

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.02.2008
Fiind un fan al Horror-ului si un jucator impatimit de adventure as zice ca cel mai bun pe care l-am jucat e Call of Cthulhu:Dark Corners of The Earth.Dupa parerea mea a durat foarte mult...probabil din cauza pauzelor pe care le faceam dupa ce ma speriam...insa senzatia pe care o ai in timp ce il joci,anume ca este cineva in spatele tau permanent si ca din secunda in secunda vei pati ceva, este de nepretuit.Iar senzatia pe care o ai la final de joc , fie ca ai juct cu parole sau fara , este cea ca in sfarsit esti in siguranta si ca ti s-a lasat o piatra de pe inima.Este senzational si vi-l recomand si voua.In caz ca va tenteaza sa il jucati si aveti consola, din cate stiu, se gaseste pe playstaion 2 si pe xbox (nu stiu daca si pe 360).

#59
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
eh,pei mie tocmai asta imi place la un joc adventure,senzatia de liniste care mi-o da ,sa pot sa cercetez totul cu calm,sa nu stau cu frica ca vine unu din spate cu sabia si ma lasa fara beregata :P dar nu toate adventure-ile sunt asa,de ex in Dreamfall era o faza cu niste monstruleti mici cu care daca ma intalneam chemau pe un monstru mai mare etc etc etc..nu mi-a placut partea aia,in rest a fost de nota 10 :P

am mai descoperit doua jocuri bune in ultimul timp: Agatha Christie-And then there were none si Murder in the orient express :D

#60
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007
Sam & Max Season 1&2[primele 3], cand ma gandeam ca nu o sa vad un adventure mai bun ca Syberia.

#61
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006

View Postpaser, on Feb 22 2008, 20:25, said:

Sam & Max Season 1&2[primele 3], cand ma gandeam ca nu o sa vad un adventure mai bun ca Syberia.


Da, seria revitalizata Sam&Max e o bijuterie...
Eu acum ma joc Curse of Monkey Island, stiu ca e cam vechi dar e genial jocul, are o grafica si-un umor...

#62
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
tocmai am terminat inca un joc adventure :P Dead reefs :rolleyes: mi-a placut mult,l-am jucat toata ziua :rolleyes: v-il recomand :D seamana un pic cu Black mirror,dar nu e point&click..oricum e f frumusel :D

#63
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
am mai terminat unul weekend-ul asta:P Nibiru-Age of secrets!!superb si asta :rolleyes: si are un storyline dragut :D

#64
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Oblivion si POP :coolspeak:

#65
morphine_skd

morphine_skd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.11.2007
Prince of Persia  :yes:  :ph34r:

#66
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
Sherlock Holmes-The Awakened..iarasi un joc bun :OK:  dar putin cam sadic :surprise:

#67
dan81

dan81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 09.06.2006
intra mai mult la categoria action-adventure : seria Prince of Persia si Fahrenheit , cel putin Fahreinheit m-a lasat masca la capitolul storyline , ar mai fi un clasic de prin '99  The Nomad Soul parca se numea , n-am avut rabdare niciodata sa-l termin , oricum pentru vremea lui e reusit

#68
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
acum joc Keepsake :rolleyes: devine din ce in ce mai interesant :P place atmosfera din joc,si muzica e relaxanta :D Attached File  keepsake_10.jpg   95.05K   99 downloads

#69
alaexus

alaexus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.07.2005
Am jucat o gramada din astea si o sa insir cam ce mi-a placut:
1. Grim Fandango (nr. 1 pt. personaje si muzica).
2. Seria Monkey Island (umor)
3. Syberia 1,2
Sanitarium, Broken Sword, Runaway, Still Life, The Longest Journey (caut acum in draci si partea a 2-a).
Mi-e greu sa fac un clasament dar de departe Grim Fandango mi-a placut cel mai mult.

Nu mi-au placut deloc seria Agatha Cristie....foarte rigide, lipsite de umor si cu personaje care nu inspira nimic

Edited by alaexus, 13 April 2008 - 15:02.


#70
kallatis

kallatis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.05.2006
Overclocked

Overclocked Website

un joc extraordinar
sunt deja la capitolul 3  :naughty:

#71
Calin_Ciabai

Calin_Ciabai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.04.2008
Incercati Jack Keane daca v-au placut jocurile din seria Monkey Island. Umor 100%, point 'n click clasic.

#72
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
La quest-uri bune, ar mai fi seria Myst, I have no mouth and i must scream, eu il joc acum, si pare foarte interesant, Full Throttle, un joc excelent, cu o muzica pe masura...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate