Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

AUCHAN Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#163
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 14.02.2008
Putin off-topic:daca vrei bere germana(adusa de la mama ei,nu facuta in Romania),este un magazin in Dumbravita.Dai un ban,da' stai in fata!

#164
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Va recomand pieptul de pui afumat , doar acolo gasiti ... Si carne de porc afumata .... Excelenta .

#165
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postkifug, on 18th December 2010, 14:36, said:

Va recomand pieptul de pui afumat , doar acolo gasiti ... Si carne de porc afumata .... Excelenta .
Bune,intr-adevar,afumaturile din productie proprie Auchan.

#166
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007
Na, de acolo vin dar nu le-am văzut până acum. Unde-s, la mezeluri, la carne sau la produse gata preparate?
Cu fum de-adevăratelea sau cu aromă?

Știți ce-am văzut eu? Cârnați de urs, de mistreț, de căprioară și de cerb. Păreau destul de uscați.

#167
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Poststlx, on 18th December 2010, 18:36, said:

Na, de acolo vin dar nu le-am văzut până acum. Unde-s, la mezeluri, la carne sau la produse gata preparate?
Cu fum de-adevăratelea sau cu aromă?
In Auchan Titan,la raionul unde e carnea tocata si carnea proaspata de porc si vita.
Sunt afumate "pe bune",nu vopsite.
Acum,poate in Cluj n-o fi,ca si eu am cautat in Auchan-ul de aici cascavalul ala Dobrogea,fara a reusi sa-l gasesc.

Edited by zuv, 18 December 2010 - 20:55.


#168
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007
De unde știi că-s afumate pe bune, că, mai nou, aproape toți producătorii le aromatizează cu fum?
Dacă ești în căutare de cașcaval sau "cașcaval" de oaie, vezi că este o Brânză tip Pecorino, tot în Auchan. Mi se pare că e de la 5 Continents, dar nu-s sigură, nu pot verifica, am terminat-o. E de consistență tare, ca și parmezanul.

Edited by stlx, 18 December 2010 - 21:13.


#169
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Poststlx, on 18th December 2010, 20:12, said:

De unde știi că-s afumate pe bune, că, mai nou, aproape toți producătorii le aromatizează cu fum?
Pen' că se vede fum ieșind din spate și se simte miros de cauciuc ars. :)

Expert nu sunt,dar mie mi se par naturale.Au acelasi miros,gust si aspect cu cele facute in gospodarie.
Dacă sunt "vopsite",jos cu pălaria pentru vopseaua folosită,e de calitate. :P

View Poststlx, on 18th December 2010, 20:12, said:

Dacă ești în căutare de cașcaval sau "cașcaval" de oaie, vezi că este o Brânză tip Pecorino, tot în Auchan. Mi se pare că e de la 5 Continents, dar nu-s sigură, nu pot verifica, am terminat-o. E de consistență tare, ca și parmezanul.
Mă făcusei curios cu "Dobrogea" ăla,aș fi vrut să-l gust,dar,cum spuneam,nu l-am găsit.Poate găsesc brânză de asta făcuta de(sau pe  :) ) 5 continente.Deși s-ar părea că nu prea sunt aceleși mărfuri in cele doua Auchan-uri(probabil au furnizori diferiți).

Edited by zuv, 18 December 2010 - 21:36.


#170
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007

View Postzuv, on 18th December 2010, 21:44, said:

Mă făcusei curios cu "Dobrogea" ăla,aș fi vrut să-l gust,dar,cum spuneam,nu l-am găsit.Poate găsesc brânză de asta făcuta de(sau pe  :) ) 5 continente.

Am fost din nou la Auchan. Brânza Pecorino nu-i de unde credeam, e de la Lactitalia din Recaș. Am găsit de data asta și Horezu (ăsta-i de la Five Continents), numai bine că le încerc pe amandouă să simt diferența de gust. Era și Dobrogea(cașcaval), dar pe ăsta nu l-am mai luat.

Dar, acum am văzut, subtitlul era "mai tare (Auchan) decât Carrefour". Hmmm...Carrefour și-au făcut și supermarketuri, au deschis două aici în Cluj și peste o lună mai deschid unul lângă mine, prin urmare o să merg mai rar la Auchan. De fapt și acum merg doar când mai am ceva de văzut, mirosit sau cumpărat din mall, că-i în Iulius Mall. Mie nu mi se par mari diferențe de preț sau produse între un hipermarket și altul. Mergi la cel care ți-e mai la îndemână sau care-ți satisface și alte nevoi, plăceri.

Edited by stlx, 20 December 2010 - 20:52.


#171
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Poststlx, on 20th December 2010, 19:50, said:

Brânza Pecorino nu-i de unde credeam, e de la Lactitalia din Recaș.
Nu-mi sună cunoscut...o să mă uit și după LactITALIA made in Recaș  :P Doar ce m-am întors din Auchan.Rămâne pe data viitoare.

View Poststlx, on 20th December 2010, 19:50, said:

Am găsit de data asta și Horezu (ăsta-i de la Five Continents), numai bine că le încerc pe amandouă să simt diferența de gust. Era și Dobrogea(cașcaval), dar pe ăsta nu l-am mai luat.
Horezu e același cu cel de aici.Dobrogea...ioc,deci sunteți favorizați.It's not fair! :P

View Poststlx, on 20th December 2010, 19:50, said:

Dar, acum am văzut, subtitlul era "mai tare (Auchan) decât Carrefour". Hmmm...Carrefour și-au făcut și supermarketuri, au deschis două aici în Cluj și peste o lună mai deschid unul lângă mine, prin urmare o să merg mai rar la Auchan. De fapt și acum merg doar când mai am ceva de văzut, mirosit sau cumpărat din mall, că-i în Iulius Mall. Mie nu mi se par mari diferențe de preț sau produse între un hipermarket și altul. Mergi la cel care ți-e mai la îndemână sau care-ți satisface și alte nevoi, plăceri.
Asta,cu "supermarket-ul cu cele mai bune prețuri",e o "vrăjeală".Anumite produse sunt mai ieftine,altele sunt mai scumpe.Eu n-am găsit încă cele mai mici prețuri,la orice produs,intr-un singur supermarket.
În Carrefour Market am intrat o singura data și mi s-a părut sărăcuț(căutam niște "alcooale" mai deosebite,și e penurie mare...).
Cum bine spui,și eu merg în cel care e mai la îndemână,în cazul meu,Auchan.

Edited by zuv, 20 December 2010 - 22:00.


#172
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Eu am luat anul trecut pui afumat din Auchan Titan. Dupa ce am ajuns acasa si am mancat un pic mi s-a facut scarba de gustul artificial de afumat (mi-a parut doar fiert si dat cu aroma indentic naturala de fum).

#173
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Cum e acum? Aglomerat  ?

#174
nandrolon

nandrolon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 18.04.2010
nu prea. in cluj, in gheorghieni, e ok.

#175
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007

View Postnandrolon, on 30th December 2010, 19:35, said:

nu prea. in cluj, in gheorghieni, e ok.

Nu stii cumva, la cât se deschide mâine dimineața?
Ați văzut ceva șampanie bună și nu foarte scumpă? sec, că nu cred că pot spune seacă  :D

#176
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Poststlx, on 30th December 2010, 19:17, said:

Nu stii cumva, la cât se deschide mâine dimineața?
Ia uite colea !

#177
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Si ? Ceva bun ati mai cumparat ? Recomandari ? Ca parca am pofta de ceva si nu stiu ce :) . Maine ma duc pe la Maxipet si vreau sa trec o tura si in Auch ...

#178
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
-  La congelate , produse varsate , e coada :) , ciuperci , fructe de padure , legume cu tot felul(mazare, fasole , varza de bruxelle , brocoli ) , porumb intreg congelat(foare bun)  , capsuni , pateuri cu tot felul , hamburgeri vegetarieni ... etc ...
     - la prajituri , tarte , cu pere, cu visine , caise , etc ... 14 lei :D
In rest , ce e si in alta parte , mai putin aglomeratia .

Edited by kifug, 23 May 2011 - 10:26.


#179
nicoendjeny

nicoendjeny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.01.2010
Stie cineva care sunt salariile angajatilor la Auchan ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate