Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...
 Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.
 Smecher de talie grea

PH apa plata

Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix
 Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit
 

masina sh

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
sergiu123

sergiu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 92
  • Înscris: 19.09.2006
salutare,va deranjez cu urmatoarea problema:parintii m-au desemnat pe mine sa ma ocup de achizitionarea viitoarei lor masini,care va fii un sh din 2005.acuma,dupa ce am studiat toate ofertele de pe piata m-am hotarat la cateva,dar intrebarea mea este:cum fac sa verific masina temeinic(nu am nici un fel de pregatire mecanica)?eu stiu ca se duce la tester si cei de acolo iti spun diagnosticul.dar am mai vazut pe forum o varianta sa te duci la reprezentanta autorizata si sa vezi cand s-a facut ultima revizie ca sa vezi daca au fost dati km inapoi.este adevarat ce stiu eu,si cam ce ma flositi sa fac sa fiu sigur de achizitie?
ps:masina este un Peugeot 407,1.6HDI,cu circa 70.000 de km la bord.cam cat ar trebui sa-mi ia la tester?

#2
sergiu123

sergiu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 92
  • Înscris: 19.09.2006
nimeni,nimic?

#3
lvg

lvg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 176
  • Înscris: 07.06.2005

Vizualizare mesajsergiu123, pe Jul 11 2007, 18:10, a scris:

nimeni,nimic?

pai daca o cumperi din RO, prin Bucuresti parca la Autovit e un centru de asta de testare, si la reprezentante oficiale se pot verifica lucruri de genul frane, amortizoare, suspensii, directie, gaze etc. (cateva zeci de Euro, probabil, si in felu asta se pot depista destule probleme). Acum, de o masina SH nu poti fi sigur 100% niciodata, poti de ex sa o cumperi si sa cada ambreiajul, cutia sau alte lucruri care la suprafata nu se vad; in privinta asta, istoricul de service e sfânt! Daca dai un search pe aici, vei vedea liste cuprinzatoare cu lucruri de verificat la cumpararea masinii; ar trebui sa verifici si ce se spune despre problemele comune sau fiabilitatea masinii la http://www.peugeotcl...mania.ro/forum/
Bafta.

Editat de lvg, 11 iulie 2007 - 19:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate