Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

SMS cu valoare adaugata

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
cromwell

cromwell

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.01.2004
As vrea sa ma ajutati cu numele si adresa unui furnizor de servicii SMS cu valoare adaugata, similar cu acelea folosite de televiziuni (voateaza prin SMS, etc.)
Multumesc.

#2
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

Quote

Pentru societatile care vor sa ofere servicii comerciale (gen: transmisii de sms-uri cu suprataxa), poate fi luata legatura cu domnul Gabriel Sora la numarul de telefon 021.302.1971.  
In aceste cazuri, se ofera range-uri speciale de numere scurte (cum sunt partenerii care au numere scurte pe serviciile de divertisment (logo, tonuri de apel, etc)). Daca firma este interesata de un astfel de parteneriat, pot lua legatura direct cu el.


#3
neo24

neo24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.06.2004
salut vreau sa va intreb daca  aveti idee cam cat costa setarea unui nr de sms cu valoare adaugata si  daca stiti ce suport tehnic ofera connexul sau orange (sau cum se procedeaza la cine sta modemul gsm daca se foloseste unul  sau cum se fac autentificarile )

#4
neo24

neo24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.06.2004
sau daca are cineva un serviciu asemanator  poate doreste o colaborare   aaaa si merge sa obtii un serviciu  sms cu v.a pe persoana fizica ?

#5
blondu

blondu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.05.2004

Quote

Originally posted by neo24
sau daca are cineva un serviciu asemanator  poate doreste o colaborare   aaaa si merge sa obtii un serviciu  sms cu v.a pe persoana fizica ?


pe persoana fizica nu se poate. Ai un venit pe care trebuie sa-l declari.In plus o persoana fizica nu se ocupa de afaceri, o firma da. :cool:

#6
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Daca ai bani de un serviciu de sms cu suprataxa sigur vei avea bani si de o firma, costurile unui numar scurt cu suprataxa este de cateva sute de $ la fiecare operator in parte, plus ca platesti si abonament lunar si o parte aproape jumate din cat se castiga dintr`un sms.

Daca te interseaza un numar cu suprataxa care sa taxeze intre 0,9$ si 2$ fara TVA contacteaza-ma pe privat, chiar daca ai vrea sa faci pe persoana fizica..  ;)

#7
GK

GK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.07.2004
si eu pot oferi.Am deja nr scurt, mie imi ruleaza niste chestii.Il pot oferi si altora. Pt cei interesati sa nu mai plateasca taxele enorme de instalare si abonamentele lunare ,mail la  [email protected]

#8
27xxl

27xxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.06.2004
ma intereseaza si pe mine un nr cu suprataxa care e pretzul si in cat timp imi faci rost  mail to [email protected]

#9
zbongo

zbongo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.04.2004
Salut,

Cred ca aici avem cea mai mare experienta: lucram cu 8 televiziuni, avem peste 10 numere active, cu tarife intre 0,2 si 3dolari/sms.
In plus, bani se mai pot scoate si din voce (adica numere cu suprataxa apelabile din Romtelecom sau de pe mobil).

Daca aveti proiecte fezabile contactati-ma pe privat sau detalii la www.parlatel.ro

Ciao.

PS: daca vreti numere si in alte tari, se poate rezolva :)

#10
bobo

bobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 01.09.2002
Salut!

Sunt persoana fizica si detin un site care este vizitat zilnic de 14.000 vizitatori unici conform statisticilor trafic.ro

As vrea sa testez reactia vizitatorilor mei asupra sms-urilor cu valoare adaugat. De exemplu: donatii prin sms.

Daca aveti firme care ofera servicii prin sms cu val. adaugata, ma intereseaza si un parteneriat cu acestia pentru a promova eficient ofertele lor.

Contactati-ma prin pm!

Multumesc pentru raspuns!

#11
mihai2303

mihai2303

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.06.2004
Salutare!

Pentru micropayment online cred ca avem cea mai buna oferta, lucru aratat si de faptul ca lucram cu multe site-uri. Putem oferi mai multe tarife, fara taxe de instalare, iar solutia tehnica este extrem de simpla pentru Dv. - o putem implementa impreuna pe site-ul Dv. extrem de rapid.  Ne puteti contacta prin email la [email protected].

Mihai.

#12
GK

GK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.07.2004
Eu am intrat in acesta categorie tocmai pentru ca contracara cele cateva firme care sunt in bransa si care au niste preturi/scoruri de m-am crucit! Am vrut sa folosesc si eu o platforma de sms si mi s-a cerut in prima faza 2000 euro +0,02 centi/sms ( care si-asa observ ca este taxat la maxim de companiile de telefonie mobila). Adica facusem un calcul dupa ce-si lua share-ul firma de telefonie din sms-ul meu, mai dadeam si 2000 pe platforma si inca 2 centi/sms +abonament lunar, mai ramaneam cu un deget in gura! Din acest pdv am intrat pe piata, deja am inclus plata prin sms pe 2 site-uri cu multi vizitatori zilnici! Din cauza ca am ramas socat de preturile din zona, am deschis eu asa ceva. Nu imi place sa jecmanesc omul cu o fac altii! De asta preturile sunt jos si totul merge ok. Ba, mai curand toata lumea va auzi de programul nostru de afiliere! Prin acest program, fiecare proprietar de site va putea castiga bani din site-ul sau. Bani curati..Mai multe nu va pot spune. Urmeaza sa dam drumul!
Singura faza aici ar fi timpul de plata care depinde de companiile de telefonie.Unele jos palaria, altele intarzie si cu 3 luni platile ( din nesimtire)! Oare sefii lor mai mari stiu ca ei nu platesc la timp ( ca nu-si fac treaba) ?

Edited by GK, 17 January 2005 - 16:39.


#13
Ricochet

Ricochet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.03.2004
Salut.

Stie cineva cum se poate implementa pe un site (magazin online) un sistem de microplati prin SMS?
Anume, daca exista softuri dedicate, sau protocoale cu operatorii de telefonie, sau amandoua, sau altceva?
Exclud aici varianta unor intermediari pentru aceste servicii, care mi-au prezentat o versiune incredibil de lacoma.

Multumesc.

Edited by Ricochet, 17 October 2005 - 01:09.


#14
kleampa

kleampa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 04.06.2005
danic stie sa iti raspunda ca si el implementase asa ceva in www.anunturi-gratuite.ro

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
doar cu intermediari.. ţie în final îţi rămâne în jur de 40% ...

Edited by i0nutzb, 17 October 2005 - 09:24.


#16
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
si eu astept un raspuns la acest subiect ! e destul de interesant !

#17
KINGro

KINGro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 08.10.2002
Am gasit cateva firme care ofera serviciul de sms cu suprataxa, dar nu dau nici un pret pe site.
Nu stiu daca este rentabil. ramai cu 40% si mai trebuie platit si abonamentul lunar.
Sunt si eu interesat de asa ceva dar nu sa raman pe minus :D

#18
KINGro

KINGro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 08.10.2002
Am gasit un link http://www.phorum.ro...166-hybrid.html, cel mai bine ne zice danic

Edited by KINGro, 18 October 2005 - 18:10.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate